שתף קטע נבחר

בכירי המשק לנתניהו: הקם ממשלה של 18 שרים

במכתב שעליו חתומים יותר מ-70 אנשי עסקים, בהם מיכאל שטראוס, דב אלטמן, יצחק נזריאן ובכירי חברה ואקדמיה, הם פנו לנתניהו: "דווקא לקראת הקיצוצים הממשלה צריכה להיות מופת להתייעלות. די בממשלה של 18 שרים - הסתדרנו גם עם פחות"

יותר מ-70 אנשי עסקים ובכירים בתחומי החברה והאקדמיה קראו היום (ה') לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול להקמת ממשלה בת 18 שרים בלבד. זאת על רקע המשא ומתן הקואליציוני, שבו מתעקשת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד שהממשלה שתקום לא תכלול יותר מ-18 שרים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

בין החותמים על מכתב הפנייה שנשלח לנתניהו ניתן למצוא את אנשי העסקים מיכאל שטראוס, נוחי דנקנר, יצחק נזריאן, איתן רף, עמוס שפירא, אורי דורי, אלישע ינאי, גליה אלבין ודב לאוטמן. עוד חתמו עליו ואנשי אקדמיה כגון: ד"ר אריק כרמון, פרופ' אסף מידני ופרופ' שמעון שטרית. החתומים על הפנייה חברים כולם בפורום לייצוב הממשל, מייסודו של המרכז הישראלי להעצמת האזרח.

 

לפיד עם נתניהו ופרס. "בשנה כזו, חשוב להעביר מסר" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לפיד עם נתניהו ופרס. "בשנה כזו, חשוב להעביר מסר"(צילום: רויטרס)

 

בפנייה נכתב בין השאר: "האתגר הראשון שעמו תצטרך הממשלה החדשה להתמודד הוא הקיצוץ הצפוי בתקציב המדינה. לפי ההערכות הכלכליות, עבור אזרחי ישראל תהיה זו שנה לא פשוטה, שבה כל אחד ואחת ירגיש את מחיר הגזירות הכלכליות. דווקא בשנה כזאת, חשוב שממשלת ישראל תהיה דוגמה ומופת להתייעלות ותפעל עם מספר מצומצם של שרים".

 

עוד הוסיפו אנשי העסקים ואנשי האקדמיה: "מעבר להיבטים הכלכליים החשובים בפני עצמם, ממשלה בת 18 שרים תשדר מסר ברור לציבור לגבי הצורך בהתייעלות ותיתן דוגמה לחיסכון בעלויות. איננו מעריכים כי קיצוץ במספר השרים ייפגע בתפקוד הממשלה או בדמוקרטיה.

 

ההיסטוריה של מדינת ישראל הוכיחה שהממשלות הראשונות פעלו בקדנציות הראשונות מקום המדינה עם מספר שרים שנע בין 12 ל- 16

והצליחו להביא את המשק והחברה לשגשוג. בנוסף, די להסתכל מעבר לים על ממשלות במדינות מפותחות במערב על מנת להיווכח שניתן להסתדר באופן יעיל ולנהל מדינה עם מספר מצומצם של שרים".

 

את המכתב חתמו בכירי המשק בפנייה ישירה לנתניהו: "אנו קוראים לך להתעלות מעל שיקולים פוליטיים ואינטרסים אישיים ולכונן ממשלה שתסלול את הדרך לאמון מחודש של הציבור במוסדות הדמוקרטיה הישראלית, ולהקים ממשלה בת 18 שרים בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. התבקש "להתעלות מעל שיקולים פוליטיים"
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מומלצים