שתף קטע נבחר

הוכפלו הוצאות הניקיון והאיפור במעון רה"מ

לשכת ראש הממשלה נאלצה לחשוף בעקבות עתירה לבית המשפט את הוצאות מעון ראש הממשלה, והנתונים מדהימים: זינוק של יותר מפי 2 בהוצאות המזון, הביגוד, האיפור וטיפולי השיער. הוצאות הניקיון בשנת 2012: 1.2 מיליון שקל

בזמן שאזרחי ישראל נדרשים להדק חגורות, מתברר שיש מי שמשחרר את החגורה: בעקבות עתירה מנהלית של התנועה לחופש המידע לבית משפט המחוזי בירושלים נאלצה לשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחשוף את הוצאות מעון ראש הממשלה, ומהרשימה עולה כי התקציב זינק בשנים 2009-2012 בשיעור חד ביותר של כ-80 אחוז ונאמד בשנה האחרונה ב-3.291 מיליון שקל לשנה לעומת 1.8 מיליון בשנת 2009.

 

 

הנה כמה דוגמאות מטבלת הוצאות בית ראש הממשלה - המעון הרשמי ברחוב בלפור והבתים הפרטיים בקיסריה וברחוב עזה בירושלים. הוצאות המזון והאירוח הרשמי שעמדו על 214 אלף שקלים ב-2009 זינקו ביותר מפי 2 ל-480 אלף בשנה שעברה. הוצאות הניקיון שעמדו על 553 אלף שקלים זינקו ל-1.2 מיליון שקלים. הוצאות רכש וכלי בית שעמדו על 61 אלף שקלים זינקו ל-108 אלף בשנה שעברה. הוצאות דמי ייצוג, הכוללים ביגוד, הנעלה, איפור וטיפולי שיער, זינקו כמעט כפליים מ-33 אלף ל-64 אלף שקלים.

 

  

באחרונה גוברת הביקורת על אורח חייהם של הזוג נתניהו, שאינו מקמץ ולו לרגע בהוצאות התפעול של בתיהם וההוצאות האישיות שלהם. לפני כחודשיים פורסם כי מעון ראש הממשלה ביקש תוספת של 10 אלפים שקל לתקציב הגלידה, ובסוף השבוע נחשף בערוץ 10 כי ראש הממשלה ורעייתו ביקשו וקיבלו תא נפרד לחדר שינה במסגרת הטיסה להלווייתה של מרגרט תאצ'ר בחודש שעבר.

 

להבדיל: מנחם בגין כפי שצולם בטיסה לארה"ב  (צילום: דוד רובינגר) (צילום: דוד רובינגר)
להבדיל: מנחם בגין כפי שצולם בטיסה לארה"ב (צילום: דוד רובינגר)

 

פרסום הנתונים, דווקא בתקופה שבה הגזירות הכלכליות  של האוצר צפויות להכביד על הציבור וכוללות העלאת מס הכנסה, מע"מ וקיצות בקצבאות ילדים, כבר גורם לסערה. הזוג מתחזק שלושה מעונות עבור ראש הממשלה,

כולל הבית ברחוב עזה בירושלים והבית בקיסריה, עליהם משלמת המדינה מחיר מלא. כפי שניתן לראות, הזוג נתניהו מנצל עד תום את המימון ומוציא עשרות ומאות אלפי שקלים בחודש.

 

עו"ד עופר דורון שהגיש את העתירה בשם התנועה אמר כי "במקרה זה, נדרש הליך משפטי רק בשל העובדה שמשרד ראש הממשלה התעלם מדרישה בסיסית לקבלת מידע, שאמור להיות חשוף לציבור באופן יזום על ידי הרשות עצמה. נותר לקוות שבפעם הבאה לא נזדקק להליך משפטי לקבלת מידע בסיסי מעין זה". עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"ל התנועה, הוסיפה כי "העניין הציבורי בתקופה האחרונה מלמד, שהציבור כבר הבין את חשיבותה של השקיפות ברשויות המדינה. עכשיו רק נותר שמקבלי ההחלטות באותם גופים יפנימו גם הם את חובתם לפעול תוך מתן דין וחשבון לשולחיהם".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
בנימין ושרה נתניהו
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים