שתף קטע נבחר

נשיא אורוגוואי: נשיאת ארגנטינה מכשפה זקנה

זה הולך להיות המשבר הדיפלומטי הכי מוזר, והוא מגיע מדרום אמריקה: כריסטינה פרננדס החשיבה את חוסה מוחיקה לידיד קרוב, אבל הוא נתפס במיקרופון אומר שהיא "גרועה יותר מבעלה הפוזל". והוא אפילו לא מתכוון להתנצל

אזרחי ארגנטינה ואורוגוואי צחקו אתמול (ו') צחוק גדול, אחרי שנשיא אורוגוואי חוסה מוחיקה תועד משמיע הערות לעגניות על בת בריתו מארגנטינה, הנשיאה כריסטינה פרננדס קירשנר. אלא שפוליטיקאים בשתי המדינות מודאגים כעת מהאפשרות של משבר דיפלומטי בין המדינות.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

מוחיקה כינה למעשה את פרננדס "מכשפה זקנה" ואמר כי היא "גרועה יותר מבעלה הפוזל". בעלה של פרננדס בת ה-60, נשיא ארגנטינה לשעבר נסטור קירשנר, הלך לפני שנתיים וחצי לעולמו מהתקף לב. "לבחור הפוזל היה חוש פוליטי מפותח יותר. זאת פשוט עקשנית כפרד", נשמע מוחיקה בן ה-77 אומר.

 

כריסטינה פרננדס עם בעלה, הנשיא המנוח נסטור קירשנר (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
כריסטינה פרננדס עם בעלה, הנשיא המנוח נסטור קירשנר(צילום: איי פי)

 

ההערות נקלטו במיקרופון שמוחיקה חשב שכבר כובה. מוחיקה נשמע משוחח עם מושל מחוז פלורידה שבאורוגוואי, ולועג בפניו גם לביקור של קירשנר בחודש שעבר בוותיקן אצל האפיפיור הטרי מארגנטינה: "היא באמת הלכה לאפיפיור, שחי 77 שנה, כדי להסביר לו מה זה תה ומה זה

בקבוק תרמי!", לעג לה. כשעומת עם הדברים מאוחר יותר אמר מוחיקה כי ההערות לא נועדו להיות מושמעות בפני הציבור, ולכן אין בכוונתו להתנצל.

 

שר החוץ של ארגנטינה, הקטור טימרמן, מחה אתמול על הדברים בפני שגריר אורוגוואי: "בלתי מתקבל על הדעת שהערות מכעיסות כאלה, הפוגעות בזכרו של אדם מת שאינו יכול להגן על עצמו,מושמעות על-ידי אדם שקירשנר החשיבה לידיד שלה". בשנים האחרונות חלה הרעה ביחסים בין ארגנטינה לאורוגוואי, וקירשנר הגבילה את הייבוא של מוצרים מהמדינה השכנה.


פורסם לראשונה 05/04/2013 22:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיאת ארגנטינה קירשנר. "שידיד שלה ידבר ככה?"
צילום: איי אף פי
מומלצים