שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נעם נפל מהחלון ומת - איבריו הצילו ילד פלסטיני

  נעם נאור בן השלוש נפל מהקומה הרביעית בביתו ומת מוות מוחי. הוריו, המשתייכים למגזר הדתי, התייעצו עם רבנים והסכימו לתרום את כלייתו לילד פלסטיני בן 10 - ובכך הצילו את חייו. "הייתה לנו התלבטות קשה, אבל אני שמחה על מה שעשינו", אומרת ל-ynet אימו של נעם

  חיים חדשים בצל טרגדיה נוראה: משפחתו של נעם נאור בן השלוש, שנפל מחלון ביתו ומת, הסכימה לתרום את איבריו, לאחר שנקבע כי הוא מת מוות מוחי. אחת מכליותיו נתרמה לילד פלסטיני בן 10 מבית לחם - ובכך הצילה את חייו.

   

  עוד חדשות ועדכונים בפייסבוק של ynet

   

  "הידיעה שהצלתי חיים נותנת לי הרבה נחמה וכוח להמשיך", אומרת ל-ynet שרית נאור, אמו של נעם. "הייתה לי התלבטות קשה, אבל היום, בדיעבד, אני שמחה על המעשה. לא משנה לנו שמדובר בילד פלסטיני, והלוואי שזה יביא לנו שלום".

   

  • תורמים חיים:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  זכו מחדש בחייהם:

   

  נעם נאור בן השלוש נפל מחלון ביתו בקומה הרביעית אל הקומה השנייה. הוא הובהל לבית החולים שיבא, שם נאבקו הרופאים על חייו. אלא שהפגיעה בראשו הייתה כה חזקה שהיא גרמה לנזק בלתי הפיך ולמוות מוחי. משפחתו, השייכת למגזר הדתי, התייעצה עם רבנים, שתמכו בהחלטתם לתרום את כליותיו של נעם.

   

  כיוון שמדובר בכליה מילד כה צעיר היא אינה מתאימה לאדם שמשקלו מעל 30 קילוגרמים, ולכן האפשרות היחידה הייתה להשתילה בילד. בבדיקת התאמת הרקמות שנערכה נמצא כי יש רק ילד אחד מרשימת ההמתנה הארצית שהכליה מתאימה לו. 

   

  בן ה-10 שקיבל את הכליה, בביה"ח שניידר (לצילום: דוברות מרכז שניידר) (לצילום: דוברות מרכז שניידר)
  בן ה-10 שקיבל את הכליה, בביה"ח שניידר(לצילום: דוברות מרכז שניידר)

   

  מדובר בילד פלסטיני בן 10 המטופל כבר שבע שנים בבית החולים שערי צדק, שאיש מבני משפחתו לא נמצא מתאים לתרום לו כליה. המרכז להשתלות פנה להוריו של נעם, וביקש את אישורם להשתלת הכליה בילד שאינו תושב ישראל.

   

  ההורים, כאמור, החליטו כי אין זה משנה מהיכן הילד או מוצאו, וכי הם נותנים את אישורם לביצוע השתלה לכל ילד שיתאים. "חשבתי על מאמציו של שמעון פרס לשלום בינינו לבין שכנינו", מוסיפה האם, "והבנתי שאני מקבלת את ההחלטה הנכונה, מתוך הכאב והשבר הנורא".

   

  שרית, אימו של נעם, ביקשה לדבר עם נשיא המדינה שמעון פרס ולקבל ממנו חיזוק על ההחלטה שעשו. המרכז הלאומי להשתלות קישר בין השניים ובשיחה נרגשת הביע נשיא המדינה את תנחומיו למשפחה וחיזק את ידה של האם על ההחלטה האמיצה.

   

  "זה נורא לאבד ילד בגיל שלוש", אמר לאם הכואבת. "ליבי איתך. את מתמודדת עם זה בגבורה. לעשות מעשה כה אנושי, נדיב וגם כל כך קשה - להעניק חיים לאדם אחר, זה יוצא מן הכלל. לפי המסורת היהודית כל אדם נברא בצלם אלוהים, ומי שמציל חיי אדם למעשה משרת את מהות היהדות. את עמדת בשני מבחנים והתנהגת בגבורה בלתי אפשרית לאחר אסון כל כך בלתי מוצדק. מילאת את לב כולנו בגאווה על הגבורה שבך, על האימהות שבך, על היהדות שבך. אני אומר את זה בלב נרגש וכואב - ואני כל כך גאה בך". 

   

  האם הודתה לנשיא בהתרגשות ואמרה כי היא מקווה שהמקרה יוביל רק לשלום. "זו אחת התרומות המרגשות ביותר לשלום", השיב לה פרס. "זה מנפץ את כל הדעות הקדומות"

    

  ניתוח השתלת הכליה בילד הפלסטיני בוצעה בבית החולים שניידר. הוא עדיין מאושפז בבית החולים במצב טוב, וישוחרר לביתו בימים הקרובים.

   

  סמיר איבחיסד, אבא של יעקב בן ה-10 שקיבל את הכליה, אמר בהתרגשות: "אין לי מספיק מילים כדי להודות למשפחה שהצילה את החיים של הבן שלי".

   

  גם אביו של יעקב שעבר את השתלת הכליה הודה בהתרגשות למשפחה: "עברנו שנים ארוכות של סבל, כשהבן שלי עבר דיאליזה וחייו היו בסכנה. אנחנו אסירי תודה על התרומה, ומקווים בעזרת השם שלצד הזיכרון מהבן שלהם זכרו לברכה, יבורכו ויזכו להביא עוד ילד לעולם".

    

  "בעיניי הוריו של נעם הם אנשים אצילים ומעוררי השראה לכולנו", אמרה שרת הבריאות יעל גרמן, כששמעה על התרומה. "דווקא ברגע הכי קשה בחייהם, הם התעלו מעל כל רגש וקיבלו החלטה לא פשוטה - לצוות את חייו של נעם לילד פלסטיני. התרומה שלהם מהווה מקור לגאווה ודוגמא לאנושיות וטוב לב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעם מאור ז"ל. המכה החזקה גרמה למוות מוחי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים