שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סליחה, בעלך הגיש בקשה להינשא לאישה אחרת

  אישה תפסה את בעלה במסדרונות משרד הפנים מנסה להתחתן עם אחרת, וביקשה למנוע זאת בטרם תיהפך לעגונה

  אזרחית אמריקאית שעלתה לישראל לאחר שנישאה בטקס דתי ופרטי לאזרח ישראלי בחו"ל, גילתה לדאבונה כי בעלה בוגד בה על ימין ועל שמאל, ויחסיהם עלו על שרטון. היא הגיעה למשרדי על מנת שאטפל בגירושיה.

   

  האישה, אזרחית אמריקאית, נישאה לגבר ישראלי כשכבר היה גרוש, בטקס דתי בארה"ב שנערך בפני רב וכדת משה וישראל, ואף נחתמה על ידי הבעל כתובה לטובת האישה. לדבריה, הגבר סירב להינשא במקביל בטקס נישואים אזרחי בארה"ב, וגם כאשר הגיעו לישראל, עשה הגבר כל מאמץ כדי להסתיר את הנישואים הללו מסביבתו. הגבר הסביר את התנהגותו בחשש שמא יאותר על ידי השלטונות האמריקאים הרודפים אותו על חוב מזונות ענק, אותו צבר עקב גירושיו שם.

   

   

  האישה מספרת כי מספר שנים לאחר עקירתה לארץ, היא נדהמה לגלות כי בעלה נוהג לקיים יחסי מין עם נשים אחרות, תוך שהוא מתרץ את התנהגותו בחולשת אופיו, בעוד הוא נשבע להשתנות מעתה ואילך, אך כושל בכך פעם אחר פעם.

   

  האישה גילתה כי בעלה קיים יחסי מין עם לא פחות מ-11 נשים שונות במקביל לנישואיו אליה, וכן נהג כלפיה באלימות ובהשפלה. בין השאר, היא גוללה בפניי כיצד הציע הבעל לאחת מפילגשיו נישואים - כשהיא נוכחת בחדר – וכל זאת במטרה להשפילה ולהקניטה.

   

  זמן קצר טרם הלידה, ניגשה האישה לסניף משרד הפנים כדי להירשם כעולה חדשה. בין הנתונים שנדרשה למסור, ציינה את דבר נישואיה לבעלה.

   

  אלא שאז, למרבה תדהמתה, אמרה לה פקידת משרד הפנים כבדרך אגב, כי אותו אדם אותו היא מכנה "בעלה", הגיש כבר בקשה להינשא - אך לאישה אחרת. האישה, אשר קיבלה את ההודעה בזעזוע עמוק, ניסתה להבין את פשר העניין, אך אותה פקידה סירבה למסור לה פרטים נוספים, והאשה נאלצה לחזור לביתה כלעומת שבאה.

   

  פגישה קשה עם הבעל והמאהבת

  האישה חזרה תוך זמן קצר למשרד הפנים כדי להשלים את רישומה כעולה חדשה אך דבר לא הכין אותה למחזה הקשה שנגלה לעיניה: לתדהמתה, היא גילתה שבאותה השעה בדיוק, שוהה במסדרונות משרד הפנים בעלה, בכבודו ובעצמו, כשהוא מלווה באחת מפילגשיו הרבות. הפעם לא איבדה האישה את תושייתה, שלפה מכשיר סלולרי, וצילמה את השניים בוידאו. עם הסרטון פנינו אל בית הדין הרבני על מנת למנוע את אפשרות רישומו של בעלה כנשוי לאחרת.

   

   

  במקביל יש להבין שבמקרה מורכב זה, על הצדדים קודם כל לקבל הכרה לנישואיהם ע"י בית הדין הרבני, ולהירשם כנשואים במשרד הפנים, כדי שבעתיד - אם וכאשר יוכרע כי על הצדדים להתגרש, במסגרת תביעת הגירושין ניתן יהיה לרשום גירושין אלו.

   

  בנסיבות אלה, אם משרד הפנים היה רושם את נישואי הבעל לאישה אחרת, אי אפשר היה לממש בפועל את הגירושין. הרי בלתי אפשרי לרשום את נישואי הגבר לאשתו הנוכחית, ולאחר מכן את הגירושין, אם באותה עת הגבר רשום כנשוי לאישה אחרת. המשמעות הקשה של דברים אלה ברורה, אבל חרף כך, הדבר לא הרתיע את הבעל והמאהבת.

   

  בתיק מורכב כזה נדרשה יצירתיות ומהירות מחשבה, לכן הגשנו בקשה בהולה לבית הדין הרבני, שיורה למשרד הפנים למנוע את הרישום של הבעל כנשוי לאחרת, כל זאת יממה אחת בלבד לפני מועד לידתה של האישה. למרבה המזל, בסופו של דבר בית הדין האזורי בנתניה הבין את חומרת הפרשה ואישר את הבקשה.

   

  אם הבעל היה מצליח להשלים את רישומו כנשוי לאחרת, הרי שמעבר לעובדה כי מדובר היה בעבירה פלילית של פוליגמיה (איסור לשאת יותר מאישה אחת), היה נגרם כאן עוול בל יתואר לאישה הנשואה כדין משה וישראל לבעלה, ויש לה אף כתובה ממנו, והיא היתה עלולה להישאר עגונה כל ימי חייה.

   

  בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

   

   

  עורכת הדין ליטל יעקובוביץ' דראי הינה בעלת משרד העוסק בדיני משפחה, גירושין, ירושות וצוואות

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: jupiter
  מה פתאום מתחתן עם אחרת?!?!
  צילום: jupiter
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים