שתף קטע נבחר

צפו: חנתה בכחול-לבן, צבעו לחניית נכים - וגררו

תושבת ת"א פרסמה סרטון מדהים בפייסבוק: מסביב לרכב שחנה כחוק סומנו קווים חדשים, המכונית נגררה והיא נדרשה לשלם 1,300 שקל. העירייה בתגובה: טעות חמורה, הקנס בוטל

האם מישהו בעיריית תל אביב ירד מהפסים? סרטון שפרסמה תושבת העיר בפייסבוק מראה כיצד נשברים כנראה כל השיאים במתן דו"חות חניה - פשוט לראות ולא להאמין.

 

הסרטון מראה כיצד התושבת חונה כחוק בצד מדרכה שמסומנת כחול-לבן מול ביתה. בהמשך מגיעים לרכבה עובדי עירייה, צובעים את אזור החניה מחדש בלבן והופכים אותו לחניית נכים. מיד אחר כך מגיע רכב גרר של העירייה בליווי פקח, וגורר את המכונית של התושבת שכעת נחשבת עבריינית חניה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

"ליברמן לא מוותר על תיק החוץ"

אחרי שבוע בבונקר: הילד חולץ, החוטף חוסל

 

"בבוקר יום ראשון ב-12 בצהריים ביהודה הלוי בתל אביב, החניתי את רכבי ממש מתחת לבית", כתבה האישה בפייסבוק. "החניה הייתה כחוק, במדרכה המסומנת כחול לבן, אפילו עם תו חניה אזורי. אני חונה כבר קרוב לחצי שנה ברחוב ומכירה היטב היכן מותר להחנות והיכן אסור.

 

"באותו ערב, בערך בשעה 22:00, הייתי בדרכי אל הרכב בשביל לצאת לעבודה. ההפתעה הגדולה שחיכתה לי שברה את כל השיאים והתקשיתי להאמין למראה עיניי - הרכב שלי לא היה במקום שבו החניתי ובמקום זאת קיימת עתה חניית נכה - עם סימון.

 

"התקשרתי אל חברתי שהייתה איתי בעת חניית הרכב, מנסה לוודא שלא השתגעתי או נהייתי סנילית, וגם זו אישרה שהחנינו בכחול לבן. באותם רגעים עוד חשבתי לתומי שגררו לי את הרכב כי היו חייבים לעשות את החניה, אך כיצד ייתכן שעושים דבר כזה בלי ליצור איתי קשר? התקשרתי נסערת למוקד 106, המוקדן שדיבר איתי ענה לי בחוצפה מסעירה אף יותר ואמר לי שאני משקרת, שהוא לא מאמין לי".

 

לבכות או לצחוק?

התושבת הוסיפה לתאר כיצד לבסוף השתכנע המוקדן. "פתאום באמצע השיחה נזכרתי שבכלל יש אפשרות שגם נתנו לי דו"ח, האמנתי באמת ובתמים שזה לא ייתכן שגם רשמו לי קנס, הרי הם ראו שהחניתי בכחול לבן וכמה מניאקים אפשר להיות? התקשרתי ביחד עם המוקדן שיחת ועידה אל חניון הדולפינריום (שאליו נגרר הרכב). ואם עד כה לא האמנתי למה שקורה התבשרתי כי נרשם לי דו"ח, על חניה בחניית נכה, על סך 1,000 שקל! פשוט הקש ששבר את גב הגמל". בנוסף, היא נדרשה לשלם 300 שקל עבור הגרירה.

 

למחרת, כתבה, הלכה לבניין משרדים מול ביתה (ומול המקום שעכשיו קיימת בו חניית נכה), ולמזלה הרב גילתה כי קיימות מצלמות אבטחה. "פשוט לראות ולא להאמין. לבכות או לצחוק. בזמן שרכבי חונה בכחול לבן, מגיעים שני עובדי עירייה ומסמנים סביבו את חניית הנכה! צ'יק צ'ק גם שינו את צבע המדרכה מכחול לבן לאפור. ככה. בפשטות. תוך חמש דקות הפכו אותי לעוברת על החוק. פשוט בריונות וביזיון שטרם נראו בעיריית תל אביב. הרי יש שם שני עובדים! אף אחד מהם לא שם לב שעומד שם רכב? לא יכלו להרים שנייה טלפון? להתריע? כמובן שלא. כי מה אכפת להם?"

 

חניית הנכים החדשה, הבוקר בתל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
חניית הנכים החדשה, הבוקר בתל אביב(צילום: ירון ברנר)
 

התושבת מספרת כי הרכב עמד שם שעתיים תמימות, חונה בחניית נכה, עד שהגיעה פקחית אשר פוקדת את רחוב יהודה הלוי מדי יום, "הופ. נרשום עוד דו"ח ונקרא גם לגרר. הרי רק באתי לעבוד".

 

היא זועמת: "העיקר שעיריית תל אביב מצצה לנו עוד קצת את הדם ואת הכיס.

 מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים, אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה".

   

התושבת הוסיפה שבכוונתה לפתוח בהליכים משפטיים. מהעירייה נמסר בתגובה: "זו אכן טעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת על עיריית תל-אביב-יפו. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ונבדוק את עצמנו לגבי העתיד כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. נדגיש כי עם הגעתה של התושבת לאגף החניה אמש בוטל הקנס באופן מיידי, והיא לא חויבה בהוצאות גרירה. באשר למענה של הנציג במוקד 106, הנושא ייבדק ויחודדו הנהלים לגבי אופן המענה והטיפול של נציגי המוקד במקרים מעין זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצבע בעת החניה
צילום: ירון ברנר
מומלצים