שתף קטע נבחר

ראש העיר נס ציונה מתמודד בליכוד: לא לקיצוניים

יוסי שבו יתמודד על תפקיד יו"ר מרכז הליכוד והוא כבר יודע מהן הבעיות העיקריות: חייבים להחזיר את הכוח למרכז, ישראל ביתנו ופייגלין הם לא הליכוד

ראש העיר נס ציונה, יוסי שבו, שהציג את מועמדותו לתפקיד יו"ר מרכז הליכוד, תוקף בחריפות את הדרך שבה מתנהלת תנועה האם שלו, הליכוד. לדבריו, המפלגה הפכה לביתם של הקיצוניים ויש לסלקם. "חייבים להחזיר את הכוח למרכז. ה'פייגלינים' וישראל ביתנו הם לא מפלגת הליכוד האמיתית", הוא אמר.

 

ב-20 השנים האחרונות מכהן שבו בן ה-74 כראש העיר נס ציונה. לדבריו, אין לו רצון להיות שר או חבר כנסת וכל שהוא מבקש הוא להחזיר את הליכוד לפסים הנכונים, לתפישתו. מולו יתמודדו סגן שר הביטחון דני דנון ומיכאל פואה. "אני לא צריך את התמיכה של ביבי. אני צריך את ציבור הבוחרים שלנו, שרוצה לחזור ולהשפיע על חבריו במרכז", הוא אמר. "החיבור עם ישראל ביתנו שינה מקצה אל הקצה את תנועת הליכוד. הם ומשה פייגלין זו לא תנועת הליכוד האמיתית. אנשי הליכוד מחזיקים בדעות ימניות, אבל הם כאלה שהולכים לצבא ונותנים למדינה. מי שמייצג אותם בכנסת היום, לא מייצג את האינטרס שלהם".

 

עוד בחדשות ynet:

 

הפתרון על פי שבו הוא להחזיר את הכוח למוסדות התנועה, בהם מרכז הליכוד. "לציבור הבוחרים

 צריכה להיות נציגות בצומת קבלת ההחלטות של המפלגה. לצערי, למוסדות המפלגה אין כוח היום והקיצוניים מנצלים זאת. הליכודניקים האמיתיים מזמן הבינו שתקום פה מדינה פלסטינית, אבל אחד קורא להם רסיס בישבן ואחר מושך אותם בלי סיבה. רק גופים חזקים יכולים לשנות, ולא על ידי פריימריז שהפך למגרש של קבלני קולות".

 

שבו גם לא חוסך ביקורת מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "יש מלא קיצוניים בליכוד, ואחרי הבחירות רואים שהם נבחרו למפלגה אבל מצביעים לאחרים. מפלגת הליכוד הייתה לפני ביבי ותישאר אחריו. אני לא רוצה את התמיכה שלו. אני מייצג את אותם אנשים שבוחרים ליכוד על מנת לחיות במדינה נורמלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי מזרחי
יוסי שבו. "זה לא הליכוד"
צילום: רועי מזרחי
מומלצים