שתף קטע נבחר

7 שבועות לשוויון בנטל: נקבע הרכב הוועדה

שר הביטחון יעלון, שר הבינוי והשיכון אריאל, השר להגנת הסביבה פרץ ושר נוסף מישראל ביתנו יהיו חברים בוועדת פרי לשוויון בנטל. תוך 49 ימים היא תצטרך לנסח את החוק החדש

אפשר לספור את הימים לאחור עד לחקיקת חוק השוויון בנטל: היום (ד') התברר מה יהיה הרכב ועדת פרי לשוויון בנטל, שאמורה לנסח תוך 49 ימים את חוק השוויון בנטל על בסיס ההסכמים הקואליציוניים, ולהעבירו אותו לכנסת להמשך הליך החקיקה.

 

בראשות הוועדה, ששמה הרשמי יהיה "ועדת שרים לשילוב חרדים ובני מיעוטים בשירות צבאי ואזרחי לצורך שילובם בשוק העבודה וליצירת שוויון בנטל", יעמוד שר המדע והטכנולוגיה, יעקב פרי. בנוסף יהיו חברים בה גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, השר להגנת הסביבה עמיר פרץ ושר נוסף מישראל ביתנו- ככל הנראה יאיר שמיר.

 

לאחר קבלתה של הצעת החוק בכנסת, תשמש הוועדה כוועדת מעקב אחר ביצועו ויישומו של החוק, לאורך כל כהונתה של הממשלה ה-33, ותהיה מוסמכת להציע לממשלה תיקונים לחוק, ככל שיידרשו. הממשלה צפויה לאשר בשבוע הבא את הקמת הוועדה.

 

אתמול הציג שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט את תוכנית הממשלה לשוויון בנטל, שרובה כבר פורסמה בהסכמים הקואליציוניים. על פי בנט, במסגרת התוכנית החדשה "100% ממי שמגיע לגיל 18 יוכל ללכת ללמוד תורה שלוש שנים עם אותן תמיכות שיש היום. בשנה הרביעית, יהיו 1,800 תלמידים שימשיכו לקבל תמיכה והיתר יוכלו לשרת בצבא או בשירות לאומי". מדובר ב-1,800 חרדים מתוך כ-7,000 המיועדים לגיוס מדי שנה.

 

בנט אמר כי ההסכמים הקואליציוניים עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד מהווים "פריצת דרך". לדבריו, "לראשונה מדינת ישראל מכירה בצורה מפורשת בחשיבות של לימוד תורה כערך. זו פריצת דרך שלא היתה קודם בספר החוקים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמה חרדים יתגייסו בשנה?
צילום: צביקה טישלר
בראש הוועדה. השר פרי
מומלצים