שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

נמשכים המינויים: גדעון סער שר הפנים

שר החינוך סער יעבור למשרד הפנים. קודם לכן נקבע כי משה יעלון יהיה שר הביטחון ודני דנון ימונה לסגנו. גלעד ארדן יהיה שר התקשורת והשר להגנת העורף. רוטציה בין אקוניס להנגבי. עדיין נמשכות השיחות עם השר סילבן שלום

מהחינוך לפנים: גדעון סער יהיה שר הפנים בממשלה ה-33. כך הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר. סער הודה לראש הממשלה על האמון ואמר כי הוא רואה במשרד הפנים את אחד המשרדים המרכזיים והחשובים ביותר בממשלה, המשפיע על חייהם של אזרחי ישראל. עוד אמר השר סער כי בכוונתו לקדם רפורמות משמעותיות בתפקידו כשר הפנים, כשם שעשה בתפקידו כשר החינוך.

 

ממשלת נתניהו השלישית - דיווחים נוספים ב-ynet:

יעלון לביטחון, ארדן שר התקשורת והגנת העורף

גם בנט מחלק תיקים: אורי אורבך שר הגמלאים  

  

 

מי שעדיין לא קיבל תפקיד הוא השר סילבן שלום. ראש הממשלה בנימין נתניהו והמשנה שלו בממשלה היוצאת נפגשו במשך יותר משעה, כחלק מסבב הפגישות של נתניהו עם חברי סיעתו, אך שלום לא קיבל את ההצעה הראשונית שהונחה בפניו. בשיחה בלשכת ראש הממשלה לא הצליחו השניים להגיע להבנות סופיות, ושלום יצא מהדיון כשעדיין אין לו תפקיד. לאחר מכן חודשה הפגישה ונמשכים המאמצים להגיע להבנות שיאפשרו לשר לפיתוח הנגב והגליל לכהן גם בממשלת נתניהו השלישית. הצדדים מנסים למצוא פתרון למשבר.

 

יעלון לביטחון, דנון סגנו

חברי הכנסת של הליכוד, שרבים מהם מצפים לשדרוג, זומנו מהבוקר ללשכת ראש הממשלה, שם מבשר נתניהו מה התפקיד שימלאו - אם בכלל - בממשלה הבאה. פרט לשלום, שאר המוזמנים עד כה קיבלו את הצעת נתניהו.

 

ראשון המוזמנים לנתניהו, משה (בוגי) יעלון, קיבל מראש הממשלה הודעה רשמית כי יחליף את אהוד ברק כשר הביטחון. דני דנון ישמש כסגנו, לאחר שהסכים להצעת נתניהו. "אם יתפנה מקום בממשלה, אין לי ספק שלאור דירוגי במקום החמישי בפריימריז אתמנה לתפקיד שר בממשלה ה-33", אמר דנון, שהודיע על החלטתו שעות לאחר הפגישה בלשכת ראש הממשלה.

 

 

יו"ר ועדת הכנסת. ח"כ הנגבי מגיע לפגישה עם נתניהו, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יו"ר ועדת הכנסת. ח"כ הנגבי מגיע לפגישה עם נתניהו, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

מספר 2 בפריימריז של הליכוד, גלעד ארדן, מונה לשר להגנת העורף, לאחראי על הדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, לחבר בקבינט המדיני ביטחוני ולשר התקשורת, שיורחב ויכלול את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית.

  

אופיר אקוניס מונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה, ויהיה האחראי על התיאום בין הממשלה לכנסת. ח"כ צחי הנגבי יעמוד בראש ועדת הכנסת עד שנה וחצי מיום כינון הממשלה. לאחר מכן יחליפו השניים תפקידים - הנגבי ימונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה, אקוניס ליו"ר ועד הכנסת. ח"כ חיים כץ ימשיך לעמוד בראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת.

 

בהמשך יגיעו ללשכת נתניהו יובל שטייניץ, ישראל כץ, מירי רגב, גילה גמליאל, לימור לבנת, משה פייגלין, ציפי חוטובלי ויריב לוין. אחרון המוזמנים הוא שר התקשורת והרווחה היוצא, משה כחלון. נתניהו, שכבר הודיע לפני הבחירות על מינויו ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל, מייעד לו תפקיד בכיר מחוץ לממשלה.

 

על פי ההערכות, נתניהו צפוי להטיל על כחלון משימות כלכליות וחברתיות, השניים שוחחו במצאי שבת, ונתניהו רמז לכחלון כי בכוונתו להטיל עליו משימות נוספות, מלבד ענייני המנהל. כחלון צפוי לנסוע בקרוב ללימודים בהרווארד, אולם עם שובו הוא צפוי להשתלב בשירות הציבורי, בעיקר נוכח הרצון של נתניהו להציב לצדו אדם המזוהה עם טיפול בסוגיות חברתיות. בכיר בליכוד אמר: "אין כרגע בליכוד מי שיכול לרכז את הטיפול ביוקר המחיה, ולכן כחלון הוא המועמד המתאים ביותר לעניין. נתניהו רוצה אותו לצדו, גם כדי לשדר שהוא נשאר עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לנושאים החברתיים והכלכליים, אחרי שהכול עבר ליש עתיד והבית היהודי".


פורסם לראשונה 17/03/2013 15:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר גדעון סער
צילום: גיל יוחנן
השר סילבן שלום
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים