שתף קטע נבחר

בלשכת רה"מ מכשירים את הקרקע לחזרת אשל

לקראת המו"מ: ראש הסגל המודח נפגש עם היועצת המשפטית של משרד רה"מ. יואב הורוביץ מועמד לתפקיד בכיר בלשכה

בסביבתו של ראש הממשלה כבר עוסקים בהרכבת הכוורת שתעמוד מאחורי נתניהו בתקופת הכהונה הבאה. פחות משנה לאחר שהודח בבושת פנים משירות המדינה, מאחורי הקלעים מתקיימים מגעים במטרה לאפשר לנתן אשל לחזור לעמדה ציבורית.

 

כל העדכונים, ההצבעה המלאה והפרשנויות באתר הבחירות של ynet

 

ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה - שהודח מתפקידו בגלל התנהגות לא הולמת כלפי עובדת הלשכה - נפגש באחרונה בבית־קפה עם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית פרגו־ברנע. הפגישה התקיימה על רקע הניסיונות להכשיר את הקרקע לקראת חזרתו של אשל לפעילות ציבורית ולהשתלבות בתפקידים בכירים בעתיד.

 

הוא חוזר? אשל בדרך למתן עדות בנציבות שירות המדינה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הוא חוזר? אשל בדרך למתן עדות בנציבות שירות המדינה(צילום: עמית שאבי)

 

כאשר נשאלה היועצת המשפטית אם נפגשה עם אשל ענתה: "הטענות אינן נכונות‭."‬ ואולם, בניגוד לתשובה של עו"ד פרגו־ברנע, אשל עצמו דווקא אישר כי נפגש איתה והוסיף: "אנחנו ידידים ונפגשנו‭."‬

 בתשובה לשאלה אם נפגש איתה בשל רצונו להסדיר את חזרתו לתפקיד בכיר, ועוד קודם לכן לניהול המשא ומתן הקואליציוני, השיב אשל: "איני מעוניין לחזור, ונושא זה לא מוזכר ולא בא בחשבון‭."‬

 

ואולם, שעה וחצי לאחר מכן, ביקשה לשכת ראש הממשלה לשנות את תגובתה. בתגובה המעודכנת אישרה כי נפגשה עם אשל. עם זאת, היועצת המשפטית ביקשה להבהיר כי איש לא ביקש ממנה לכתוב חוות דעת שמכשירה את חזרתו של אשל.

 

בלשכת רה"מ ביקשו להבהיר כי מלכתחילה אישרה ברנע-פרגו כי נפגשה עם נתן אשל והתשובה שנמסרה בשם אגף תקשורת רה"מ, לפיה הטענות אינן נכונות, התייחסה לשאלות בעניין הנושאים שלכאורה עלו בפגישה.

 

ל"ידיעות אחרונות" נודע כי גם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין התבקש לבחון אם אשל רשאי להיות מעורב בניהול המו"מ הקואליציוני. מלשכת היועץ המשפטי לממשלה לא ניתן היה לקבל תגובה, על אף פניות העיתון.

 

אכזבה מתפקוד המנכ"ל לוקר

אחד המועמדים לתפקיד בכיר בלשכת נתניהו בקדנציה השלישית הוא יואב הורוביץ, ששמו מוזכר כמועמד לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה במקומו של הראל לוקר. הורוביץ נחשב מקורבו של אשל, שלדברי גורמים בסביבת נתניהו גם דוחף למינויו.

 

בסביבת נתניהו קיים חוסר שביעות רצון מתפקודו של לוקר. בעבר נקשר שמו לשתי פרשות שעשויות היו להשפיע על עתידו בלשכה: קשר הדם לאחיו יוחנן לוקר, לשעבר מזכירו הצבאי של נתניהו, שהיה בין המתלוננים נגד אשל, וכן סירובו לאשר את הוצאות משפחת נתניהו בביתם בקיסריה.

 

הורוביץ הוא מנכ"ל אוויס ומשמש כדירקטור ברשות השידור. שמו של הורוביץ נקשר בעבר למחאת המילואימניקים אחרי מלחמת לבנון השנייה. בעבר פורסמו טענות לפיהן הורוביץ היה נציגו הלא רשמי של נתניהו במחאה ואף היה מעורב במימונה.

 

עם זאת, יש לציין כי למרות המאמצים להחליף את לוקר, יש בסביבת נתניהו מי שפועלים להשאיר אותו בתפקיד. בלשכה הגיבו ואמרו כי לוקר ימשיך בתפקידו והכחישו שראש הממשלה שקל להחליפו.

 

גם שמה של ר' - עובדת לשכת רה"מ שהוטרדה על ידי נתן אשל - מוזכר כמי שרוצה לעזוב את הלשכה.

 

ד"ר דורי גולד מוזכר כמועמד לשמש ראש האגף האסטרטגי ויועץ מדיני לראש הממשלה במקומו של רון דרמר, שמוזכר כמועמד לתפקיד שגריר ישראל בוושינגטון במקומו של מייקל אורן או לחלופין שגריר ישראל בקנדה אם המינוי לוושינגטון לא יעבור בשל זיהויו של דרמר עם המפלגה הרפובליקנית והטענות לפיהן הוא זה שייעץ לנתניהו להמר על ניצחונו של מיט רומני בבחירות לנשיאות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. הוא לא הכחיש גם בהתחלה
צילום: גיל יוחנן
יואב הורוביץ. נכנס?
צילום: ישראל הדרי
הראל לוקר. יוצא?
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים