שתף קטע נבחר

סוריה: אמר שאינו מאמין במוחמד והוצא להורג

מוחמד קעטה בן ה-15 התפרנס ממכירת קפה בעיר חלב וכשנקלע לוויכוח עם אדם ברחוב הוא אמר לו: "גם אם הנביא מוחמד יירד מגן עדן, לא אהפוך למאמין". לא עבר זמן רב והוא נתפס על ידי מורדים שקשורים לאל-קאעידה וחוסל לעיני הוריו

אין סוף לזוועות שמגיעות מהמדינה הערבית השסועה: מורדים סורים שמשתייכים לארגון הטרור אל-קאעידה הוציאו אתמול (יום א') להורג בעיר חלב נער בן 15 לעיני הוריו. כך מסר ארגון האופוזיציה הסורי Syrian Observatory for Human Rights שמושבו בבריטניה. ההוצאה להורג בוצעה על ידי האיסלאמיסטים הקיצונים בגלל מה שהגדירו כהתבטאות כופרת.

 

עוד חדשות בעולם :

שם הקוד: דובר אמת. ההדלפה - שלב אחרי שלב

ריקוד המחאה: מתנגדי ארדואן בטנגו עם מסכות גז

מועמד לנשיאות איראן ייפסל? "גילה סודות גרעין"

כפר המוות: "מוכרים גופות איראנים כדי להתקיים"

 

מוחמד קעטה נורה בפניו ובצווארו יום אחרי שנתפס על ידי המורדים האיסלאמיסטים. דובר ארגון האופוזיציה הסורי רמי עבד אל-רחמן אמר כי "איננו יכולים להתעלם מפשעים כאלה שרק משרתים את אויבי המהפכה ואת אויבי האנושות".

 

מוחמד הוצא להורג לעיני הוריו ()
מוחמד הוצא להורג לעיני הוריו

 

ארגון Syrian Observatory for Human Rights לא הסתפק בדיווח על הוצאתו להורג של הנער הסורי ופרסם תמונה שבה פניו ולסתו נראים מדממים ומרוסקים וקליע בצווארו. ארגון האופוזיציה, שמבסס את דיווחיו על עדויות ראייה ושמיעה מסוריה, אמר שקעטה - שמכר קפה ברחוב בשכונת מעמד הפועלים שעאר - התווכח עם מישהו ונשמע אומר: "גם אם הנביא מוחמד יירד (מגן עדן), אני לא אהפוך למאמין".

 

"אי אמונה באל היא עבודת אלילים"

החמושים שהוציאו את הנער להורג משתייכים לארגון "המדינה האיסלאמית של עיראק וסוריה", מיליציה שנודעה גם בשם "חזית נוסרה".

בשבת האחרונה הם עצרו אותו וביום ראשון השיבו אותו חי לדוכן העץ שלו ועל גופו סימנים של הצלפות שוט.

 

"אנשים התאספו סביבו וחבר בבריגדה הלוחמת אמר: 'אזרחים נדיבים של חלב, אי אמונה באל היא עבודת אלילים וקללת הנביא היא עבודת אלילים. מי שמקלל אפילו פעם אחת ייענש כך'", תיאר ארגון האופוזיציה הסורי את הוצאתו להורג של קעטה. "אז הוא ירה שני כדורים ברובה אוטומטי לעיני הקהל הגדול ולעיני אמו ואביו של הנער, נכנס למכונית ועזב את המקום".

השתלטו על חלקים נרחבים בחלב. לוחמי "חזית נוסרה" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השתלטו על חלקים נרחבים בחלב. לוחמי "חזית נוסרה"(צילום: רויטרס)

 

עבד אל-רחמן אמר שאמו של הנער התחננה בפני החמושים, שהערבית שהייתה שגורה בפיהם רמזה שאינם סורים, שלא יהרגו את בנה. הוריו של הנער סיפרו לארגון האופוזיציה הסורי כי בעבר הוא נטל חלק בהפגנות בחלב למען הדמוקרטיה.

 

מאז שנה שעברה, חלקים גדולים מהעיר חלב נכבשו על ידי בריגדות איסלאמיות, בהן "חזית נוסרה" המסונפת לאל-קאעידה וארגוני מורדים סוניים. מסיבה זו חששו בממשל האמריקני ובמערב מהעברת נשק למורדים שיזלוג לגורמים קיצוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים