שתף קטע נבחר

טרור צניעות בביתר עילית: "החשודים - בני ערובה"

הוארך מעצרם של שני החשודים בהנהגת משמרת צניעות בביתר עילית ונקבע שיש נגדם ראיות של ממש. הסנגורית רמזה: היעד האמיתי של המשטרה - ראש העיר, שנחקר גם הוא בחשד שידע על המעשים וניסה למנוע הגשת תלונות

"משמרת הצניעות" בביתר עילית תקפה, חטפה וכלאה - הכול באמתלה של שמירה על הצביון הדתי של העיר. כך טענה המשטרה היום (ג') בדיון בעניינם של שני החשודים בפרשה, נסים גונן חדד ועזרא דבורה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם בשישה ימים. בדיון רמזה ההגנה כי היעד האמיתי של החקירה הוא ראש העיר: "הם כמו בני ערובה". הוא נחקר הערב פעם נוספת על מעורבותו במקרה, כשחוקרי המשטרה מטיחים בו שידע על פעילותם.

 

אתמול נחשף כי בחודשים האחרונים ניהלה היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במשטרה חקירה סמויה נגד השניים, בחשד שהם השליטו משטר של "טרור צניעות" וביצעו סדרה של מעשי אלימות נגד גברים ונשים שאותם זיהו ברחובות העיר ובאוטובוסים ושלשיטתם לא שמרו על צניעות.

 

עוד בערוץ החדשות:

הדו"ח: מחדלים בשב"ס גרמו למותו של זיגייר

החשוד בתקיפה עם חומצה: 'ראיתי כדורגל בבית'

 

בין היתר, הם עקבו אחר התנהלות אנשים ברחוב, צורת הלבוש, אופן הישיבה בתחבורה הציבורית, שפת דיבור ועוד. לפי החשד, במקרה אחד הם חטפו נער כבן 17, הכניסו אותו לחדר סגור ושם היכו אותו על שהעז להתנהג בצורה מופקרת לדעתם. בדיון הבוקר, חדד - שכבר נחקר בעבר על עבירות דומות - העדיף לשמור על זכות השתיקה, אולם דבורה ענה לשאלות החוקרים וטען שאין לו כל קשר לאירועים האלימים.

 

החשוד השני עזרא דבורה בדיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד השני עזרא דבורה בדיון(צילום: מוטי קמחי)

 

אתמול התברר גם שהעירייה העסיקה את השניים כמדריכי נוער מטעמה, וזמן קצר לאחר מעצרם נחקר גם ראש העיר מאיר רובינשטיין בחשד שידע על מעשיהם של שני החשודים. במשטרה ייחסו לראש העיר חשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים, ובדקו גם אפשרות של שיבוש הליכי חקירה, נוכח עדויות שהגיעו למשטרה על כך שניסה לשכנע מתלוננים לא להגיש תלונה.

 

עורכת דינם של שני החשודים, ליה פלוס, התייחסה לחקירה זו ומתחה ביקורת על המשטרה: "יש תחושה מאוד לא נוחה ששני האזרחים הללו, ללא דמות ראש העיר מאחורינו, יושבים כבני ערובה שהמשטרה תוכל לשים את ידה, באמצעותם או לא, על גורם אחר".

 

חרף טענות אלו, החליט השופט מנחם מזרחי להאריך את מעצרם של השניים ואף קבע בהחלטתו כי "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודים, ואף ניתן לומר שקיימות ראיות לכאורה של ממש שהן למעלה מן הנדרש במסגרת הליך מקדמי זה".

 

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את ראש העיר, הכחיש בשם מרשו את החשדות נגדו: "הוא לא ידע על אלימות ובטח שלא עודד אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים, נסים גונן חדד
צילום: מוטי קמחי
ראש העיר רובינשטיין. נחקר בחשד לשיבוש חקירה
צילום: מאיר אלפסי, כיכר השבת
מומלצים