שתף קטע נבחר

מחדל חוזר: ברח מכלא צבאי, נלכד - ונמלט שוב

בחודש שעבר הודחו שני קצינים במשטרה הצבאית בעקבות בריחת שני חיילים מכלא 4. הם נלכדו, אך אחד מהם שוב הערים על הסוהרים ונמלט דרך המקלחות. "זה כבר הפך לפארסה"

חודש בלבד לאחר שנמלט מכלא 4 ונלכד , שוב אותו חייל הצליח לברוח אל החופש: במשטרה הצבאית ניהלו ביממה האחרונה חיפושים קדחתניים אחר כלוא מהאגף השמור בכלא שבמחנה צריפין, לאחר שהצליח להימלט מכותלי הכלא - בפעם השנייה בחודש האחרון. כך נודע ל-ynet. אחרי שעות ארוכות, רק הבוקר (יום ד') הוא נתפס והובא למעצר חוזר, תוך הגברת השמירה עליו.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

איזו מדינה הכי סובלנית להומואים, ואיפה ישראל?

עוד מבוכה לצה"ל: חיילות מתפשטות בסרטון

 

לפני כשבועיים נחשף ב-ynet כי בעקבות אותה בריחה, וכן מקרה אחר של בריחת כלוא מאגף רגיל, הוחמרו הנהלים והוחלט בצעד חריג להדיח שני קצינים של המשטרה הצבאית המשרתים במתקן. אלא שאתמול בבוקר החייל, שמוגדר מסוכן ושנכלא בגין עבירות חמורות שביצע, שוב הערים על הסוהרים.

 

בסיס צריפין. החייל שוב ברח ממנו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
בסיס צריפין. החייל שוב ברח ממנו(צילום: אבי מועלם)

 

החייל ברח דרך המקלחות מבלי שאיש ישים לב לכך, ואף שהכלא מהווה חלק מבסיס צריפין רחב הידיים. בריחתו העלתה את רמת הכוננות במשטרה הצבאית, וחיפושים נערכו גם באזור היישוב שבו הוא מתגורר בצפון הארץ. עוד נודע כי בעקבות המחדל הכפול עשויים במשטרה הצבאית לנקוט צעד פיקודי נגד קצין בכיר נוסף בכלא הצבאי וייתכן שהוא אף יודח.

 

ברח פעמיים מהאגף השמור

"זה כבר הפך לפארסה", אמר קצין צבאי המעורה בפרטי האירוע. "אם מישהו

חשב שהלקחים באמת הופקו במשטרה הצבאית ובכלא, אז המקרה הוכיח שההפך הוא הנכון. אפשר להגביר את השמירה, אבל בפועל מסתבר שזו לא חוכמה גדולה לברוח מהכלא. האבסורד הוא שבשני המקרים הבריחה הייתה מהאגף השמור שההקפדה עליו היא בלאו הכי חזקה יותר".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ראש אכ"א הורתה לקצין משטרה ראשי לתחקר מיידית את נסיבות המקרה ולהציג לה בבוקר את המלצותיו הראשונות, לרבות המלצות בתחום הפיקודי".

 

Read this in English

 


פורסם לראשונה 12/06/2013 00:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
כלא 4
צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים