שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

האישום נגד הדוקר מבאר שבע: קילל, ננגח - ורצח

מכתב האישום עולה כי עדן אוחיון קילל את אשתו של גדי ויכמן, שביקשה ממנו לשמור על השקט. ויכמן ירד, נגח בפניו - ונדקר בחזה. הסנגורית תהתה: "אם הקורבן נגח קודם, איך מדובר ברצח?". בפרקליטות השיבו: "הוא נעץ את הסכין עמוק ומשך הצידה". האלמנה: האישום - תחילה של תיקון עיוות מזעזע

עדן אוחיון, הצעיר בן ה-18 שדקר למוות את גדי ויכמן בבאר שבע, הואשם היום (ד') ברצח - כך החליטה פרקליטות מחוז דרום, אחרי שבשבוע האחרון הייתה אי-ודאות לגבי סעיף האישום ועלתה האפשרות שיואשם בהריגה. "עסקינן בנאשם בעל דפוסי התנהגות אלימים המושרשים בו, אשר אינו מהסס לפגוע בגופו ובחייו של הזולת", טוענת הפרקליטות.

 

רצח גדי ויכמן - כתבות נוספות ב-ynet:

 

לפי כתב האישום, אוחיון נהג באופן קבוע להסתובב כשעל גופו סכין מטבח. בלילה שבין 4 ל-5 במאי שהו הוא וחבריו סמוך לביתו של ויכמן בבאר שבע ועוררו רעש רב. ויכמן, שביקש מהם לשמור על השקט מכיוון שהפריעו למנוחת בתו הקטנה, ירד למטה לאחר שקיללו את אשתו. כתב האישום מתאר כיצד בת הזוג של המנוח קראה לו לחזור הביתה, כאשר בד בבד אמרה בת הזוג של הדוקר לחברה "תעזוב, בוא נלך". למרות זאת החל עימות בין השניים, שבמהלכו נגח ויכמן בראשו של אוחיון.

 

לפי כתב האישום, אוחיון שלף מכיס מכנסיו את הסכין שנשא עליו, ו"נעץ את הסכין בחוזקה ישירות בעומק חזהו השמאלי של המנוח, ואז חתך עם הסכין בתוך חזהו של המנוח משמאל לימין, ושלף את הסכין בחזרה".

 

בין סעיפי כתב האישום מוסבר כי "הנאשם במעשיו כמתואר בעובדות גרם בכוונה תחילה למותו של המנוח, לאחר שהחליט להמיתו, והמית אותו בדם קר, בלי שקדמה התגרות תכוף למעשה".

 

לוי בבית המשפט, הבוקר. "זה לא משנה שגדי נגח קודם" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
לוי בבית המשפט, הבוקר. "זה לא משנה שגדי נגח קודם"(צילום: אליעד לוי)

 

בבקשה למעצרו עד תום ההליכים של אוחיון, טענה הפרקליטות באמצעות עו"ד טל אדיר-כהן, כי "האלימות הטבועה בו נלמדת מכך שהיה בפארק כשהוא נושא על גופו סכין, ללא כל קשר לעימות עם המנוח, ואף הצהיר כי הוא תמיד מסתובב עם סכין, ויש לו מספר תיקים פליליים על עבירה זו".

 

ויכמן וזוגתו מיכל. "האישום ברצח - צעד ראשון וחשוב" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
ויכמן וזוגתו מיכל. "האישום ברצח - צעד ראשון וחשוב"(צילום: הרצל יוסף)

 

אוחיון בשחזור הרצח. "בעל דפוסי התנהגות אלימים" (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
אוחיון בשחזור הרצח. "בעל דפוסי התנהגות אלימים"(צילום: הרצל יוסף)

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

כמו כן טוענת הפרקליטות שלאחר הדקירה נמלט אוחיון מהזירה כשהוא מותיר את ויכמן על הארץ מתבוסס בדמו והשליך את הסכין לפח אשפה. בהמשך אף ניסה לשכנע את חברתו בת ה-16, שעדותה תאמה לעדויות השכנים במקום וסייעה בפענוח הרצח, לשקר בעדותה במשטרה על מנת לספק לו אליבי כוזב: "הנאשם הורה לחברתו שאם השוטרים יחקרו אותה, תשקר ותגיד שהנאשם היה בביתה בערב שישי, שהם היו למטה בין השעות 23:00 עד 1:00, אז הלכו לישון ושלא היה שום דבר חריג". 

