שתף קטע נבחר

הישג לציבור: ארסוף תאפשר גישה לחוף לכל דורש

ביהמ"ש קבע, במסגרת הסדר, כי היישוב ארסוף המשויך למועצה המקומית חוף השרון יפתח את שעריו לכל דורש. התביעה הוגשה בעקבות סירוב השומרים ביישוב לאפשר לחולת סרטן המתקשה ללכת, לגשת אל החוף דרך היישוב

היישוב ארסוף, המשויך למועצה המקומית חוף השרון, יפתח את שעריו לכל דורש. כך קבע אתמול (א') בית המשפט המחוזי מרכז במסגרת הסדר שנקבע מול התובעים עו"ד גיא אופיר וכרמי טופז שוורץ.

 

כתבות קודמות בנושא חוף ארסוף

 

עו"ד אופיר החל לבחון את נושא הגישה ליישוב לאחר שביקש להיכנס אליו בדרכו אל חוף הים, וגילה כי בניגוד לחוק מתבצעת "סלקציה" בכניסה ליישוב אשר אינה מאפשרת לכל אדם להיכנס אליו. זאת למרות שמדובר בקרקעות ציבוריות.

 

ארסוף, צילום אוויר (צילום: אילן ארד) (צילום: אילן ארד)
ארסוף, צילום אוויר(צילום: אילן ארד)

 

במקרה אחר ביקשה ידידתו, כרמי טופז שוורץ, שהינה חולת סרטן, להיכנס ליישוב על מנת לנפוש בחוף הים הקרוב כשהיא מלווה בבעלה וגם לאחר שהסבירו לשומר בכניסה כי היא מתקשה לצעוד, היא נתקלה בסירוב.

 

אופיר גילה כי לגדר ההיקפית ולשער היישוב כלל אין היתרי בנייה והוא החל לפנות במכתבים לוועדה לתכנון ובנייה. בהמשך, במשך כשנה וחצי, שלח שבעה מכתבים אשר לטענתו לא נענו כראוי ורק לאחרונה נודע לו כי הוגשה בקשה להיתר בדיעבד לשער ולגדר ללא תאריך.

 

בהתאם להסכם בין הצדדים, האחריות על הגישה ליישוב תיכנס כסעיף המחייב את היישוב בהיתר הבנייה שניתן לו. עו"ד גרנס, שייצג את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, התחייב כי כל תלונה שתועבר תטופל בהתאם לחוק התכנון והבנייה.

 

מדובר בבשורה אמיתית הנוגעת לגישה לחופי הים התיכון ולנעילת יישובים המוקמים על אדמות ציבור הסמוכות לחוף הים. עם זאת מדובר באחת הפעמים הבודדות בהן מי שטיפל בנושא הגישה לחוף הים הינו אדם פרטי (עו"ד במקרה זה) אשר אינו משויך לאחד מהגופים הירוקים. בתוך כך, יישובים רבים, ובניהם קיבוצים בצפון ויישובים לחופי הכנרת, עדיין אינם מאפשרים גישה למרחק של קילומטרים לאורך החופים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היישוב ארסוף
צילום: צביקה טישלר
מומלצים