שתף קטע נבחר

הצעה לפזר את הכנסת: תקום ממשלת חסרי ניסיון

חודש וחצי מאז הבחירות לכנסת ה-19 מבקשת יהדות התורה ללכת לבחירות חדשות. הסיבה: "הממשלה תנוהל בידי אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר, כפיית דעה, החרמה ושלילת זכויות המיעוט"

ועדות הכנסת עוד לא החלו לפעול והממשלה החדשה עוד לא קמה, אולם הצעת חוק ראשונה לפיזור הכנסת כבר הוגשה היום (ג'). ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) הניח על שולחן מזכירות הכנסת הצעת חוק חדשה, הדורשת לפזר את הכנסת ה-19 ולקיים בחירות חדשות בתוך 90 יום. הסיבה: "מדינת ישראל תנוהל בידי אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר".

 

מרכיבים ממשלה - כתבות אחרונות ב-ynet:

בדרך לקואליציה: נתניהו ולפיד נועדו ביחידות

לפיד על המו"מ הקואליציוני: "רחוק מלהיות גמור"

חרדים מהאופוזיציה: ש"ס והכיסא הקבוע בממשלה

 

"מדינת ישראל מצויה באחת מתקופותיה הסבוכות", כתב ח"כ מקלב בדברי ההסבר להצעת החוק, "כאשר האיום האיראני מרחף בעוצמה נוכח הצטיידותו המסיבית של המשטר בטהרן בטכנולוגיות חדישות לקראת ייצור נשק גרעיני. בנוסף צוברים שכנינו הפלסטינים תמיכה בינלאומית בדרישה להקמת מדינה ערבית לצדה של מדינת ישראל".

 

ח"כ מקלב מציין גם את גל המחאות במדינות ערב ואת מלחמות האזרחים, שהשלכותיהן, לדבריו, עלולות להשפיע גם על המצב בישראל. בהצעת החוק הזכיר גם את המצב המורכב מבחינה כלכלית-חברתית ואת הקיצוץ הצפוי בתקציב. "תוצאות הבחירות לא הניבו הכרעה ברורה ומפלגות רבות זכו במעט מנדטים יחסית", הסביר מקלב.

 

"נראה היה כי ראש הממשלה יוכל להרכיב במהירות ממשלה, שתאחד ותאגד בתוכה סיעות מכל הקשת הפוליטית, ואכן הודיע כי בכוונתו להקים ממשלה כפי שציפו ומצפים מרבית האזרחים", הוא כתב בהצעה.

 

מקלב מציין כי יש עתיד והבית היהודי הודיעו כי הן מחרימות את המפלגות החרדיות

 ופוסלות ישיבה משותפת בממשלה. "הם למעשה מאלצים את ראש הממשלה להקים קואליציה בהכרח ולא מרצון. ממשלה זו תפעל כממשלה בתוך ממשלה ולא תוכל לטפל בנושאים הבוערים שעל סדר היום", הוא כתב. "הממשלה תנוהל בידי אנשים חסרי ניסיון המונעים משנאה לאחר, כפיית דעה, החרמה ושלילת זכויות המיעוט, בהיעדר משילות תוך סיכון עתידה הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל. לפיכך מוצע לפזר את הכנסת ה-19 ולקיים בחירות בתוך 90 יום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים