שתף קטע נבחר

ראש העיר שנורה מתאושש; "נחצו כל הקווים"

מצבו של שמעון לנקרי שנורה בשישי לפנות בוקר מוגדר יציב והוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בנהריה. אחותו: "אף אחד לא מאמין שינסו לרצוח את האיש הזה". רבים הגיעו לבקרו בהם אשת העסקים רעיה שטראוס והשדרן זוהיר בהלול

מצבו של ראש העיר עכו שמעון לנקרי שנורה בחזה בשישי לפנות בוקר ממשיך להשתפר ומוגדר כעת יציב. הוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים בנהריה. שיירת מבקרים המשיכה גם היום (שבת). קרובים, ראשי רשויות, אישי ציבור ותושבים מודאגים הגיעו להביע הזדהות, בהם השדרן זוהיר בהלול, תושב עכו ומכר טוב. "זו חציה של כל הקווים האדומים", אמר. "אם איש ציבור שנבחר בבחירות דמוקרטיות לא יכול לפעול בביטחון, זה עצוב מאוד".

 

בהלול, שנמנה עם מי שלא הצליחו להיכנס לחדרו של ראש העיר, סיפר כי אחד הדברים שלנקרי עשה בשנות כהונתו היה להגביר את תחושת הביטחון האישי, "העיר ידידותית יותר, ובטוחה יותר, ואסור שזה ישתנה. המשטרה צריכה לטפל בקלות הבלתי נסבלת שבה אפשר להשיג נשק", אמר.

 

בני המשפחה, האישה דורית ובתו הבכורה של לנקרי שוהים כל העת ליד מיטתו. אחותו אתי גיל הרחיקה בצהריים את המבקרים לאחר שלנקרי הצליח להירדם לזמן קצר. רבים השאירו במחלקה מכתבי החלמה. "אני לא חושבת שהוא כבר מעכל את מה שקרה, אנחנו בוודאי לא מעכלים עדיין. זה הרי היה ממש ניסיון רצח", אמרה אחותו. "אף אחד לא מאמין שינסו לרצוח את האיש הזה, שנותן את הדם שלו לעיר. איך אפשר לעכל דבר כזה".  

 

מנהל בית החולים, ד"ר מסעד ברהום, עדכן כי ראש העיר מאושש. "יש לו נקז בחזה, אבל מדובר באדם חזק ובריא ואנחנו מקווים שהוא יתאושש במהרה וייצא מזה". הוא אמר כי מוקדם לומר בשלב זה מתי ישוחרר לנקרי מהיחידה לטיפול נמרץ ומבית החולים.

 

לפני הצהריים הגיעה לבית החולים אשת העסקים רעיה שטראוס, הנמצאת ביחסים קרובים עם לנקרי. אחד המפעלים הגדולים של החברה המשפחתית, מפעל הגלידות, נמצא בעכו. היא סיפרה שהתעדכנה על הירי בעת שהייתה בטיסה מלוס אנג'לס, והזדעזעה. "הוא לא דיבר הרבה. בעיקר איחלנו לו החלמה, חיבקתי אותו", סיפרה בצאתה מחדרו. "זה פשוט היה נס. נס גדול שהוא שרד. לא מגיע לו דבר כזה, לא מגיע לנו ולא מגיע לעכו".   

   

במקביל נמשכת חקירה אינטנסיבית של היחידה המרכזית במחוז חוף במשטרה. מפקד היחידה, ניצב משנה אלי אסיאג, אמר כי עשרות חוקרי היחידה משתתפים בחקירה שנמצאת בראש סדר העדיפויות של היחידה. מאז אתמול בבוקר נחקרו עשרות בני אדם, בראשם לנקרי עצמו שמסר עדות בשעות הראשונות לאחר התקיפה. מעדותו עולה כי אדם רעול פנים ניגש לרכבו בעת שעמד בצומת היציאה מכפר יאסיף, ירה לעברו מטווח קצר ונמלט. עדיין לא ברור אם מדובר ביורה אחד או שניים.

 

במשטרה אמרו כי נבדק המישור המקצועי, לצד המישור האישי. "חוקרים החל מהתושב שלא זכה במכרז, או לא קיבל את העסק שרצה, אבל גם את האפשרות שהרקע הוא אישי", אמר נצ"מ אסיאג. "יש כיווני חקירה רבים, ועדיין הכול פתוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון לנקרי
צילום: דורון גולן
זירת הירי
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים