שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הושעה שוטר שירה באזרח ערבי: "ללא סיבה"
  עלי עודה היה מעורב אתמול בתקרית שבמהלכה ירה שוטר ברגלו בכביש 444. בראיון מבית החולים הוא מכחיש כי תקף אותו וטוען כי נורה משום שסירב לשכב על הכביש. "הוא ירד עם אקדח שלוף ואחרי שנפגעתי מנע הזמנת אמבולנס". המחלקה לחקירות שוטרים השעתה את השוטר למשך חמישה ימים

  עלי עודה מג'לג'וליה, שנורה אתמול בידי שוטר על כביש 444, טוען הבוקר (ד') כי לא ניסה לתקוף אותו ולא לדרוס אותו, כפי שנטען כלפיו. לדבריו, השוטר ירה ברגלו ללא סיבה לאחר שסירב לשכב על הכביש. "הוא גם ירה כדור שעבר ליד ראשו של אחי", טוען עודה בן ה-35. חלק מהאירוע תועד במצלמות וידאו של תושב אזור המשולש.

   

  הרגעים אחרי התקרית כפי שתועדו על ידי נהג חולף

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) החליטה להרחיק את השוטר מיחידתו למשך חמישה ימים ולשחררו למעצר בית למשך שלושה ימים. השוטר הגיש ערעור לבית משפט השלום בתל-אביב על ההחלטה בעניינו וטען באמצעות סנגוריו, עורכי הדין אלון דוידוב ואורן בועז, כי מעשיו היו הגנה עצמית.

   

  בערעורו טוען השוטר כי היה בדרכו לביתו ואז הבחין בשני כלי רכב שנוסעים לטענתו בפראות ומסכנים נהגים אחרים. השוטר צעק להם לעצור בצד ואת תפקידו ולדבריו מיד לאחר מכן הנוסעים התנפלו עליו ותקפו אותו עד שהוא חש סכנה לחייו.

   

  עוד טוען השוטר בערעורו כי במהלך התקיפה הוא שלף את אקדחו, ירה ירייה אחת באוויר והתוקפים לא נרתעו וניסו לחטוף מידו את האקדח. רק לאחר שהוא חש סכנה לחייו, הוא ירה לעבר רגלו של אחד התוקפים. כמו כן טוען השוטר שנחקר באזהרה כי הוא מנע סיכון חיי אדם.

   

  אתמול טען השוטר כי עודה נסע בפראות ברכב לכיוון חגור וניסה להורידו מהכביש. לדבריו, לאחר שיושבי הרכב עצרו הם סירבו להישמע להוראות והוא נאלץ לירות באוויר, וכאשר לא חדלו להתנגד הוא ירה ברגלו של עודה. הפצוע פונה לבית חולים ופרטי המקרה הועברו למחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש).

   

  עלי עודה. נפצע באורח בינוני
  עלי עודה. נפצע באורח בינוני

   

  עוד בחדשות ynet:

    

  כעת מציג עודה גרסה שונה לגמרי, ולפיה הוא נפל קורבן למעשיו של השוטר. "נסעתי על הנתיב השמאלי ורכב שהגיע מאחוריי ניסה לעקוף אותי", הוא טוען. "בשלב מסוים הוא עקף אותי מהשוליים ועצר באופן פתאומי. גם אני בלמתי. חשבתי שהרכב הולך להתהפך". לדבריו, "השוטר ירה מרכבו, שלף אקדח ואמר לנו 'אתם ערבים כלבים בני זונות'. הוא ביקש מאיתנו להזדהות ואח שלי סירב, אז השוטר ירה כדור שחלף לו ליד הראש".

   

  לטענת עודה, הוא ירד מהרכב כדי להבין מה מתרחש והשוטר ביקש ממנו לשכב על הרצפה. "סירבתי והוא התחיל לקלל לאיים ואמר 'אני אהרוג אתכם' וירה לי ברגל. אחר כך הוא ניסה לתקוף אותי. אח שלי ניסה להזמין אמבולנס אבל השוטר לקח את הנייד וזרק אותו. אנשים שהגיעו למקום הזמינו לנו אמבולנס. אני לא ניסיתי לדרוס שוטר
  כמו שנטען. כל מה שהשוטר אמר זה שקר שאין לו בסיס. שוטר כזה צריך להשעות אותו כי הוא מהווה סכנה לציבור".

   

  ראש הוועדה הקרואה של עיריית טייבה, פאיק עודה, גינה בחריפות את התנהגות השוטר: "לא מקובל ששוטר יורה על אדם ישר ומכובד. דיברתי עם עובדים ממח"ש ואמרתי להם לחקור את האירוע בצורה מקצועית. אני גם מעלה את הסיפור לאנשים מלמעלה כדי שידונו באירוע התקיפה".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "שוטר ירה באדם בשנות השלושים לחייו. כל החקירה הועברה למח"ש".

   

  בהכנת הכתבה השתתף רענן בן צור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הושעה שוטר שירה באזרח ערבי: "ללא סיבה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עודה. בלימת חירום
  סנגורו של השוטר, עו"ד אלון דוידוב
  מומלצים