שתף קטע נבחר

שרון סטון: צריך חזון בשביל לשבור סטטוס קוו

יומה האחרון של ועידת הנשיא יוצא לדרך בפאנל שעוסק בגישות הכלכליות השונות. בהמשך יתקיים פאנל על אודות עתידו של האיסלאם הפוליטי. בערב: נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו

ועידת הנשיא נכנסת הבוקר (ה') ליומה השלישי והאחרון, ובמרכז הקונגרסים בירושלים נושא הנשיא שמעון פרס דברים על אודות השפעת הגישות הכלכליות השונות על העידן הנוכחי. בפאנל שיתקיים במליאה הרב תחומית ישתתפו בין השאר גם פרופ' הפסיכולוג האמריקני-ישראלי דניאל כהנמן והכלכלן פרופ' דן אריאלי. 

 

השחקנית שרון סטון אמר במהלך הפאנל עם כהנמן ואריאלי: "אנחנו בונים את המסגרת שבה אנשים גדלים ומתפתחים. מנהיגות טובה היא היכולת לבוא ולומר מה נכון ומה טוב, ומה הדרך שבה אנו צריכים לבחור במקום לנקוט עמדה ולעמוד במקום. אנחנו צריכים לא להישאר באזור הנוח שלנו אלא לצאת ממנו ולעשות את מה שנכון. החזון להכיר בישראל כמדינה הוא נכון ועכשיו העת לומר שהשלום נכון. אם לא נשאף לשלום כי זה קשה מידי - נישאר בסטטוס קוו".

 

סטון פנתה לקהל ואמרה: "כל אחד מכם הוא אינדיבידואל וזו סיבה לעמוד על מה שנכון. חזון לעמוד קדימה בשביל החלום ולהגיד - אני אעשה את מה שנכון. כל אחד מכם הוא מנהיג, שהולך מעבר לסטטוס קוו. מנהיג שיגיד מעל הכול - אני רוצה אהבה. וזה הקול של השלום, זה העתיד בשבילכם, בשביל הילדים והאומה כולה!".

 

בהמשך יתחדש פאנל "אחד על אחד", והעיתונאי אודי סגל יראיין בשיחות קצרות שורת אורחים שהגיעו לוועידה, בהם יועצו של ברק אובמה דיוויד אקסלרוד, האדריכל דניאל ליבסקינד ואחרים. אחר הצהריים יתקיים פאנל תחת הכותרת "לאן מועדות פניו של האיסלאם הפוליטי?", שאותו ינחה העיתונאי אהוד יערי. ישתתפו בו ראש האגף המדיני-ביטחוני עמוס גלעד, העיתונאי הירדני סלאמה נימט, וכן פעילים מטורקיה וקנדה.

 

אירועי הוועידה יינעלו בערב במליאת הסיום, שבה ישתתפו הנשיא פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו, ותעסוק בהכרעות שישפיעו על המחר. ישתתפו בה גם יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, מזכיר הממשלה לשעבר ישראל מימון ועוד. ראש הממשלה צפוי לנאום ב-19:00.

 

במהלך אירועי הוועידה אתמול העניק פרס עיטור מיוחד לנשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון עבור "המחויבות הבלתי מתפשרת שלו לעם היהודי".

 

בדיון אחר מתח ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ביקורת מרומזת על הממשלה, והדגיש כי את ההזדמנויות המדיניות שנוצרו נוכח השינויים במזרח התיכון - אסור לפספס.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא פרס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים