שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עם מי מנשות משחקי הכס היית יוצא לדייט?
  אוהבים את משחקי הכס? רגע לפני סיום העונה השלישית, אלינור פרארה ניסתה לחשוב כיצד הדמויות הנשיות היו מתנהגות בדייט ואיך הן היו מתייחסות לבני הזוג ולמשפחה שלהן

  ערב באמצע השבוע, אני נוסעת באוטובוס בדרכי הביתה. לפתע אני מוצאת את עצמי מצותת לשלושה בחורים צעירים המתווכחים ביניהם בערנות. הוויכוח נשמע בערך כך: "עזוב אותך, סרסיי הכי מדליקה! אין דמות יותר סקסית ממנה בסדרה הזאת!".

   

  עוד בנושא:

  עוד על דייטינג בפייסבוק של ערוץ יחסים

  עוד חדשות בפייסבוק של ynet

   

  "סרסיי מגעילה, מזכירה לי את האקסית שלי עם הרוע שלה", עונה חברו. "מארג'רי היא הדבר החם העונה!" -"מארג'רי?! האנמית הזאת?!" מתערב השלישי. "היא בסך הכל בובה של סבתא שלה! קאליסיי, היא הכי שולטת! אין דמות יותר מתוחכמת ממנה בסדרה".

   

   

  מי שלא מכיר את הסדרה "משחקי הכס" וודאי לא היה מבין על מה מדובר, אבל כמי שעוקבת אחרי הסדרה באדיקות, אני מוצאת שהוויכוח ששמעתי משעשע למדי.

   

  ג'ורג' מרטין, הסופר שכתב את סדרת הספרים עליהם מבוססת הסדרה, מכיר את המין הנשי על בוריו שכן הוא הצליח לצור שלל דמויות נשיות שהן מציאותיות במובן מסויים: הן מורכבות, הן לא טובות ולא רעות, ורובן חוו טראומות ופגיעות פיזיות ונפשיות במהלך חייהן.

   

  לא פעם, תוך כדי צפייה בפרק זה או אחר, הצלחתי להזדהות עם אחת מהדמויות הנשיות, או שגיליתי דמיון בין אישה שהכרתי במציאות לבין דמות שהמציא מרטין.

   

  לאחרונה עלתה במוחי השאלה: לו הדמות הזו הייתה קיימת במציאות, כיצד היא הייתה מתנהגת בדייט? כיצד היא הייתה מתייחסת לגבר שלה? איזו מין אם ואשת משפחה היא הייתה הופכת להיות? לקראת תום העונה השלישית ניסיתי לענות על השאלות האלו תוך אימוץ המאפיינים הנשיים של הדמויות ממשחקי הכס למציאות היום יומית שלנו.

   

  ליידי יפה וטיפשה: סאנסה סטארק

  במובנים מסוימים האישה הזו היא בעצם עוד ילדה. היא בת טובים שתמיד מתנהגת בנימוס ואדיבות לסובביה. היא עושה הכל לפי הספר, ואם תצא איתה לדייט היא תשמח אם תניח את הז'קט שלך ברכות על כתפיה, ותצית לה באדיבות את הסיגריה. היא תמימה ומתוקה ומאמינה בלב שלם שאביר על סוס לבן עוד יימצא אותה.

   

  אם אתה תהיה האביר שלה, היא תתנהג אליך למופת: היא תהנהן בחיוב לכל מה שתאמר לה, לא תתווכח איתך לעולם ותמיד תחייך אליך במתיקות. היא תעריץ כל סנטימטר בך. הבעיה עם אישה כזו היא התלותיות שלה בך. היא לא תהיה מסוגלת לעשות שום דבר ללא עזרתך. היא תתקשה להתגבר על מכשולים כי היא גודלה וטופחה להיות נסיכה שעושים בשבילה הכל. היא לא חכמה במיוחד, ועולמה צר לכדי מה שלימדו אותה בלבד. כל מהותה היא להיות איתך.

   

  מחכה לאביר. סטארק (צילום: HBO)
  מחכה לאביר. סטארק(צילום: HBO)

   

  טום בוי פיקחית ורצחנית: אריה סטארק

  בניגוד מוחלט לקודמתה, האישה הזו איננה ליידי. היא חמת מזג, אתלטית ועצמאית לחלוטין. ההתנהגות שלה היא "גברית" וסביר להניח שאת הדייט הראשון שלכם תבלו במשחק פיינטבול. האישה הזו פראית ולא ניתן לשלוט בה. היא עושה מה שבא לה, על אפך ועל חמתך. בנוסף, יצר הנקמנות חזק מאוד אצלה, אז עדיף לך לא לפגוע בה, לעולם.

   

  יש בה צד אפל וכשדוחקים אותה לפינה היא עשויה להיות מאוד מסוכנת. אישה זו היא בעלת אומץ לב ויכולת לשרוד בכל מצב, בחורה שעברה דבר או שניים בחייה ולכן היא טיפוס די מחוספס, בלשונה ובאישיותה. היא עקשנית מאוד ולא קל להסתדר איתה. כאשת משפחה יכול להיות שהיא לא תצליח כי הדבר האחרון שמעניין אותה זה לשבת במטבח ולבשל או להחליף חיתולים לתינוק.

   

  לא ליידי. אריה (צילום: HBO)
  לא ליידי. אריה(צילום: HBO)

   

  כלבה יפה ועשירה: סרסיי לאניסטר

  הפעם מדובר באישה בכל רמ"ח אבריה. היא באה מבית מכובד ועשיר, היא יפה וסקסית מאוד. היא נועזת ושאפתנותה לא יודעת שובע. היא אישה שתלטנית שרגילה לקחת מה שבא לה, מתי שבא לה. בעקבות אי אלו טראומות היא כבר לא מאמינה באהבה, והעבר המיני שלה מפוקפק למדי. כאם, היא נכשלת בתפקידה לחנך את בניה.

   

  שאפתנות שלא יודעת שובע. סרסיי (צילום: HBO)
  שאפתנות שלא יודעת שובע. סרסיי(צילום: HBO)

   

  אתה מבין, יש לה עניינים יותר חשובים לעסוק בהם. אם בכל זאת חשקה נפשך בבת חווה זו, כדאי שתיקח אותה למסעדה יקרה במיוחד ותראה לה שאתה מוכן להשקיע בה, כל הזמן. בתמורה ובמידה כמובן שזה ישרת את האינטרסים שלה, היא תהיה המאהבת הכי טובה שלך. חיי המין שלך איתה יהיו סוערים, ובמוקדם או במאוחר אתה תתאהב בה. עם זאת, אין ספק שהיא גם תבגוד בך, בשנייה שהיא תמצא גבר אחר שיוכל לעזור לה לטפס גבוה יותר ורחוק יותר.

   

  אם רגשנית וטוטאלית: קייטלין סטארק

  אימהות היא מהותה של אישה זו והיא מצליחה מאוד בתפקידה. זו הפרטנרית המושלמת להקמת משפחה: האשה הזו תעשה הכל למען ילדיה ובנוסף, היא תהיה לך רעיה מסורה ואשת חברה מתוחכמת. המשפחה תמיד תהיה בראש סדרי העדיפויות שלה ולא פעם היא תבגוד בערכיה האישיים או בערכיך שלך כדי לשמור על אחדות המשפחה. גם אם תמעד ותבגוד בה – היא תקבל אותך חזרה ובלבד שמשפחתה לא תתפרק. היא לעולם לא תאבד משליטתה העצמית או מכבודה העצמי.

   

  המשפחה במקום הראשון. סטארק (צילום: HBO)
  המשפחה במקום הראשון. סטארק(צילום: HBO)

   

  נכון שהיא אינה האישה הכי מטופחת, הכי צעירה או הכי סקסית שתתקל בה, והחיים לצידה יזרמו בעיקר מתוך הרגל ופחות מתוך תשוקה, אך אצילותה, מסירותה, יושרה ונאמנותה אליך עשויים למלא את החסר.

   

  אישה, מלכה, אלילה: דאינריז טארגאריין

  אל תיבהל, אבל לפניך עומדת אישה שהיא קרובה מאוד להיות האישה המושלמת. היא יפה וסקסית, חכמה מאוד, טובת לב ובעלת אומץ ועוצמות בלתי רגילות. היא אישה שאפתנית אך גם מעשית. כלפי חוץ היא עשויה להראות קשוחה, אך הקרובים אליה יעידו שמדובר באשה חמה ואוהבת.

   

  האישה מושלמת. טארגאריין (צילום: HBO)
  האישה מושלמת. טארגאריין(צילום: HBO)

   

  כאשר תיקח אותה לטיול לילי לאור ירח ותביט בעיניה היפות, בעוד היא מפעילה עליך את קסמיה הרבים עליך לזכור דבר אחד: עם כל מתיקותה ונשיותה השברירית - האישה הזו נועדה לגדולות, והיא לא תוותר על שאיפותיה. הבעיה עם אישה כזו היא שאתה תמיד תהיה בצילה. היא תמיד תאפיל עליך ואתה תתקשה לעמוד בקצב שלה. אישה זו היא מלכה מלידה והאתגר שלך יהיה לעבוד קשה על מנת להוכיח לה שאתה ראוי לה.

   

  פמיניסטית לוחמת: בריין מטארת'

  לפני שתפגוש את העלמה הבאה כדאי שתתאזר בעודף סבלנות, כי העלמה הזו קשה לפיצוח. מדובר באישה כמעט בלתי נגישה. אם בכל זאת הצלחת לקבוע איתה לדייט, סביר להניח שהוא יהיה באיזה פארק בו היא תתחרה איתך בריצה ותוכיח את עליונותה הפיזית עליך. גם אם בסוף הדייט הצלחת להובילה לבית קפה – היא תתעקש לשלם את חלקה, כי היא הרי שווה לך ואינה רכוש שניתן לקנותו בכסף.

   

   

  המוסר והצדק מניעים אותה, והיא תתקומם בביקורתיות כנגד כל מעשה לא מכובד או לא מוסרי שתעשה. עם זאת, במידה והצלחת למצוא דרך אל ליבה,אתה תגלה שעמוק מתחת לשריון שהיא בנתה לעצמה קיים לב נאמן, אוהב ומלא חמלה.

   

  היא תהיה לך חברה אמיתית שתלך אחריך באש ובמים - אם רק תוכיח שאתה ראוי לכך. היא לא מהטיפוסים שיתחבקו אתך על הכורסא מול הטלוויזיה בסוף היום, אך היא תהיה שם כל פעם שתזדקק לה, כמלאך שומר, שיגן וידאג לך בשעותיך הקשות ביותר.

   

  יש לציין שקיימות עוד המון דמויות מעניינות, הן בסדרה והן בחיים. אישה שתקרא את הדברים המובאים כאן תוכל למצוא מאפייני אישיות שלה בכמה דמויות, גבר עשוי להעדיף להכיר אישה שיש בה כמה מאפיינים שהובאו כאן. המציאות בה אנו חיים עולה על כל דמיון ונשים שנפגוש בחיי היום יום הן מעניינות אפילו יותר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עם מי מנשות משחקי הכס היית יוצא לדייט?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים