שתף קטע נבחר

חברת הנאשם ברצח: "גדי ויכמן התקפל וברחנו"

מ', בת 17, עלתה לדוכן העדים והגנה על בן זוגה עדן אוחיון שנאשם ברצח גדי ויכמן בבאר שבע. "גדי נגח בעדן, נפתחה לו השפה, התחיל לרדת דם ואז גדי נדקר מהסכין", סיפרה הנערה. על הקשר עם אוחיון אמרה: "אין אנשים בכלא עם חברה?"

"הוא בא בהליכה מהירה לעדן, תפס אותו ונגח בו, והעיף אותו אחורה". חברתו של עדן אוחיון - שמואשם ברצח גדי ויכמן במאי האחרון בבאר שבע - מסרה גרסה שתומכת בנאמר בכתב האישום ולפיה הקורבן נגח באוחיון לפני שנדקר למוות. חברת הנאשם מ' (17) עלתה היום (ב') לראשונה על דוכן העדים במשפט הרצח שמתנהל בבית המשפט המחוזי בעיר, תיארה בקור רוח את השתלשלות האירועים בלילה הטרגי, ניסתה להגן על אוחיון וסיפרה כי הם עדיין מנהלים קשר רומנטי.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לפיד מאיים: לא חושש להישאר באופוזיציה

חשד: התחזה לשוטר וביצע מעשה סדום בזרה

  

"ישבנו בפארק שבחיים לא ישבנו בו", החלה מ' את עדותה. "לפני זה שלושה חברים הגיעו אלינו, הם שתו וודקה וראיתי שעדן שותה כוס. עדן דיבר בפארק בטלפון והתווכח עם חבר. מיכל (לוי - אלמנתו של ויכמן. א"ק) יצאה מהחלון וביקשה שנהיה בשקט. עדן התווכח בטלפון וזה עשה רעש. אחרי זה היא שוב יצאה וביקשה שקט. אחד מהחברים אמר 'גברת, תהיי בשקט' ואז גדי ירד למטה. הוא קפץ מהגדר,

התקרב לכיוון של עדן".

 

על התקרית עצמה סיפרה מ' כי "גדי בא בהליכה מהירה לעדן, תפס אותו ונגח בו והעיף אותו אחורה. נפתחה לו השפה והתחיל לרדת דם, נלחצתי. התקרבתי לכיוון של עדן ואז גדי נדקר מהסכין. עברו כמה שניות בין הנגיחה לדקירה. אין לי מושג מאיפה הגיעה הסכין, גדי לא אמר שום דבר. שמעתי בקטנה שהוא אמר 'בוא, בוא' ולא חשבתי שיקרה מצב כזה. בחיים לא האמנתי שאגיע למצב כזה. עמדנו כמה שניות, היינו בשוק. ראיתי שחור בעיניים, לא הבנתי מה קרה, ואז ראיתי את גדי מתקפל וברחנו. כשהסתובבתי עפה לי הנעל ומעדתי".

 

החברה ניסתה להגן. עדן אוחיון בבית המשפט, היום (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
החברה ניסתה להגן. עדן אוחיון בבית המשפט, היום(צילום: הרצל יוסף)

 

על תחושותיה בעקבות הרצח אמרה מ' כי "המקרה הזה לא יוצא לי מהראש וגם בלילה לפני שאני הולכת לישון אני חושבת עליו". על יחסיה עם אוחיון אמרה מ' כי "אנחנו זוג, אין אנשים בכלא שיש להם חברה או שנשואים? אני מבקרת אותו בכלא ומדברת איתו בטלפון".

 

עו"ד אליזבת ברנר-אברהם מפרקליטות מחוז דרום ביקשה מ-מ' לתאר בפירוט את חילופי הדברים בין אוחיון לבין אשת המנוח. לדברי מ', "הם רבו מהחלון. עדן קילל אותה, היה משהו 'יא בת זונה' והיא אמרה 'אני אזמין משטרה, תלכו מפה'. התכוונו ללכת ובדיוק אז הוא ירד, הוא בא בהליכה מהירה ואז הוא תפס את עדן ונגח בו. היו שפריצים של דם, אני לא זוכרת איפה הוא (אוחיון. א"ק) דקר אותו. השפריצים של הדם מהדקירה".

