שתף קטע נבחר

הנשיאה הזיזה משחק כדורגל כדי להשתיק תחקיר

לנשיאת ארגנטינה נמאס מהתחקירים נגדה שמשודרים מדי שבוע, והיא החליטה לדחות בשעה את משחקי הכדורגל שנערכים באותו יום, כך שישודרו במקביל. אז במה בחרו הצופים?

האהבה של הארגנטינאים לכדורגל הפכה לנשק פוליטי. אחרי שעיתונאי בודד הצליח לעורר את זעמה של נשיאת ארגנטינה, החליט הממשל על תגובה יוצאת דופן: הרשויות שינו את שעת משחק הכדורגל המרכזי ביום ראשון כדי לוודא שהוא מתנגש עם משבצת השידור של תחקיר טלוויזיוני שהאשים את הנשיאה כריסטינה פרננדס דה קירשנר בשחיתות.

 

מה דעתכם? כתבו לנו בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

אולם מסתבר שאפילו בארגנטינה אהבת הכדורגל לא מצליחה לגבור על יצר הסקרנות של האזרחים, ואפילו שביום ראשון האחרון שודרו משחקים של קבוצות פופולריות כמו בוקה ג'וניורס וריבר פלייט, עדיין יותר אנשים העדיפו להתעמק בתחקירים של העיתונאי חורחה לנטה בתוכניתו "עיתונות לכולם".

 

קירשנר. בזכותה משחקי הכדורגל משודרים בחינם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קירשנר. בזכותה משחקי הכדורגל משודרים בחינם(צילום: רויטרס)

 

הסדרה שלו, שמשודרת זה מספר שבועות, תוקפת את הנשיאה קירשנר בטענות על שחיתות ועל החדרת יסודות אוטוריטריים לשיטת המשטר. העיתון הבריטי "הטיימס" דיווח כי בפרק האחרון, למשל, האשים לנטה עוזר של הנשיאה בכך שפינה "שקים של כסף" מכספת בביתה הקודם של קירשנר בפרובינציית סנטה קרוס - כסף שלטענתו מגיע מעסקאות מפוקפקות הקשורות לעבודות ציבוריות שיזמה הנשיאה.

 

כמו כן, בפרקים אחרים של הסדרה האשימו את קירשנר בכך שהשתמשה בחברות קש כדי להזרים מיליוני דולרים לחשבונות פטורים ממס מעבר לים. שלא במפתיע, הטענות האלו לא התקבלו בעין יפה מצד שלטונות ארגנטינה, והיא החליטה לנצל את אחת הפריבילגיות שלה - היכולת להשפיע על לוח הזמנים של משדרי הכדורגל במדינה.

 

תחת שלטונה של קירשנר, החלה הממשלה להתערב במשדרי הספורט והיא אחראית על שידור המשחקים בחינם - אולם זה גם מאפשר לה לקבוע את שעת השידור. באופן מסורתי משודרים המשחקים בארגנטינה בשעה 20:30 ביום ראשון, מה שאפשר לאוהדים המושבעים ליהנות מהמשחק ועוד להספיק לראות את הפרק החדש בסדרה על מעלליה של קירשנר, אולם החל מהשבוע הוחלט לדחות את תחילת המשחקים בשעה וכך לאלץ את הקהל בבית לבצע בחירה קשה.

 

אלא שהצופים, כך מסתבר, כלל לא התבלבלו ותוכניתו של לנטה הובילה בשמונה נקודות בדירוג הרייטינג לעומת משחק הכדורגל ששודר באותו הזמן. כשהסתיים המשחק אחוזי הצפייה בתחקיר זינקו ל-29 נקודות, אז צופים נוספים העבירו ערוץ והצטרפו לקהל המבקרים של קירשנר. המנחה לנטה, אגב, לא התעלם מההתנגשות שנוצרה בלוח השידורים והגיב לצעד של הממשל בכך שהחליף את החליפה הרגילה בחולצת כדורגל של נבחרת ארגנטינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
קירשנר. שנויה במחלוקת
רויטרס
מומלצים