שתף קטע נבחר

העציר חטף נשק, כפת סוהרים, נמלט ונתפס

מיכאל ירוסלובסקי, שהורשע בחטיפת המיליונרית מירושלים ונאשם גם בניסיון רצח, כפת את שני הסוהרים שהופקדו לשמור עליו בבית החולים מאיר בכפר סבא לאחר שחטף את נשקו של אחד מהם. הוא אותר בסיוע מסוק משטרתי

דרמה לילית בבית החולים מאיר בכפר סבא: מיכאל ירוסלובסקי, עציר בן 50 שחטף את אשת העסקים המיליונרית מביתה בירושלים, ונאשם גם בניסיון רצח, נמלט לפנות בוקר (ה') מבית החולים מאיר בכפר סבא, לאחר שחטף את נשקו של אחד משני הסוהרים שהופקדו לשמור עליו וכפת את שניהם. כוחות גדולים של משטרה ושב"ס הוזעקו למקום והוא אותר בסיוע מסוק משטרתי.  

 

חוטף המיליונרית נאשם בניסיון רצח - עוד דיווחים ב-ynet:

חשד לניסיון חיסול בר"ג: מנכ"ל חברה נורה ברחוב

חטפו מיליונרית בי-ם ודרשו כופר - המשטרה חילצה

אישום: חטף מיליונרית, ירה במנכ"ל ושדד צ'יינג'

  

ירוסלובסקי, העצור עד תום ההליכים בגין ניסיון הרצח, הצליח לברוח למרות

השמירה שהוצבה עליו. כוחות גדולים של המשטרה ושב"ס ערכו חיפושים נרחבים אחריו, ומסוק משטרתי שהוזנק לאוויר מצא אותו מסתתר בקרבת מקום.

 

ירוסלובסקי פונה לבית החולים מאיר לאחר שאמש החליק במדרגות בית המעצר הדרים שבו הוא כלוא, והתלונן על כאבים בגבו. בבית החולים הוחלט לאשפזו להמשך בדיקות והוא נותר שם תחת שמירה של שני סוהרים. סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר הצליח להשתחרר מהאזיקים, חטף את נשקו של אחד הסוהרים, איים על השניים בנשק, כפת אותם באזיקים ונמלט, אך השאיר את האקדח.

 

בעקבות בריחתו הוזעקו למקום כוחות גדולים של משטרה ושב"ס ואלה פתחו בסריקות בסיוע מסוק משטרתי. המסוק איתר אותו סמוך לכביש 4. שוטרים הוזנקו למקום, לכדו אותו ולקחו אותו לחקירה.

 

בעקבות האירוע הוקמה בשב"ס ועדת חקירה בראשות סגן הנציב, גונדר אלי גביזון. גורם בשב"ס אמר: "מדובר באירוע מביך, פדיחה. לא ייתכן שאסיר או עציר יצליח בקלות כזו להשתלט על סוהרים ששומרים עליו, לכבול אותם ולהימלט". ירוסלובסקי היה בסך הכול פחות משעתיים ב"חופשה היזומה" עד שנתפס ואותר. עוד לא ברור אם מדובר בבריחה מתוכננת מראש או בניצול הרגע שבו החליט להימלט.

 

עבירות קשות

בסוף ינואר השנה הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את מיכאל ירוסלובסקי ואת שותפו מקסים גורביץ', בחטיפת אשת העסקים, ששמה נאסר לפרסום, ושל מנהלת משק הבית שלה. יחד עמם הואשמו עוד כמה משותפיהם. בכתב אישום נפרד הוא הואשם יחד עם כמה משותפיו בניסיון רצח של מנכ"ל חברת מדחנים ברמת גן, כחצי שנה קודם לכן.

 

הראיות נגד ירוסלובסקי וגורביץ' הושגו בעיקר בגלל רשלנותו של ירוסלובסקי, שהמשיך להחזיק בכליו את תמונות המעקב אחר קורבנותיו. מלבד כלי הנשק שנתפסו בדירה בפתח תקווה, הצליחו החוקרים לגלות גם תמונות שהראו מעקב של חוקר פרטי אחר דמות מסוימת ברמת גן. בתחילה חשבו חוקרי ימ"ר ירושלים כי מדובר בעוד אדם שירוסלובסקי וחבורתו ביקשו לחטוף, אך כאשר גילו את זהותו של אותו איש - התברר כי מדובר במנכ"ל שנפצע קשה מירי.

 

במקביל לתפיסתו המהירה של ירוסלובסקי, המשטרה ואנשי שירות בתי הסוהר

 ממשיכים לנסות לאתר את שי כהן - סרבן הגט שנמלט בתחילת החודש במהלך דיון בבית הדין הרבני בירושלים. כהן, בן 40 מחולון, מרצה מאז 2007 מאסר אזרחי בגין סרבנות גט לפרודתו. הוא ניצל חוסר ערנות מצד שומריו ואת העובדה שלא היה אזוק ובמהלך הדיון בעניינו טיפס על האסלה בחדר השירותים ונמלט מהחלון.

 

יוסף (34), שמגדיר את עצמו כצייד שמסייע לנשים עגונות וללכידת סרבני גט, אמר יום לאחר שכהן נמלט כי ייתכן שהוא לא יימצא לעולם. לדבריו, "אנשים או גופים שמכירים סרבני גט שנעלמו פונים אליי, אנחנו משתדלים לאתר אותם בדרכים מקובלות ומקובלות פחות. אין תשובה מוגדרת לאן סרבני גט בורחים. פגשתי סרבני גט במנזרים ובכנסיות, היו כאלה שגילחו את ראשם וזקנם במטרה להסתתר וכאלה שחתכו פאות. אולי לא ימצאו את כהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירוסלובסקי בעת הרשעתו
צילום: עופר עמרם
מומלצים