שתף קטע נבחר

נתניהו לא רואה אותנו ממטר

אורחות חייך כמנהיגהּ של מדינה קטנה ובה מיליון ילדים עניים, הן סטירת לחי מצלצלת לכל ילד וילד. אתה מושחת

אין מה לעשות, השאלות צריכות להישאל. הכסף יוצא מכיסנו. בתקציב הקרוב, ייצא יותר. וכמו שאנחנו חרדים לכל אגורה מהוצאותינו הפרטיות, מן הראוי שנבדוק היטב מה עושים בכסף שלנו אנשים אחרים.

 

לפיכך, אדוני ראש הממשלה ורעייתו הגברת שרה נתניהו, אפשר לדעת איזו טינופת אתם מחזיקים שם, במעון הרשמי ברחביה, שרק לנקות אותה עולה לנו מיליון ומאתיים אלף שקל בשנה, כשכרם של צי אנשי ניקיון, 25 במספר, פלוס הפרשות לפנסיה?

 

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

מר נתניהו - אין ספק שלא ידעת כי בין 2009 לבין 2012 שכרם של מנקים לא עלה במאה אחוזים ויותר וגם אקונומיקה, K-300 וסבון כלים לא התייקרו בשיעור הזה. אז איך אפשר להסביר את ההתייקרות הפראית בתקציב הניקיון של מעונך הרשמי? יש יותר טינופת? והגינון? והמזון? והאיפור?

 

הזוג נתניהו בהלוויית מרגרט תאצ'ר. ר"מ בריטניה משלם ארנונה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הזוג נתניהו בהלוויית מרגרט תאצ'ר. ר"מ בריטניה משלם ארנונה(צילום: רויטרס)

מארחים את אובמה בבית רה"מ. הוא משלם על המזון מכיסו (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
מארחים את אובמה בבית רה"מ. הוא משלם על המזון מכיסו(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

ובינינו, הרי המעון הזה לא באמת ענק. לא אחת התלוננו נשות ראשי ממשלה על קוטנו היחסי ועל כך שהוא לא מתאים לאירוח המונים, ולכן כל כך מכעיס לגלות שבצד תקציב הניקיון הפרוע, אתה ובני ביתך ואורחיכם - שהם לא כל כך מרובים - הוצאתם כמעט חצי מיליון שקלים על מזון. ואנחנו שילמנו.

 

אולי אתה לא יודע, אבל נשיאי ארה"ב ובני משפחותיהם המתגוררים בבית הלבן, משלמים על האוכל שלהם מכיסם. וככה זה עובד: בסוף כל חודש מוגש לכבוד הנשיא חשבון. מה ששייך לאירוח, ישלם העם האמריקני החפץ בכבוד נשיאו. סנדוויצ'ים לסשה ומליה, המבורגרים לעת ליל וגלידה לכבוד הנשיא? יתכבד ברק אובמה וישלם, שוטף פלוס שלושים.

 

אדוני ראש הממשלה - ככה התנהלו ראשיה של הדמוקרטיה שאתה כל כך מעריץ מאז ומעולם. ומישל אובמה גם מגדלת ירקות בגינה. למה אתה לא יכול להאכיל את רעייתך וילדיך, בדיוק כמו ראשי המעצמה החשובה בתבל ובדיוק כמו ראשי משפחה מן העשירון העליון שאליו אתה כבר משתייך?

 

ואם כבר מדברים על המעון - הידעת שמקביליך הבריטים מחויבים על-פי חוק לשלם ארנונה, הלא היא ה"council tax" הבריטי, עבור דירת השרד הפרטית שבתוך המעון בדאונינג 10? אין הנחות, אין פטורים. ואצלנו? לא די בכך שאיש מעולם לא ביקש ממך לשלם אגורה על החזקת הבית הזה, גם את מעונך בקיסריה אנחנו מחזיקים בעלות של יותר מ-300,000 שקלים בשנה. למה? כבר יש לך בית אחד על חשבוננו. למה עוד אחד?

 

שרה מצטרפת לבעלה בטיסה לצרפת. למה גם היא חלק? (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
שרה מצטרפת לבעלה בטיסה לצרפת. למה גם היא חלק?(צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

וזה מקומם וצורב ומכעיס כמו דמי האיפור, והמיטות בטיסות, ודמי הגינון, והגלידה, וחנות הנעליים שנסגרת לכבוד רעייתך לפני נסיעה ממלכתית שהיא לא צריכה להיות חלק ממנה, וההנחות שחנות הנעליים - כך על פי דיווחים בתקשורת - מעניקה לרעייתך והיא מקבלת בלי הנד עפעף, והעובדה שמעולם לא נדרשת להגיש הצהרת הון ולא הגשת, והעובדה שמעולם לא קיצצת בשכרך כמו שעשו עמיתיך הבריטים, והעובדה שאתה לא רואה את אזרחיך ממטר, ומרשה לעצמך לחיות כך כאילו אנחנו לא קיימים.

 

קשה לאסוף את כל הכעסים הללו, אבל אין ברירה, אדוני ראש הממשלה. מישהו צריך לומר לך זאת בקול רם. אתה מושחת. אתה ובני ביתך שחיים כך. אתם מושחתים. צר לי, אין בשפה העברית מילה מדויקת מזאת לתיאור התנהלותכם. וזה לא רק בגלל הסכום הכולל, שאתה יכול לבטלו כסכום פעוט לעומת מה שהרווחת כשעשית באמת לביתך.

 

אורחות חייך כמנהיגהּ של מדינה קטנה ובה מיליון ילדים עניים, אדוני ראש הממשלה, הן מה שחשוב כאן. ואלה הופכות את הסכום הכולל של הוצאותיך האישיות לסטירת לחי מצלצלת לכל ילד וילד שכזה.

 

החיוך הזחוח שלך בכל עלייה לכל מטוס, אחרי שהתאפרת כיאות על חשבוננו, צריך להתחלף במבע היחיד שמתאים לאדם שמסוגל לחיות כך, בימים האלה, במדינה הזאת: עיניים מושפלות, אשמה - ויד שרושמת צ'ק. להחזיר לכולנו את ההפרש בין הבושה הזאת לבין תקציב הגיוני, ולעצמך - את הכבוד שאתה מבקש כמנהיג. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
סטירת לחי מצלצלת מבני הזוג נתניהו
צילום: אבישג שאר-ישוב
צילום: גבי מנשה
אריאנה מלמד
מומלצים