שתף קטע נבחר

גם עובדי המשרד לביטחון פנים רוצים תוספת שכר

עובדי משרד רה"מ לא לבד: כ-100 מעובדי המשרד לביטחון פנים הפגינו הבוקר מחוץ ללשכת השר ומנעו את יציאתו ממנה. דורשים לקבל שכר עידוד, שעשוי להוות תוספת של כ-1,500 שקל. המשרד: "צר לנו על דרך המחאה של העובדים"

כ-100 מעובדי המשרד לביטחון פנים הפגינו הבוקר (ה') מחוץ ללשכתו של השר יצחק אהרונוביץ   ומונעים ממנו לצאת ממנה, במחאה על תנאי העסקתם: העובדים דורשים לקבל "שכר עידוד" - תמריץ הניתן בעבור הגדלת התפוקה ועשוי להגיע לתוספת של כ-1,500 שקל.

 

עוד בקריירה :

  

אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, מסר כי ההפגנה התקיימה לאחר שמשרד האוצר לא עומד בהתחייבויות שנתן בנושא ולא העביר את הכספים לתשלום תוספת השכר. "העובדים מוחים כי המו"מ מוצל האוצר לא מתקיים בקצב הראוי", אמר.

 

"שכר עידוד" הוא תמריץ שניתן לעובדים עבור הגדלת התפוקה ולפי מדדים של מצוינות. מדובר בתוספת לשכר הבסיס, שמשתנה ממשרד למשרד ויכולה להגיע לכ-1,500, בהתאם לדרגה ולוותק של העובד.

 

מוקדם יותר השבוע הפגינו גם כ-150 מעובדי משרד ראש הממשלה מחוץ לישיבת הממשלה השבועית, בטענה כי האוצר הפר גם מולם את התחייבותו למתן שכר העידוד. על פי ההסתדרות, שכר העידוד מופעל ברוב משרדי הממשלה כבר 40 שנה מתוקף הסכם קיבוצי, למעט משרד רה"מ והמשרד לביטחון פנים.

 

מהמשרד לביטחון פנים נמסר: "מזה תקופה מתנהל מו"מ בין ועד עובדי המשרד למשרד האוצר מתוך כוונה אמיתית וכנה לשפר את תנאי עבודתם של עובדי המשרד ככל הניתן. צר לנו על דרך המחאה בה נמקטו העובדים, דרך שלא תקדם את הנושא. 

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "לא ניתנה כל התחייבות מטעם הממונה על השכר לתוספות שכר. יש איסור לשבות וחובת בוררות בדרישה לשכר עידוד ושביתה זו מהווה הפרה בוטה. נזכיר כי למדינת ישראל אין תקציב מאושר לשנת 2013".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר לביטחון פנים אהרונוביץ''
צילום: ירון ברנר
מומלצים