שתף קטע נבחר

לראשונה: עמדות החתמה לכרטיס אדי בקלפיות

יחד עם הבחירה במנהיג הבא של ישראל יוכלו המצביעים ביום הבחירות לבחור לחתום גם על כרטיס אדי בעמדות מיוחדות שיוצבו בפריסה ארצית לצד הקלפיות. דוברת המרכז הלאומי להשתלות: "קוראת לכולם לחתום על כרטיס אדי"

בחירה בחיים. ביום הבחירות יוכלו האזרחים לא רק לממש את זכותם הדמוקרטית, אלא גם לממש את חובתם המוסרית ולחתום על כרטיס אדי, בעמדות שיוצבו ברחבי הארץ, לצד הקלפיות. הרעיון להציב את עמדת ההחתמה, היה פרי יוזמתה של דבורה שרר, מנהלת השיווק ודוברת המרכז הלאומי להשתלות, בעידודו ובתמיכתו המלאה של מנכ"ל משרד הבריאות, רוני גמזו. 

 

חתמו על אדי - הצילו חיים

 

היוזמה התקבלה בברכה גורפת של כל ראשי הערים בארץ, שקראו לתושבי המדינה, במודעות רבות לבוא ולחתום על כרטיס אדי, במקבל להצבעה בבחירות.

 

חתמו עכשיו:

  • לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

 

במהלך יום הבחירות, ייפתחו החל משעות הבוקר המאוחרות עמדות ההחתמה של אדי, לצד הקלפיות ברחבי הארץ. 750 דיילות יעמדו בכניסה לקלפיות ויסייעו לאזרחים שמעוניינים לחתום על הכרטיס.

 

"מקווים להגיע ל-750 אלף חותמים"

במרכז להשתלות מאמינים כי קמפיין החורף שאותו הוביל דני קושמרו עם הסיסמה, "חתמת? קודמת. בתור להשתלות", הותיר רושם עז על האנשים והחתימה על כרטיס אדי, הפכה להיות נושא שיחה אצל רבים. 

 

תכנית הקדימות בתור להשתלה, המבוססת על סעיף בחוק השתלת איברים התשס"ח, מעניקה קדימות בתור להשתלה לחותמים על כרטיס אדי ובני משפחתם. מאז שהתכנית החלה לפעול, באפריל האחרון, למעלה מ-50 חולים הושתלו, בזכות הקדימות בתור שקבלו עקב היותם חתומים על כרטיס אדי.

 

 

במרכז להשתלות מקווים להיענות שיא מצד האנשים, ומצפים ושמספר החתומים על כרטיס אדי, יעלה ביום הבחירות מ-720 אלף ל-750 אלף ביום אחד. "מעכשיו החתימה על כרטיס אדי גם מעניקה חיים לאחר וגם מסייעת לחותם עצמו ולבני משפחתו, באם חלילה יחלו ויזדקקו להשתלה, באמצעות קידום בתור", אומרת שרר. 

 

ד"ר תמר אשכנזי, מנהלת המרכז הלאומי להשתלות הוסיפה: "אנחנו מלאי צפייה לקראת ההחתמות ביום הבחירות. זו הפעם הראשונה שמשרד הבריאות לוקח על עצמו את המשימה ומעמיד 750 דיילים באתרי ההצבעה. עוד לא סיימנו לשלוח את עשרות אלפי הכרטיסים החדשים מקמפיין דצמבר, ולכן גייסנו מתנדבים ובני משפחות תורמי איברים שמגיעים למשרדינו לסיוע בהכנת הכרטיסים החדשים שיחתמו מחר - יום הבחירות".

  

 

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמך בביצוע הרעיון. רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות
צילום: דנה קופל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים