שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  עדויות: יחסים רומנטיים בין שולה זקן לשמואל דכנר

  עדויות שהותרו לפרסום מתארות קרבה יתרה בין השניים: "המתנתי לו בלובי שלוש שעות והוא נפגש איתה בחדר". אם יתקבלו הטענות, צפויה האשמתה של זקן בשוחד להיסדק

  האם שולה זקן ועד המדינה בפרשת הולילנד ניהלו רומן? בעדותה במשטרה סיפרה זקן על יחסים מיוחדים עם שמואל דכנר, אך היום (ה') הותר לפרסום כי בשבועות שלאחר מותו העידו כמה ממקורביו כי הייתה ביניהם מערכת יחסים רומנטית. עדויות אלו מחזקות את קו ההגנה של זקן על יחסים אינטימיים בינה לבין דכנר. אם בית המשפט יקבל זאת, מעריכים משפטנים, עבירת השוחד שבה מואשמת זקן "תתמסמס" וניתן יהיה להגדיר את מעשיה כהפרת אמונים. דכנר כבר העיד בבית המשפט: "זקן ביקשה שאומר כי הייתה אהובה שלי", במקרה שיידרש לתת הסבר מדוע רכש עבורה תכשיטים.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  נחשף העד בהולילנד: מי היה שמואל דכנר?

  יוסי אולמרט הוכרז כעד עוין במשפט הולילנד

   

  בדבר אחד אין ספק: מדובר בהתפתחות משמעותית בכל הקשור לנאשמת. מבין כל הנאשמים, זקן היחידה שקיבלה כסף "על השולחן" - גם בפרשת חברת הזרע וגם בפרשת הולילנד. היא קיבלה כסף מחשבון הבנק הפרטי של עד המדינה, ולא מאחת החברות שניהל, וכן קיבלה מתנות בעלות אופי חברי-רומנטי כגון טבעות, עגילים, נעליים ותיק.  

   

  זקן ודכנר בבית המשפט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  זקן ודכנר בבית המשפט(צילום: יריב כץ)
   

  בעדויות שעד עתה נאסרו לפרסום סיפרו שרון פוחס, העוזרת האישית של דכנר, עופר לוי, נהגו ואביגדור קלנר, שהיה חברו הקרוב, על מערכת היחסים הרומנטית בין השניים. פוחס אישרה כי דכנר וזקן נהגו להיפגש ולשוחח הרבה בטלפון וסיפרה כי בשליחותו של דכנר הייתה מתקשרת לזקן, וכן העידה על שיחות רבות שקיבל הוא ממנה. לדבריה, כשדכנר שוחח עם זקן, הוא היה מתבטא בצורה שונה מאשר עם אחרים שעמם ניהל עסקים.

   

  שמות חיבה

  נהגו של דכנר, עופר לוי, העיד על קרבה יתרה בין דכנר לזקן. הוא ציין כי דכנר כינה אותה בשמות חיבה אך לא זכר אילו. "הוא היה נפגש איתה, אני זוכר לפחות פעם אחת בבית מלון בירושלים, המתנתי לו בלובי שלוש שעות והוא נפגש איתה בחדר". לדבריו, מדובר היה בשעות העבודה של דכנר. "שלוש שעות הייתי ממתין וזהו". לוי אישר כי נהג לקחת את זקן ודכנר למסעדות "המון, בירושלים ובתל אביב". הוא הניח שמדובר ביחסים אינטימיים ביניהם, "לפי הקרבה ביניהם". הם היו נפגשים "בחיבוק ובנשיקה".

    

  אביגדור קלנר, בעל מניות בחברת הולילנד פארק הנאשם בשוחד, שהיה בעבר חברו הקרוב של דכנר, העיד: "הוא בפירוש אמר לי שהייתה להם מערכת יחסים רומנטית, לא פעם אחת".  

   

  בעדותו של דכנר בבית המשפט הוא סיפר: "הייתה סימפתיה בינינו, יחסים קורקטיים. היא עזרה לי בכל מה שביקשתי. אני עזרתי לה הרבה מאוד מהצד החומרי ובבעיות שהיו לה. זה היה תן וקח במשך תקופה שנמשכה משנת 1994 ואילך".

   

  בעדותה במשטרה מסרה זקן בהקשר זה כי בינה לבין דכנר יש יחסי חברות קרובים ביותר, וסיפרה כי פינק אותה במתנות, ושהיה עבורה אוזן קשבת. הוא נתן לה הלוואות וסירב לקבל את הכסף חזרה, לקח אותה לימי כיף והיה היחיד שפנתה אליו בשעת צרה.

   

  עבירת שוחד מוגדרת בחוק כמקרה של מתן טובת הנאה לעובד ציבור בעד פעולה שיש לה זיקה - גם רחוקה - לתפקידו. דכנר טען שנתן לזקן שוחד כדי להגיע לאולמרט והתעקש שלא היו בינו לבינה שום יחסים מעבר לשוחד. ההגנות בעבירת השוחד מצומצמות ביותר ובדרך כלל תיקים אלה סבים סביב השאלה אם בכלל ניתן השוחד. עם זאת, כשאין מחלוקת על כך, אחת ההגנות היחידות העומדות לנותן ולמקבל - היא יחסי ידידות וקרבה. 

   

  סנגוריה של זקן, עורכי הדין עפר ברטל, דב גלעד כהן וצליל וינשטיין לא הגיבו לפניית ynet, והפנו להודעות של זקן במשטרה, "המדברות בעד עצמן בעניין זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זקן. יחסי קרבה
  צילום: מוטי קמחי
  דכנר. "סימפתיה"
  צילום: יריב כץ
  עו"ד גלעד כהן
  עו"ד וינשטיין
  עו"ד ברטל
  מומלצים