שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד הבריאות מזהיר מפני טיפות "אלרז" לסרטן

  בדיקות שערך משרד הבריאות העלו כי הרכב התכשירים בטיפות ובקרם המשווקים תחת השם "elraz" לטיפול בסרטן אינם ידועים ולא ברור האם הם מיוצרים תחת תנאים נאותים - והמשרד מזהיר את הציבור משימוש בהם. חנן אלרז: "הודעתו של משרד הבריאות משוללת יסוד. התכשירים בטוחים"

  משרד הבריאות מזהיר הערב את הציבור מפני שימוש בערכות קרם וטיפות של חנן אלרז, המוצגות כ"טבעיות" ומבטיחות לטפל בחולי סרטן. בעקבות בדיקות מעבדה, במהלכן נמצאו חומרים מסוכנים בתכשירים, הוצא צו סגירה מנהלי לבית המרקחת "רפואה וטבע" בפתח תקווה המשווק את המוצרים. בנוסף הורה המשרד על הפסקת ייצורם.

   

  במשרד מזהירים הערב כי הרכבם ומקורם של התכשירים אינו ידוע וכי לא ברור האם הם מיוצרים תחת תנאים נאותים הנדרשים בחוק. במשרד ממשיכים בחקירת בית העסק ובתוך כך קוראים לציבור שלא להשתמש בתכשירים הללו, שאינם מאושרים לשיווק או לשימוש.

   

  הפרשה נחשפה על ידי מחלקת התחקירים של ידיעות אחרונות לפני כחודש. זמן קצר אחר כך פרסם משרד הבריאות אזהרה בעניין קרם "Elraz cream", שהכיל לדברי המשרד חומר העלול לסכן את בריאות הציבור. כאמור, צו סגירה מנהלי הוצא נגד בית המרקחת "רפואה וטבע" ברחוב גיסין אבשלום בפתח תקווה, וניתנה הוראה להפסיק את ייצור המוצרים הכוללים קרם וטיפות של חנן אלרז.

   

  לדברי המשרד, בתגובה לאזהרה הפיץ חנן אלרז אישור בדיקת מעבדה מיקרוביולוגית המאשר שהקרם, אליו התייחסה האזהרה, אינו מכיל חומרים מסוכנים. במשרד טוענים היום כי בבדיקות שנעשו במעבדה לטוקסיקולוגיה ופרמקולוגיה קלינית בתל השומר נמצאו חומרים כימיים אשר לא ניתן לזהותם בבדיקות מיקרוביולוגיות כלשהן. מעבר לכך, תוצאת הבדיקה המיקרוביולוגית שהופצה על ידי חנן אלרז אינה מתייחסת לקרם שיוצר בבית מרקחת "רפואה וטבע". לפיכך, טוענים במשרד הבריאות, תוצאות המעבדה המיקרוביולוגיות אינן רלוונטיות לאזהרה שהוצאה.

   

  מבדיקות נוספות שתוצאותיהן התקבלו השבוע במשרד הבריאות נמצא עוד כי בקרב חולים מופצות ערכות נוספות שלא נבדקו או אושרו, שהרכב החומרים בהן אינו ידוע ולא ניתן להעריך את השפעותיהם.

   

  בתוך כך מסבירים במשרד הבריאות כי קיים חשד לזיוף תוויות בטיפות ובקרם ואף הוגשה תלונה במשטרה על ידי אחת החברות ששמן הופיע על תווית המוצר. גם מקור הייצור של הטיפות אינו ידוע וסימון התוויות של הקרם והטיפות אינו עונה על דרישות סימון תכשירים של משרד הבריאות.

   

  לפיכך קורא משרד הבריאות לציבור שלא להשתמש בתכשירי קרם וטיפות של חנן אלרז הנושאים את התווית elraz ומזהיר כי השימוש במוצרים אלו עלול לפגוע בבריאות המשתמשים. במשרד ממשיכים לבצע חקירה עם גורמי אכיפה נוספים.

   

  חנן אלרז מסר בתגובה: "הודעתו של משרד הבריאות משוללת יסוד. פורמולת אלרז הינה פורמולה צמחית הבטוחה לשימוש בני אדם ומכילה מרכיבים טבעיים בלבד. אין בפורמולה רכיב זר כלשהו, וכדי להסיר כל ספק, פועלת חברת אלרז לביצוע בדיקות במעבדות מוסמכות בישראל, אשרי יוכיחו כי הרכיב הנ"ל אינו מצוי במוצר. תוצאות בדיקת המעבדה המיקרוביאלית רק מחזקות את בטיחות השימוש בפורמולה.

   

  "המוצר elraz drops מאושר כתוסף תזונה והוא מיוצר ומשווק כדת וכדין. אזהרת משרד הבריאות ביחס לקרם הצמחי elraz cream אינה רלוונטית כיוון שהקרם אינו מיוצר או משווק מזה מספר שבועות והוא נמצא כיום בתהליכי רישוי. מבירור שנערך עם דוברת המשטרה עולה כי לא הוגשה תלונה כלשהי נגד חנן אלרז. שרבוב העניין ללא צורך נועד רק להכפיש את שמו של מר אלרז".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הרכב התכשירים לא ידוע (אילוסטרציה)
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים