שתף קטע נבחר

סגן השר לשעבר שנחקר על הטרדה: מיכאל רצון

ח"כ לשעבר מיכאל רצון, אשר נגדו הוגשו תלונות על הטרדה מינית כפי שפורסמו לראשונה ב-ynet, נחשף לבקשתו: "אין לי מה להסתיר". לדבריו, התלונות נגדו נועדו לטרפד את המשך כהונתו כיו"ר חברת נת"ע

סגן השר לשעבר מיכאל רצון מהליכוד הוא חבר הכנסת שנגדו הוגשו תלונות במשטרה על הטרדה מינית, כפי שנחשף אחר הצהריים (יום א') ב-ynet. בעקבות גל השמועות ביקש רצון באמצעות עורך דינו יובל ששון לפרסם את שמו. "אין לי מה להסתיר", הוא אמר. רצון כיהן בתקופה האחרונה בתפקיד יו"ר נת"ע, האחראית בין היתר על פרויקט הרכבת הקלה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

ל-ynet נודע כי המשטרה חוקרת תלונות של כמה עובדות, שסיפרו על דפוס התנהגות דומה של חבר הכנסת לשעבר.

לדבריהן, רוב ההטרדות היו מילוליות, אך אחת הנשים אמרה כי מדובר בהטרדה פיזית. לטענת ח"כ לשעבר רצון, התלונות נגדו לא הוגשו סתם, אלא נועדו לטרפד את המשך כהונתו כיו"ר החברה. לדבריו, לא במקרה התאגדו הנשים נגדו.

 

בתגובה, שהעביר דרך עורך דינו, כתב רצון: "מדובר במתקפה מתוכננת ומשוללת כל בסיס נגדי שנועדה אך ורק למנוע את הארכת כהונתי כיו"ר נת"ע. מהלך זה בא כהמשך לניסיונות קודמים לפגוע בשמי, אשר לא עלו יפה. אני נחוש לחשוף את הגורמים העומדים מאחורי מהלך זה בחברת נת"ע ומחוצה לה".

 

רצון אמר כי הוא בן יותר מ-60, נשוי, אב לילדים וסב לנכדים. "מאחוריי עשרות שנות שירות של המדינה בצה"ל בדרגת אלוף משנה, במערכת הפוליטית, בממשלה ובכנסת ובתפקידים ציבוריים ומעולם לא הייתי נתון תחת מערכה מתוכננת ומתוזמנת שכזו שכל תכליתה לסכל את מינויי ליו"ר חברת נת"ע.

 

"שוחחתי בכאב עם רעייתי ובני משפחתי בעניין זה ועדכנתי אותם בתלונות, בחקירה ובמניע העומד מאחוריהן לכאורה. עוד הודעתי למשפחתי כי שיתפתי ואני משתף פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק,

לרבות הסכמה לעימותים או לבדיקת פוליגרף".

 

רצון טוען שבשלב ראשון נשלח לפני זמן רב מכתב אנונימי "ארוך ומייגע", כדי לסכל את מינויו ליו"ר החברה: "לאחר שפרטיו נבדקו באופן יסודי ולא נמצא בהם כל צל של אשם, ולאחר שחורשי רעתי בחברת נת"ע ומחוצה לה הבינו כי הם לא יקבלו את מבוקשם, הם פנו ככל הנראה לשלב ב' בתוכניתם. אני מפנה את תשומת לב הציבור לכך שהתלונות הוגשו נגדי באופן מתואם ומתוזמן על ידי עובדות החברה, המקורבות להנהלה או שקודמו על ידיה בחודשים האחרונים".

 

רצון סיכם כי הוא נחוש להגן על שמו הטוב ולחשוף את התיאום, הארגון והתזמון של הגורמים העומדים מאחורי המתלוננות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ לשעבר מיכאל רצון
צילום: ירון ברנר
ניצב סגלוביץ. "חקירה רגישה"
צילום: עופר עמרם
מומלצים