שתף קטע נבחר

ניצחון לירוקים: בוטלה תוכנית הטיילת בהרצליה

העירייה טענה, כי מדובר בבניית טיילת שנועדה לאפשר נגישות לנכים. השופטת קבעה כי העבודות אליהן מתייחס ההיתר הן "עבודות בנייה בהיקף משמעותי שאינן הפיכות, במיקום שעלולה להיות לו השלכה סביבתית משמעותית"

ניצחון לירוקים: בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל את אישור היתר הבנייה לטיילת זבולון בהרצליה. בפסק הדין של השופטת רות רונן, שניתן בסוף השבוע שעבר, התקבלה העתירה של דרור עזרא, חבר מועצת עיריית הרצליה מטעם מפלגת הירוקים ו"מטה המאבק להצלת חוף זבולון", שהוגשה באמצעות עוה"ד אשר כהנא. בית המשפט הורה לחברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה להסיר עבודות שכבר בוצעו לפי ההיתר שבוטל.

 

 

מדובר בהיתר לבנייה להקמת הטיילת בחוף זבולון שניתנה על ידי ראש עיריית הרצליה לשעבר (כיום ח"כ מטעם יש עתיד) יעל גרמן. העבודה כללה סלילת שבילים מרוצפים לאורך 59 מטר בחוף הרצליה, ממלון דניאל ועד מגדל הצוק.

 

חוף זבולון בהרצליה ()
חוף זבולון בהרצליה

 

העירייה טענה, כי מדובר בבניית טיילת שנועדה לאפשר נגישות לנכים לחוף הים. לטענת העותרים מדובר בשטח כולל של 5,000 מ"ר ולהקמה של מעל 700 מטר של קירות, מדרגות, עמודי בטון וגופי תאורה.

 

לפני כשנה אושרה בקשה להיתר המשך בניית הטיילת בין חוף דבוש ולחוף זבולון ובחודש מאי יצא היתר לפרויקט. אולם ביוני החלו להתארגן תושבים בהרצליה נגד המהלך ואליהם הצטרפו ארגון אדם טבע ודין והחברה להגנת הטבע. הפעילים טענו, כי חוף זבולון הוא החוף החולי הפתוח היחיד שנשאר בהרצליה, כתוצאה מבניית המרינה ושוברי הגלים. ביולי האחרון אף הופסקו העבודות בשל המאבק.

 

בפסק הדין נכתב: "העבודות אליהן מתייחס ההיתר הן עבודות בנייה בהיקף משמעותי. מדובר בעבודות בנייה קבועות, שאינן הפיכות, במיקום שעלולה להיות לו השלכה סביבתית משמעותית. אין מדובר בשבילים שנועדו רק לצורכי הנגשה. מדובר בעבודות בנייה במתחם השייך לציבור כולו, ושלכל הציבור יש עניין גדול בשאלה מה ייבנה בו, מתחם בעל רגישות סביבתית גבוהה, ומתחם שיש מחלוקות ציבוריות ביחס לאופן השימוש והניצול שלו. מול כל אלה, קיימת תכנית מתאר שרמת הפירוט בה היא נמוכה, שאין בה התייחסות מפורשת לבניית טיילת, למיקומה ואופן הקמתה".

 

השופטת גם חייבה את המשיבים, עיריית הרצליה, החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה ועדת הערר המחוזית לשלם לעותרים הוצאות משפט בסך 30 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים