שתף קטע נבחר

החגבים באים: שני נחילי ארבה פשטו על הנגב

נחיל בגודל בינוני הגיע לאזור באר מילכה שבמועצה האזורית רמת נגב ונחיל נוסף התרכז באזור רביבים. ראש המועצה פנה לנשיא מצרים: אפשר למטוסי ריסוס ישראליים לפעול למיגור הארבה כבר בשטח סיני

מכה אדומה: נחיל ארבה נוסף פלש לקראת שעות הצהריים (יום א') לשטח ישראל והגיע לאזור באר מילכה שבמועצה האזורית רמת נגב. ככל הנראה מדובר בנחיל בגודל בינוני, קטן יותר מהנחיל הראשון שנכנס בשבוע שעבר לשטח ישראל.

 

מעט מאוחר יותר, פלש נחיל נוסף - הרביעי בסך הכול - לשטחי המועצה האזורית רמת נגב, והתרכז באזור רביבים. בעוד החקלאים דיווחו כי הנחיל לא התקרב ליבוליהם לעת עתה, הביע יענקלה מוסקוביץ דאגה. "זה לא ייאמן מה שקורה. החשש הוא שמחר הם יהיו רעבים. יש באזור שטחים פתוחים. מטעים, מספוא ועצי זיתים".

 

ממשרד החקלאות נמסר כי "הלהקה שהגיעה היום לישראל נכנסה באזור באר מילכה ומשם המשיכה במעופה. כרגע יש שני ריכוזים של פרטים - אחד באשלים (להקה גדולה) והשני באזור אופקים (להקה קטנה יותר). לאחר שהלהקות ינחתו על הקרקע, הן ימופו, ובהתאם יבוצע עם אור ראשון ריסוס".

 

אתמול: חגבים הגיעו למרכז וצפון הארץ

 

הבוקר נערך ריסוס לנחיל אחר של ארבה ובמשרד החקלאות עוקבים אחר הנחיל החדש במטרה למפות את התקדמותו לקראת ריסוס. קודם לכן דווח כי חקלאים באזור הונחו לסגור מבנים ולדווח על כמויות חריגות של ארבה.

 

בתוך כך, ראש המועצה האזורית שמוליק ריפמן פנה הבוקר למצרים בבקשה לאפשר למטוסי ריסוס ישראליים לפעול למיגור הארבה כבר בשטח סיני. ריפמן כתב לנשיא המצרי מוחמד מורסי: "כראש המועצה האחראי לאזור זה פניתי לראש ממשלת ישראל וביקשתי ממנו לפנות אליך ולאשר כניסה של מטוסי ריסוס למרחב האווירי של מדינתכם. זאת על מנת להדביר בטרם יחדרו לשטח ישראל. החלטתי גם לפנות אליך ישירות בכדי לזרז את האפשרות לטפל בנגע".

 

ארבה בחוף הים בתל אביב, אתמול (צילום: אדריאן רוזנר) (צילום: אדריאן רוזנר)
ארבה בחוף הים בתל אביב, אתמול(צילום: אדריאן רוזנר)

 (צילום: דן לזר) (צילום: דן לזר)
(צילום: דן לזר)

נחיל ארבה בנגב בסוף השבוע (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נחיל ארבה בנגב בסוף השבוע(צילום: EPA)

משיבים מלחמה מהאוויר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משיבים מלחמה מהאוויר(צילום: AFP)

נחיל ארבה גדול שפשט על הנגב בשבוע שעבר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נחיל ארבה גדול שפשט על הנגב בשבוע שעבר(צילום: רויטרס)

 

אתמול נצפו פרטי ארבה ביישובים רבים ברחבי הארץ, ובהם אפילו נהריה הצפונית. למייל האדום של ynet הגיעו עשרות תמונות של חגבים מתל-אביב, בת-ים, ראשון-לציון, אור יהודה, מודיעין, אזור נתב"ג, אשדוד, כפר-סבא, נתניה, הרצליה ועוד. היו גם גולשים שדיווחו כי הארבה הגיע אפילו לחיפה, זכרון-יעקב, נהריה וטבריה.

 

ממשרד החקלאות נמסר אתמול כי "מדובר בפריטים בודדים של ארבה שנמצאים בכל הארץ כבר מתחילת השבוע. המעטים אינם מטרידים. אנו מביעים תקווה שלא יהיו עוד נחילים. הבוקר הסתיים ריסוס באזור ניצנה. בנוסף הסתיימו ריסוסים מזרחית ליישוב מגן - שם אותרה הלהקה. מדובר בריסוס שהוא על רובו בשטחי בור. לפי שעה אנו לא רואים חדירה של נחילים חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הארבה, עדיין כאן
צילום: רונן יוספזון
מומלצים