שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורים מתיכון רבין: 'הערות פוגעניות הושמעו בעבר'
  הפרשה שפורסמה לראשונה ב-ynet לא יורדת מסדר היום. הורים לתלמידים שהוזכרו במסמך הפוגעני ששלחה אחת המורות טוענים: "הערות כאלה כבר עלו בכתב או בעל פה". מורה בתיכון מסבירה: "אנחנו לפעמים עושים שטויות, מדברים כמו ילדים"

  הורים לילדים בבית הספר התיכון "רבין" בכפר סבא זועמים על צוות המורים בעקבות המסמך שנשלח בטעות לתלמידים, ודורשים שמשרד החינוך ימצה עם האשמים את הדין. לטענתם, אין זו הפעם הראשונה ש"תארים" מעין אלו מודבקים לתלמידים, אלא מדובר בנורמה. אם לתלמיד אמרה אתמול (ב') ל-ynet: "משיחות שלי עם מורות שעליהן אני סומכת, הערות כאלה עלו כבר בכתב או בעל פה, אם בחדר מורים ואם בוועדות פדגוגיות".

   

   

  ביציאה מאסיפת ההורים בתיכון רבין    (צילום: אבישי זיגמן ואורי דוידוביץ')

  ביציאה מאסיפת ההורים בתיכון רבין    (צילום: אבישי זיגמן ואורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לטענת האם, אין מדובר בפגיעה נקודתית רק בילדי שכבת י"א: "זה מרתיח ואי אפשר לעבור על כך בשתיקה. מזעזע להבין שזו הדרך שבה מתנסחים מורים לגבי תלמידיהם בישיבות רשמיות. יש פה משהו לא תקין. זו לא צורה שבה מחנכים אמורים להתנסח כלפי תלמידים, גם בפורום סגור".

   

  מוקדם יותר אתמול הפגינו תלמידי בית הספר במחאה על חוות הדעת של מורי התיכון שנשלחה אליהם בטעות. במסמך הוגדרו חלק מהתלמידים והתלמידות באופן פוגעני, כגון "סוציומט", "תינוקת מגודלת", "קטע עם בנים" ועוד.

   

  שעות לאחר ההפגנה חזרו התלמידים לבית הספר והפעם עם הוריהם - לאסיפת הורים שמועדה נקבע קודם למקרה. ביציאה ממנה ניסתה אחת המורות להרגיע את האווירה ואמרה ל-ynet: "התלמידים מאוד אוהבים אותנו ויש בינינו יחסים מצוינים. זה אבסורד להגיד את זה לנוכח המקרה, אבל באמת יש פה מורים נהדרים. אנחנו לפעמים עושים שטויות, מדברים כמו ילדים".

   

  לשאלה אם הייתה בין המורות שכתבו חוות דעת על תלמידיהם אמרה: "מבחינתנו כולם אותו דבר. זה לא משנה מי אמר ספציפית. כולנו יכולנו לעשות בדיוק אותו הדבר".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  אם שעל בתה נכתבו דברים פוגעניים נשמעה סלחנית הרבה פחות: "נכתבו על בתי דברים שלא היו צריכים להיכתב. רק גורם מקצועי יכול להעריך את הפרופיל הפסיכולוגי של התלמידים וגם הוא צריך לשמור את מסקנותיו מכלל המורים. פרסום כזה בין המורים מביא לתיוג התלמיד לשנים קדימה. מה הקשר בין מה שנכתב לבין הטיול לפולין?

  משרד החינוך צריך לקיים בירור מקיף למה הדברים בכלל נרשמו. אותה מורה הרשתה לעצמה להביע את דעתה האישית והלא מקצועית בפורומים לא מקצועיים ומן הראוי שמישהי תשלם את הדין".

   

  מנגד, הורה אחר מתעקש שמדובר במקרה בודד שלא משליך על איכות בית הספר: "נעשתה כאן טעות, אבל מכאן ועד לומר שהמוסד עצמו לא טוב - רחוקה הדרך. זה בית ספר טוב שפשוט קרתה בו פאשלה. הדיון לגבי מי יכול לצאת לפולין ומי לא הוא לגיטימי, אבל בחירת המילים לא. רוח הדברים בין ההורים היא שסגנון הדיבור של המורים צריך להשתנות. אנו מצפים מעובדי חינוך לשמור על לשון נקייה. עכשיו הזמן להתנצל בכנות ולהנחיל סגנון דיבור חינוכי יותר בין המורים".

   

  אשר, אב לתלמידה בכיתה י"א שנכללה ברשימה, הדגיש שבעיניו הטעות הגדולה היא לא בשליחת המייל לתלמידים אלא בעובדה שמלכתחילה נערך מסמך כזה: "התשובות שקיבלתי לא סיפקו אותי. על הבת שלי לא כתבו דברים חריגים, אבל אם הייתי הורה לתלמיד שנכתבו עליו דברים לא נעימים הייתי כועס ולא שותק. אני חושב שהם צריכים לתבוע אישית את מי שכתב את זה".

  פורסם לראשונה 11/03/2013 20:52

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  ההפגנה בבית הספר. ההורים: "זה מרתיח"
  צילום: עידו ארז
  מומלצים