 

עו"ד ברנר-אברהם ציינה כי ישנם פערים בין העדות ש-מ' מסרה במשטרה לבין הגרסה שהנערה מסרה בבית המשפט, ועל כך השיבה מ': "במשטרה הייתי בלחץ, מפוחדת, אני לא ממשפחה של עבריינים. ראיתי שעדן עף אחורה, לא שנפל, ראיתי מטושטש. כשראיתי דם הייתה לי סחרחורת".

 

"לא ידענו שהבן אדם מת" 

בהמשך תיארה מ' מה עשו היא, אוחיון ושאר הנוכחים במקום לאחר הדקירה. "עלינו לבית של עדן, רצנו לשם. היינו בשוק. לא ידענו שהבן אדם מת. חשבנו שהוא רק נדקר". עו"ד ברנר-אברהם הקשתה על מ': "זה זמן טוב להתקשר לאמבולנס" ועל כך השיבה הנערה: "לא התקשרנו לאף אחד. ההורים שלו (של אוחיון. א"ק) היו ערים. אימא שלו שאלה אותו 'מה יש לך בשפתיים?' ועניתי לה שהוא רב עם חבר שלו. יצא ככה, הייתי מטושטשת".

 

ראש הרכב השופטים, השופטת רויטל יפה-כ"ץ, שאלה

את מ': "למה, כשאתה בשוק אתה ישר משקר, למה זה נראה לך סביר דווקא לשקר כשאת בשוק?" מ' ענתה: "יצא ככה, הייתי בטראומה, לא ישנתי כל הלילות האלה, גם כשהייתי בחקירות".

 

בעדותה בבית המשפט סיפרה מ' כיצד הנוכחים בזירה ניסו להסתיר את מה שקרה ונסעו חזרה לבתי הוריהם. "הבנו שהבן אדם נרצח. כשנכנסנו לאינטרנט עדן היה חיוור, בשוק. לא ידענו מה לעשות, פחדנו. למחרת הגיע חוקר משטרה לכל הבניינים והוא התחיל לחקור איפה היינו".

 

"עדן אמר 'אל תספרי'" 

הפרקליטה ברנר-אברהם פנתה ל-מ': זו "הזדמנות יפה

 לספר מה קרה", ו-מ' השיבה: "לא סיפרנו לחוקר. היינו מפוחדים ומבוהלים. עדן אמר לי 'אל תספרי לאף אחד מה קרה'. כשהוא היה אצלי בבית ביום שישי אחרי האירוע פלטתי בטעות משהו ליד חברה שלי. זה נפלט לי. עדן אמר שאני פולטת דברים ו'אני אוכל אותה בגללך'".

 

לאחר מכן תיארה מ' כיצד הגיעו אליה שוטרים דרך המחנכת שלה. היא סיפרה כי קיבלה טלפון מהיועצת ששמעה שהייתה שם לאחר שלא הגיעה לבית הספר. לאחר מכן, גם המחנכת שלה התקשרה אליה ושאלה אותה היכן היא נמצאת.

 

"נלחצתי כשהבנתי שהיא כבר יודעת. היא התקשרה להורים שלי ודיברה איתי שוב פעם והבנתי שהיא בתחנת המשטרה. התחלתי לבכות לה בטלפון והיא אמרה 'יהיה בסדר'. אחרי חצי שעה באו חוקרי משטרה ואז התחילו כל החקירות". באותו היום מ' אף שלחה לאוחיון הודעת טקסט, שבה סיפרה לו כי אחת מחברותיה הלכה לתחנת המשטרה ולאחר מכן היא מחקה את ההודעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עדן אוחיון בבית המשפט
צילום: הרצל יוסף
קורבן הרצח, גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
מומלצים