שתף קטע נבחר

לאחר הבחירות: במשרד רה"מ רוצים תוספת שכר

עובדי המשרד מחדשים את מאבקם מול האוצר על קבלת שכר עידוד - תמריץ שניתן עבור הגדלת התפוקה ועשוי להגיע לכ-1,500 שקל - ומאיימים: נפתח בעיצומים. האוצר: "עובדי המשרד לא מוכנים לייעול תהליך העבודה"

עובדי משרד ראש הממשלה שבים ומנסים את מזלם לאחר הבחירות במאבקם על קבלת שכר עידוד : כ-150 עובדים מפגינים כעת (א') מול בנין משרד ראש ממשלה, במקביל לישיבת הממשלה השבועית. מההסתדרות נמסר כי ההפגנה מתקיימת בעקבות החלטת משרד האוצר שלא לתת לעובדים את תוספת השכר.

 

עוד בקריירה :

 

במשרד ראש הממשלה מועסקים כ-1,000 עובדים בחוזים קיבוציים. בהסתדרות טוענים כי הנהלת המשרד הבטיחה לכ-400 מהם שיקבלו שכר עידוד, שניתן כתמריץ לעובדים עבור הגדלת התפוקה ולפי מדדים של מצוינות. עם זאת, לטענת ההסתדרות, האוצר הפר הסכם מול משרד ראש הממשלה ואינו מעביר את הכספים לתשלום שכר זה.

 

העובדים מפגינים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
העובדים מפגינים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

יו"ר ועד עובדי משרד ראש הממשלה, אריק קלינר, אומר כי למעט עובדי משרד ראש הממשלה - שכר העידוד מופעל בכל משרדי הממשלה כבר עשרות שנים מתוקף הסכם קיבוצי שנחתם בשנות ה-70. מדובר בתוספת לשכר הבסיס, שמשתנה ממשרד למשרד ונעה לדבריו בין 500 שקל ל-1,500, בהתאם לדרגה ולוותק של העובד.

 

"לא יתכן שברוב משרדי הממשלה מופעלת שיטת שכר העידוד בהצלחה, ורק במשרד ראש הממשלה המסייע לכלל המשרדים והדורש מעובדיו התמקצעות במגוון תחומים ועבודה מסביב לשעון, לא תתקבל התוספת מתוקף ההסכם הקיבוצי", אמר. "אני קורא להנהלת המשרד לפתור את המצב לאלתר".

 

העובדים מאיימים בעיצומים, אם לא ייענו דרישותיהם. יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל, מסר כי "לא יעלה על הדעת שמרבית העובדים במשרדי הממשלה מקבלים שכר עידוד והמשרד אשר עובד 24 שעות ביממה לא מקבל את המגיע לו. אנו מתכוונים להמשיך במאבק עד להשבתה כללית של המשרד".

 

העובדים. מאיימים בעיצומים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
העובדים. מאיימים בעיצומים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

במשרד האוצר דוחים את טענות עובדי המשרד בנוגע למחויבות כלשהי להעניק להם תוספות שכר. "שכר עידוד ניתן בגין שיפור ועדכון שיטת העבודה, במטרה לייעל את השירות במגזר הציבורי. עובדי משרד ראש הממשלה דורשים תוספת שכר, אך אינם מוכנים לייעול תהליך העבודה", נמסר בתגובה מהאוצר.

 

לטענת גורמים במשרד, לפני מתן שכר עידוד לעובדי ממשלה, יש לפתוח בהליך מסודר של הגדרת יעדים שבהם יצטרכו עובדי המשרד לעמוד על מנת שיהיו זכאים לשכר עידוד.

 

עובדי משרד ראש הממשלה, טוענים באוצר, לא זאת בלבד שלא עמדו ביעדים, אלא גם סירבו עד כה לדון בכלל בהגדרת יעדים. "לצערנו, ההסתדרות נותנת יד לדרישות אלו ואינה שותפה לשיפור השירות במגזר הציבורי לטובת כלל אזרחי המדינה", אומרים באוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
עובדי משרד רה"מ מפגינים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים