שתף קטע נבחר

צבא לבנון עצר ישראלי שחצה הגבול

רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחה כי סיור של הצבא הלבנוני עצר ישראלי בן 34 שחצה את הגבול באזור ראש הנקרה, ובלבנון אומרים שהוא נחקר. בצה"ל אישרו כי אדם חצה את הגבול מישראל, וכי כוחות צה"ל פתחו בסריקות ודיווחו ליוניפי"ל

רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחה אחר-הצהריים (יום ד') מפי גורם ביטחוני לבנוני כי פטרול של הצבא הלבנוני עצר ישראלי בן 34, שקפץ מעל לגדר הגבול באזור ראש הנקרה. מגעים להחזרתו מתנהלים בין לבנון ליוניפי"ל, ועל פי הדיווחים, הצבא הלבנוני רואה בחדירה הפרה של החלטת האו"ם 1701.

 

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

בצה"ל אישרו רק כי אדם חצה את הגבול מישראל ללבנון דרך ראש הנקרה, וכי כוחות צה"ל החלו בסריקות ודיווחו לכוח יוניפי"ל של האו"ם בדרום לבנון. הצבא ידע על חציית הגבול בזמן אמת ומנהל מגעים להחזרתו.

 

הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי מנגנון המודיעין של צבא לבנון חוקר את הישראלי באחד ממרכזיו בצור וערך לו בדיקה פסיכולוגית. טרם נמסרו פרטים על זהותו. לדברי הכתב, הוא מדבר בעברית והחקירה מתנהלת בעברית בנוכחות קצין לבנוני שדובר את השפה.

 

מפת האזור (צילום: Google maps) (צילום: Google maps)
מפת האזור(צילום: Google maps)

 

אזור הגבול הצפוני, היום (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
אזור הגבול הצפוני, היום(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

מקרה דומה אירע באוגוסט 2009, אז צעיר הלוקה בנפשו חצה את גדר המערכת מישראל ונתפס בידי צבא לבנון. הוא הוחזר כעבור כמה ימים דרך מעבר ראש הנקרה על-ידי כוחות יוניפי"ל, והועבר לחקירת משטרה.

  

מוקדם יותר דיווח העיתון הלבנוני "דיילי סטאר" כי חיזבאללה מחזק לאחרונה את מעמדו בדרום לבנון בעוד צבא לבנון נסוג מהשטח. לפי העיתון, קציני יוניפי"ל מביעים בשיחות סגורות תסכול מהעימותים התכופים וה"משפילים" שלהם עם אנשי

חיזבאללה, במקומות שאנשי כוח שמירת השלום חשים שהם מאולצים לסגת מהם.

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הזהיר אמש את ישראל "ממעשה טיפשי בלבנון". בנאום טלוויזיוני שנשא על רקע ההערכה בישראל שלפיה ארגונו שיגר בשבוע שעבר מל"ט שיורט על-ידי חיל האוויר מול חופי חיפה, אמר נסראללה כי "אם מישהו באזור או בלבנון שוגה באשליות או חושב כי ההתנגדות בלבנון נמצאת כעת במצב של חולשה או מבוכה כתוצאה ממה שקורה באזור, הוא טועה. ההתנגדות היא ערנית".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי קייס, אליאור לוי ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
גבול הצפון, הערב
צילום: אביהו שפירא
מומלצים