 

התובעת: רצח - בגלל אופן הדקירה

עורכת הדין רותם טובול, אחת מסנגוריו של אוחיון, הביעה לפני הדיון פליאה על סעיף הרצח: "לא יכול להיות שמדובר ברצח, שכן על פי כתב האישום נראה שהקורבן נגח ראשון. אני המומה מכך שהפרקליטות החליטה להאשים את מרשי בסעיף זה. צפינו שיהיה מדובר רק בהריגה". 

 

עו"ד כהן מהפרקליטות אמרה כי "מדובר במקרה חמור שבו הנאשם דקר את המנוח הישר בלבו דקירה חזקה ועמוקה. לכן לאחר ששקלנו ובחנו את חומר הראיות החלטנו להגיש כתב אישום על רצח. המקרה הוא מקרה אחד בשרשרת ארוכה של אלימות קשה שבה הסכין הופכת לפתרון הקל לכל סכסוך. תופעת הסכינאות היא אחת מיעדי הפרקליטות כעת ולשנים הבאות".

 

היא ציינה כי האישום ברצח מוצדק, למרות שויכמן נגח בדוקר. "מנתוני המקרה העובדות שהנאשם נעץ את הסכין ישירות בלבו דקירה עמוקה תוך כדי משיכת הסכין הצידה ולכן כאמור מדובר ברצח", הסבירה, "הנסיבות הן אלו שקובעות את אופי העבירה".

 

בת הזוג מיכל לוי: מבחינתי זה תמיד היה רצח

לקראת קריאת כתב האישום, כשהבינה שהפרקליטות מאשימה את אוחיון ברצח ולא בהריגה,

פרצה בת הזוג של ויכמן, מיכל לוי, בבכי. "מבחינתי זה תמיד היה רצח", אמרה. "כשאני והבת שלי ראינו במו עינינו איך דוקרים לנו את גדי, לא היה לנו ספק. אנשים ניסו להגיד לי שמדובר בהריגה כי גדי נגח בו קודם, אבל זה לא משנה.

 

"אמנם הדרך עוד ארוכה, אבל זה השלב הראשון והחשוב. זה אמנם לא יחזיר לי את גדי אבל זה עושה צדק וזה ימנע מאנשים להחזיק סכין בידיהם. אולי זה יקטין את הפחד שקיים אצלי ואצל אנשים אחרים להסתובב ברחובות", הוסיפה.

 

בהמשך אמרה לוי כי "כתב האישום הוא אמירה, תחילה של תיקון עיוות מזעזע שעד עכשיו היה נהוג במדינה. אני מקווה ורוצה להאמין שבסיום הוא יורשע ברצח. אין בזה משהו שינחם אותי, אבל לפחות להבא אנשים יחשבו פעמיים. אני מקווה שאחרי שבית המשפט ירשיע אותו ברצח התופעה הזאת תצטמצם או תיעלם".

 

"אני פה ואהיה פה גם בהמשך כדי שתהיה משמעות למוות של גדי", הוסיפה, "שהוא לא יילך סתם. קראתי את כתב האישום, את הצורה שבה הוא רצח אותו וזה מצמרר. בדיון נפגשו העיניים שלנו לכמה שניות אבל הוא הוריד אותן. אחרי זה הסתכלתי על היד שלו, היד שהוא דקר איתה, ואני לא מבינה איך הוא היה מסוגל לרצוח ככה. מי שמסתובב עם סכין, זה אומר עליו הרבה. אתמול הייתי בקבר של גדי ואני לא מאמינה שהוא שם. בכל דפיקת דלת הילדה שלי קוראת אבא אבא ועדיין מחכה לו שהוא יחזור. שום דבר לא יחזיר לי את היקר לי מכל, וחשוב לדורות הבאים שהוא יקבל עונש חמור על מעשיו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדן אוחיון
צילום: אליעד לוי
ויכמן ובתו. הסכין ננעץ בעומק חזהו
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
מיכל לוי. "הדרך עוד ארוכה"
צילום: אליעד לוי
מומלצים