שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גיל יוחנן
  יחימוביץ' לשרים: הצביעו נגד הקיצוצים והדיכוי
  יו"ר העבודה פרסמה מסמך המפרט את הפגיעה בעניים ובמעמד הביניים וכתבה לשרים: קראו את התקציב במלואו והצביעו נגד ערימת הגזירות. כעת: הממשלה דנה בתקציב המדינה

  "הצביעו נגד ערימת הגזירות, הקיצוצים והדיכוי". כך כותבת יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', במכתב שפרסמה הבוקר (יום ב') והפנתה אותו לשרי הממשלה, שדנים מהשעה 10 בבוקר בתקציב המדינה. ב-12:00 תופסק הישיבה למשך כמה שעות, ובמהלכן יתכנס הקבינט הביטחוני כדי לאשר את החלטת ראש הממשלה בנוגע לקיצוץ בתקציב הביטחון - קיצוץ שקוצץ. משמעותית. לאחר מכן ישובו השרים לדיון על התקציב בפורום ממשלתי מלא.

   

  חדשות נוספות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  עוד על התקציב, הגזירות ושר האוצר:

  רה"מ: הקיצוץ בתקציב הביטחון ימותן - 3 מיליארד

  חותכים בבשר החי של הסביבה

  יבוטל הקיצוץ ברשויות המקומיות; הארנונה תתייקר

  12,000 הפגינו נגד לפיד: "אני בוער"

   

  נתניהו בישיבת הממשלה    (צילום: מור שאולי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במסמך שמפרט לדבריה את הפגיעה החמורה בעניים ובמעמד הביניים ואת סכנת הכנסתו של המשק למיתון, כותבת יחימוביץ' לשרי הממשלה: "אל תקבלו את התוכנית כאילו היא זו ואין בלתה. ההיפך הוא הנכון. אנא אל תקבלו החלטות פזיזות שאינכם מכירים לעומקן, ואשר נזקן לאזרחי מדינת ישראל, לכלכלתה ולגורלה - קשה מנשוא". היא קראה לשרים לגלות "אומץ לב, אחריות מיניסטריאלית, רצינות וחשיבה עצמאית - ולהצביע נגד ערימת הגזירות, הקיצוצים והדיכוי שבתוכנית שר האוצר".

   

  יחימוביץ', שביקשה מהשרים לקרוא את התקציב כולו ולא להתייחס רק לחלק הנוגע לתקציב משרדו של כל אחד מהם, כתבה כי תוכנית האוצר היא "מתקפה מאורגנת ושיטתית מכל האגפים על מעמד הביניים - העלאת המע"מ, העלאת מס הכנסה, קיצוץ בתקציב מעונות יום וצהרונים, הגדלת ההשתתפות העצמית בהוצאות בריאות, תשלומי הורים למערכת החינוך, הגדלת המיסוי על החיסכון הפנסיוני ועוד צעדים רבים ונוספים".

   

  לבני, לפיד ויעלון בישיבת הממשלה (צילום: נועם מושקוביץ)
  לבני, לפיד ויעלון בישיבת הממשלה(צילום: נועם מושקוביץ)

   

  יו"ר מפלגת העבודה כתבה כי "מעבר לחוסר ההגינות, מדובר בגזירות מדכאות לא רק במובנן האישי והמשפחתי, אלא גם במובן של דיכוי המשק, דיכוי העלול להכניס את המשק למיתון כבד".

   

  מחוץ למשרד ראש הממשלה הפגינו הבוקר עשרות נגד הטלת מע"מ על תיירים. המוחים נשאו שלטים שעליהם נכתב "תיירות היא מנוע הצמיחה של המשק" ו-"הטלת מע"מ = מכת מוות לתיירות". שר התיירות עוזי לנדאו יצא אליהם ואמר להם כי ינסה לבטל סעיף זה: "לא אחסוך כל מאמץ כדי להביא לכך שהגזירה הזו תבוטל, מע"מ זה פחות תיירים וזה הרבה מובטלים".

   

  עובדי התיירות מפגינים מול הממשלה    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הפגנת עובדי התיירות ופעילי מרצ מול ישיבת הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)
  הפגנת עובדי התיירות ופעילי מרצ מול ישיבת הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג)
   

  הפגנת עובדי התיירות ופעילי מרצ מול ישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג)
  הפגנת עובדי התיירות ופעילי מרצ מול ישיבת הממשלה, הבוקר(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  לנדאו בהפגנה. ינסה לבטל את סעיף המע"מ (צילום: אוהד צויגנברג)
  לנדאו בהפגנה. ינסה לבטל את סעיף המע"מ(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  נתניהו: התקציב יעבור היום

  הדיונים סביב תקציב הביטחון והקיצוצים בו, בהובלת ראש הממשלה, שר האוצר ושר הביטחון, נמשכו מאז אתמול בבוקר בישיבת הקבינט הביטחוני. הבוקר החליט נתניהו כי הקיצוץ שמציע משרד האוצר בתקציב הביטחון ימותן ויעמוד על שיעור של פחות מארבעה מיליארד שקל. המיתון בקיצוץ יתבצע תוך שימוש ברזרבות תקציביות של שנים קודמות כדי שלא יביא להטלת גזירות נוספות בתקציב המדינה.

   

  נתניהו בישיבה. "שתי חזיתות מרכזיות" (צילום: נועם מושקוביץ)
  נתניהו בישיבה. "שתי חזיתות מרכזיות"(צילום: נועם מושקוביץ)

   

  בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר נתניהו: "החלטתי להביא בפני הקבינט החלטה שעיקרה קיטון בתקציב המוצע של מיליארד שקל, שלא יבוא על חשבון הציבור. אני מבקש להבהיר שצה"ל ומפקדיו, לוחמיו וכלי הנשק שלו חיוניים לביטחון ישראל. הן בהגנה, והן בהתקפה. אלו שתי חזיתות מרכזיות. לכן,

  אנו צריכים שצה"ל ימשיך בתהליך ההתייעלות שלו אבל אנחנו צריכים גם עוד כיפות ברזל. אני מאמין שהתקציב שאני מציע נותן את האיזון הנכון בין צורכי המשק לצורכי הביטחון, על מנת לאפשר לנו להשיג את שני היעדים הללו".

   

  נתניהו הדגיש כי "הדבר החשוב ביותר הוא שהממשלה היום תעביר את התקציב". ראש הממשלה ציין כי לצד העברת התקציב, יש לפתח את מנועי הצמיחה ואמר כי ביקורו בסין היה חלק מכך. "במקביל נצטרך להמשיך ברפורמות המדיניות בתוך ישראל ובראשן הרפורמה בנמלים. הדברים הללו: העברת תקציב אחראי והמשך רפורמות ליצירת מנועי צמיחה הם שלדעתי יבטיחו את עתידנו הכלכלי בשנים הקרובות".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו נועם (דבול) דביר, אטילה שומפלבי ובועז פיילר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יחימוביץ' לשרים: הצביעו נגד הקיצוצים והדיכוי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים