שתף קטע נבחר

מי גנב את עגלת הפסלים לאמן מנחלת בנימין?

לאחר שנואש מהסיכוי כי המשטרה תמצא את פסלי הבד שלו שנגנבו, פרסם אמן הטקסטיל אמנון ליפקין סטטוס בפייסבוק. היענות הגולשים הפתיעה אותו: "הציעו כסף ומכונות תפירה"

את אמנון ליפקין, אמן טקסטיל מתל אביב, אפשר למצוא בשלוש השנים האחרונות בדרך קבע בדוכן שלו ביריד האמנים בנחלת בנימין, שם הוא מציע את מרכולתו - פסלים של חפצים תפורים מבד. אולם ביום רביעי האחרון בלילה, הסיוט הגדול שלו התממש כשמחצר ביתו בנווה צדק נגנבה עגלת הדוכן שלו על כל תכולתה.

 

עוד בחדשות:

החגבים באים: נחיל ארבה נוסף פשט על הנגב

ישראלי נעצר בסיני: "רצה להגיע לקבר אבוחצירא"

 

"באותו הלילה יצאתי מהבית לשעתיים וכשחזרתי העגלה נעלמה", מספר ליפקין. "מיד יצאתי לחפש, הנחתי שהגנב שלקח את העגלה לא ידע מה היא מכילה ותיארתי לעצמי שכשהוא יגלה הוא ישליך את הפריטים, כי מה כבר יש לגנב לעשות עם פסלים תפורים מבד".

 

 (צילום: אמנון ליפקין) (צילום: אמנון ליפקין)
(צילום: אמנון ליפקין)

 (צילום: אמנון ליפקין) (צילום: אמנון ליפקין)
(צילום: אמנון ליפקין)

 (צילום: אמנון ליפקין) (צילום: אמנון ליפקין)
(צילום: אמנון ליפקין)

 

במהלך אותו הלילה יצא ליפקין יחד עם חברים שהתגייסו למשימה למסע חיפושים באזור ביתו. הם עברו בין פחי הזבל ובסמטאות החשוכות, אך העגלה לא נמצאה וכך גם עבודות האמנות שלו. "במקביל לחיפושים פניתי למשטרה", מספר ליפקין. "השוטר בתחנת יפו גבה ממני תצהיר ואמר שיחזרו אליי, אבל הם לא חזרו עד היום".

 

בייאושו החליט ליפקין לפרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו. הוא כתב:

 

שלום,

שמי אמנון. אני אמן ועיקר פרנסתי ממכירת עבודות יד שלי ביריד בנחלת בנימין.

הלילה (רביעי 6.3.13) נגנבה מסף ביתי העגלה-דוכן שלי על כל תכולתה: העבודות שאני מוכר בנחלה.

 

חיפושים נמרצים לאורך הלילה וביקור זריז בתחנת המשטרה לא הועילו (בינתיים) אז אני פונה לעולם לעזרה.

 

מצורפת תמונה של העגלה. אם מישהו ראה או יודע משהו אשמח לדעת. העגלה היא תיבת עץ גדולה (1.5 מטר אורכה) עם גלגלים של אופניים משני צִדיה.

 

"פרסמתי את הפוסט בשעה חמש וחצי בבוקר, הייתי עייף מהלילה הארוך והלכתי לישון", מספר ליפקין. "אבל שעתיים אחר כך התעוררתי ממבול של טלפונים, המוני אנשים מכל רחבי הארץ התקשרו והציעו עזרה, חלקם הציעו לי כסף, אחרים מכונות תפירה, קיבלתי אפילו הצעות מסדנאות לעבודות עץ שביקשו לבנות לי עגלה חדשה.

 

"הצצתי בעמוד הפייסבוק שלי וגיליתי שאלפי אנשים שיתפו את הפוסט. זה היה מפתיע מאוד, האמת שלא האמנתי שלמישהו יהיה אכפת ושהסיפור שלי ייגע בכל כך הרבה אנשים, זה היה מאוד מרגש, זה פשוט הרים אותי מההרגשה המבאסת שעטפה אותי".

 

ליפקין טוען שהפריטים שנגנבו הם פרי של חצי שנת עבודה והוא מעריך את שוויים ב-15,000-10,000 שקל, לא כולל העגלה שגם אותה בנה בעצמו. ביום שישי האחרון הוא הגיע כרגיל ליריד בנחלת בנימין, רק בלי העגלה והעבודות.

 

"ארגנתי לעצמי שולחן והבאתי את מכונת התפירה שלי", הוא מספר. "עשיתי עבודות במקום ואת מה שהספקתי מכרתי, אני מקווה שעד חג הפסח, שזו התקופה העמוסה של היריד, אספיק ליצור מספיק עבודות".

 

בנוסף, קיבל ליפקין בימים שחלפו כמה הודעות מאנשים שטענו שראו את העגלה שלו, אך לאחר בדיקה התברר שמדובר בעגלות אחרות. "ככל שאני מסתובב ברחוב אני מרגיש שזה חסר טעם לחפש בעצמי ולא נראה לי שיש לי מה לבנות על המשטרה בעניין הזה", אומר ליפקין. "כך שבינתיים אני תולה את תקוותי באנשים ברשת, אולי בכל זאת מישהו יראה או ימצא את העגלה שלי ואת עבודות האמנות".

 

ממשטרת ישראל נמסר כי אכן הוגשה תלונה והיא נחקרת בתחנת לב תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמנון ליפקין
אמנון ליפקין
צילום: אמנון ליפקין
צילום: אמנון ליפקין
עבודה של ליפקין
צילום: אמנון ליפקין
מומלצים