שתף קטע נבחר

בר מצווה מיוחדת לילדים המיוחדים

לא בכל יום הורים לילדים מיוחדים שנאבקים על קידום יקירם זוכים לקצת נחת, ורואים את ילדיהם מניחים תפילין בכותל, כמעט כמו כולם. אפילו רה"מ בנימין נתניהו בירך והתרגש

בר מצווה הוא אירוע מרגש עבור כל ילד אבל החגיגות שנערכו לאחרונה עבור הילדים של עמותת "יד לילד המיוחד" היו חריגות בהתרגשות שניכרה בהן, בכל זאת לא בכל יום זוכים הורים לילדים מיוחדים שנאבקים על קידום יקירם לזכות לקצת נחת, ולראות את הילדים מניחים תפילין בכותל, כמעט כמו כולם.

 

 

במהלך האירוע המרגש אותו יזמה עמותת יד לילד המיוחד נפגשו הילדים המיוחדים בכותל המערבי עם איל ההון היהודי גוז'ף ספרא שהעניק לכל אחד מ-13 הנערים החוגגים זוג תפילין מהודרות. בעבור ספרא ומשפחתו הייתה סיבה מיוחדת ומרגשת לתרומה שבוצעה לרגל חגיגות בר המצווה לנכדו של ספרא שהתקיימו בכותל אף הם בשיתוף עם הילדים המיוחדים.

 

"לכל אחד נשמה בלב"

לאחר הטקס זכו הילדים והילדות בני ובנות המצווה לביקור מיוחד במשרדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהעניק להם שי ספר תהילים והזמין אותם לרגל היום חגם לעלות לחדר ישיבות הממשלה ולהפוך לשרים ולשרות ליום אחד. "אני רוצה לאחל לכם בר מצווה ובת מצווה שמחים. לכל אחד נשמה בלב, ואני מקווה שתישארו תמיד שמחים ומאושרים". אמר נתניהו.

 


"אני מקווה שתישארו תמיד שמחים ומאושרים". רה"מ בינימין נתניהו

 

ככלל בתקופה האחרונה חלה פריצת דרך משמעותית בכל הקשור להתייחסות והטיפול בחגיגות בר מצווה של ילדים מיוחדים זאת בין השאר בזכות אנשי "יד לילד המיוחד" שנטלו על עצמם את קידום הנושא.

העמותה שהוקמה ב-2004 על ידי קבוצת הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, פועלת להקלה על ההתמודדות הכרוכה בגידולו של ילד עם צרכים מיוחדים, ואף מנסה להפוך זאת לשליחות ואתגר ממנף לכל המשפחה.

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם לאחרונה פסק הלכה מיוחד של הרב יונה מצגר המאפשר לילדים מיוחדים לעלות לתורה באמצעות פתרון מיוחד שעוקף את הבעיה ההלכתית שמנעה מילדים מיוחדים את העלייה.

 

הילדים עולים לתורה בשפת הסימנים כשרבנים מתנדבים מכינים אותם שבועות וחודשים מראש לאירוע המרגש.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
חוגגים בריקוד בכותל
צילום: אלי מנדלבאום
צילום: אלי מנדלבאום
בחיבוק עם ראש הממשלה
צילום: אלי מנדלבאום
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים