שתף קטע נבחר

ערב ספיד דייטינג עסקי שכונתי בבירה

מטרת הערב שיתקיים מחר (ג') היא לחזק את הקהילה באמצעות האינטרסים הכלכליים של התושבים. המיזם רותם את הכלכלה לטובת הקהילה השכונתית, והמשתתפים יהיו שותפים להקמת רשת חברתית-עסקית-שכונתית. נטע אונטרמן המשתתפת ב"עסק שכונתי", מזמינה ומספרת

"נפלא להגדיל את מעגל ההכרויות העסקי, ובמיוחד באווירה קרובה: כיף לעבוד יחד עם מי שמכירים, ונהדר לצרוך מגוון שרותים איכותיים קרוב לבית בלי לבזבז זמן על נסיעות. ואם על הדרך גם נחזק את הקהילה שבה אנו חיים - אז כולם הרוויחו בענק!" זה מה ששמעתי, כשבאתי לברר פרטים במינהל הקהילתי בגבעה הצרפתית בירושלים על ערב הספיד דייטינג הצפוי ביום שלישי הקרוב.

 

רעיון הספיד-דייטינג אינו חדש: מסגרת זמן קצובה של מפגשי הכרות שאורכם האחיד קצר בין אנשים שאינם מכירים זה את זה. זה הקטע הקליל. הקטע הכלכלי גם אינו מקורי: מתקיימים עשרות מפגשי Networking בארץ לשם יצירת חיבורים כלכליים.

 

הייחוד של מיזם "עסק שכונתי" - יוזמת ועדת קשרי קהילה של המינהל הקהילתי, בשיתוף ארגון "צעירים במרכז" והרשות לתעסוקה של עיריית ירושלים- הוא ברתימת האינטרס הכלכלי של התושבים המשתתפים, שיכולים להיות עצמאים, שכירים המעוניינים בהקמת עסק פרטי, בכל גיל ומין, כדי ליצור ולחזק את הקהילה בה הם חיים.

 

רוחות ערות של התחדשות קהילתית מנשבות בקרב תושבי הגבעה הצרפתית, רמת אשכול, צמרת הבירה וכפר הסטודנטים. הבחירות למינהל הקהילתי הסתיימו, ועכשיו יוצאים לדרכם פרוייקטים קהילתיים שונים, וביניהם גם המיזם של ועדת קשרי קהילה שהוקמה כדי להפוך את המתנ"ס לבית של הקהילה ולא להסתפק רק "בבית של החוגים".

 

מטרת הערב הצפוי היא לחזק את הקהילה באמצעות האינטרסים הכלכליים של התושבים. מי שישתתף בערב הזה יהיה שותף להקמתה של רשת חברתית- עסקית-שכונתית בשכונות המינהל הקהילתי וכפר הסטודנטים.

 

במלים אחרות - תיווצר פלטפורמה להכרות קצת אחרת בין התושבים, שתאפשר לכל אחד גם להציג את העסק שלו וגם להיחשף לעסקים של שכניו. זה ששכן טוב טוב מאח רחוק, כבר ידוע מזמן. אך גם עסקים בשכונה יכולים להיות טובים יותר מחלופותיהם הרחוקות.

 

נרגיש יותר את ה"יחד" הזה

זה כדאי לכל בעל עסק מבוסס או לתושבים בעלי חלומות על עסק שמחכים לדחיפה הקטנטנה כדי לצאת איתו לאוויר העולם. זה כדאי לתושב השכונה שרוצה להתרחב ולהגיע לקהלים חדשים, זה כדאי לנו כצרכנים לדעת מה השרותים הזמינים הקרובים אלינו. התרומה לקהילה ברורה, שכן יצירת קשרים חדשים בין השכנים תעמיק את תחושת הקירבה בינינו ונרגיש יותר את ה"יחד" הזה, שהופך את החיים בשכונה להרבה יותר טובים.

 

עד עתה נרשמו כבר מעל חמישים משתתפים ומשתתפות. באופן מפתיע, או שלא מפתיע, נרשמו לא רק בעלי מקצועות "סטנדרטים". מסתבר שלצד בעלי מקצועות מסורתיים כמו עורך דין, סוכן ביטוח ומתווכים צצים משתתפים מפתיעים ומסקרנים בהרבה: יצרן של אלבומי בולים, קונדיטורית המייצרת עוגות מעוצבות, יצרן מדרסים, מוכר פרחים, מרפא בדיקור סיני והרשימה עוד ארוכה.

 

זה לב העניין: לפעמים אנחנו קצת נבוכים לקדם את העסק שלנו בעומדנו בתור בסופר (השכונתי), כשאנחנו מחכים לרכבת הקלה (כאן, אצלנו בתחנה שלנו), בדקות שעוברות עד שהילדים יוצאים מבית הספר ואפילו

משך העלייה המשותפת במעלית אינו מספיק כדי להציג את מגוון ההיצע העסקי שלנו.

 

אבל גם אם לא הצלחנו לקדם את העסק שלנו יצרנו אינטראקציה עם שכנים, שיתכן ומתגורר בסמיכות אלינו כבר עשרות שנים. ואולי בכלל המפגשים יובילו לתחילתה של ידידות מופלאה.

 

השלב המתוכנן הבא הוא הפקת "דפי זהב" שכונתיים כדי לרכז את המידע ולדרבן את התושבים לרכוש את השירותים והמוצרים מתוך הקהילה. לבסוף אנו מקווים שהפעילות שתוביל לצמיחה כלכלית ולפתיחת עסקים חדשים תוביל להעסקת תושבים בעסקים החדשים. שמענו שקיימת קבוצת Networking בירושלים שהיעד שלה לעקוף את כמות העסקים בתל-אביב. אנחנו מסתפקים בלחזק את הקהילה.

 

  • הכותבת היא נטע אונטרמן עורכת לשון המשתתפת במיזם "עסק שכונתי"
  • הספיד דייטינג יתקיים מחר, יום שלישי ה 30/4 בשעה 20:15, במתנ"ס "אשכול בגבעה" בגבעה הצרפתית בירושלים. פתוח לכל תושבי שכונות של המינהל הקהילתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אילוסטרציה
צילום: index open
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים