שתף קטע נבחר

כוח לעובדים נגד העברת עובדי HOT למיקור חוץ

הארגון דורש מבית הדין האזורי לעבודה לאפשר לעובדים שהות של 14 יום לבחינת כל הצעה המוצעת להם מטעם ההנהלה: "התנהלות אגרסיבית". HOT: "אנו פועלים על פי חוק"

ארגון כוח לעובדים הגיש הבוקר (א') בקשה בהולה לצו מניעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נגד העברת עובדי חברת HOT לעבוד כעובדי קבלן. לטענת כוח לעובדים, שמאגד כשליש מעובדי HOT, המהלך של העברת העסקתם של עובדי החברה למיקור חוץ, שהואצה בשבוע האחרון, נעשית במטרה להפחידם ולגרום לעובדים שלא להתאגד.

 

רוצים שישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואנו נפרסם תגובות נבחרות

 

זו הפעם השלישית שמנסים עובדי HOT להתאגד לאחר ששני ניסיונות קודמים - זה של ההסתדרות הלאומית וזה של ההסתדרות הכללית - נכשלו. תחילת תהליך ההתאגדות דרך כוח לעובדים התחיל בסוף מאי השנה ולפי נתוני הארגון, עד כה החתימו כ-1,000 עובדים והם נמצאים קרוב לשליש הדרוש מקרב כ-3,500 עובדי החברה על מנת להקים ועד יציג.

 

למעלה מ-330 עובדים עברו השבוע מחברת HOT לחברות הקבלניות "תקשוב" וכלנית". בבקשה לבית המשפט נכתב כי ההתנהלות של HOT לביצוע מקורי החוץ נעשה בתדירות גבוהה, בהיקפים ניכרים, ובעיקר באופן בהול, אגרסיבי ומיידי שאיננו רחוק מכפייה מה שמצביע על חוסר תום לב. בנוסף הארגון מבקש באמצעות עו"ד איתי סבירסקי, אלי נידם, שרון ברבי ואיאן יפה צו עשה ארעי המורה לחברת HOT לאפשר לעובדיה שהות של 14 יום לפחות לבחינת כל הצעה המוצעת לעובדים במסגרת תהלך של מיקור חוץ.

 

רפי קמחי רכז מטה חיפה והצפון בכוח לעובדים טען כי בשבוע שעבר קיבלו עובדי המוקדים בחיפה ובנשר הודעה בהולה לישיבת מוקד בלי לפרט על מה תהיה הישיבה. בישיבה, לטענתו, הוצג להם חוזה העסקה בחברת תקשוב, ונאמר לעובדים שיחתמו כבר באותו היום או שההצעה תבוטל, ולא איפשרו לעובדים לבחון את החוזים או להוציא אותם בכלל מהחדר.

 

"זוהי ללא ספק הצעה כובלת וחמורה ולא נעבור על כך בשתיקה", אומרים בכוח לעובדים. "מהלכי החתמת עובדי HOT לכוח לעובדים נמשכים בכל מוקדי החברה בדרך להפיכת כוח לעובדים לארגון יציג בכמה מקומות נתקלו העובדים בהתנגדויות מצד הנהלת החברה. כך למשל בראשל"צ נקרעו שלטי ההסברה של הוועד שנתלו מחוץ לבניין. למען הסר ספק צורפה לבקשה גם בקשת צו מניעה האוסרת הסרת שלטים והודעות לעובדים במוקדים השונים".

 

במקביל למאבק שמנהל כוח לעובדים הגיע היום למוקד HOT בנשר ח"כ מיקי רוזנטל, על רקע החשש לפיטורי העובדים והעסקתם מחדש על ידי חברות קבלניות. רוזנטל ביקש להיכנס למוקד עם נציגי העובדים, אך בחברה לא איפשרו זאת. בעקבות כך, רוזנטל טען כי החברה לא מותירה לו ברירה אלא לצאת בקריאה לאזרחי מדינת ישראל להתנתק מחברת HT אם תמשיך לפגוע בזכויות של העובדים.

 

מהוט נמסר בתגובה כי "אנו פועלים על פי חוק וכמובן שנכבד כל החלטת בית משפט. באשר להגעת ח"כ מיקי רוזנטל למוקד החברה בנשר, ללא הודעה מוקדמת, נאמר לו כי נשמח לתאם לו ביקור כבר ליום המחרת בליווי גורם מהמנהלת החברה".

 

בכתבה השתתפו הדס שפר ואופיר דור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים