שתף קטע נבחר

דרמה בפרשת הברנוער: העד ברח למשטרה

עד המדינה שהפליל את חגי פליסיאן, טרלן חנקישייב וחשוד נוסף ברצח בברנוער, נמלט מדירת המסתור שבה שהה תחת אבטחת המשטרה. מאות בלשים מנסים לאתר את העד, אולם עד כה ללא הצלחה. מדובר בדירת המסתור השנייה שמצאו עבורו

התפתחות דרמטית בפרשת הברנוער: עד המדינה של המשטרה בפרשה נמלט הבוקר (יום ה') מדירת המסתור שבה שהה תחת שמירה משטרתית. הוא יצא מהדירה דרך החלון בחדר השינה. הבלשים ראו אותו לאחרונה ב-2:00 בלילה, כשישן לבד בחדרו. מאות בלשים מנסים לאתר את העד, אולם עד כה טרם ידוע לאן נמלט. החשש הגדול הוא שיעזוב את הארץ ויהיה נתון לפגיעה מצד עבריינים.

 

לאחר שצוות של ערוץ 10 גילה את המקום הקודם, החליפו במשטרה את דירת המסתור שלו. הבוקר התברר כי בדרך לא ברורה הצליח עד המדינה להימלט מהדירה שבה שהה מבלי שאף אחד הצליח להבחין בכך.  

 

פליסיאן וחנקישייב בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פליסיאן וחנקישייב בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

עד המדינה. נמלט ()
עד המדינה. נמלט

 

עד המדינה מסר עדות מפורטת על מעשיהם של שלושת החשודים ואף ביצע עימותים עמם, והטיח בהם את החשדות. ואולם הדבר החשוב ביותר מבחינת המשטרה היה הבאת העד למשפט על מנת שיעיד על הדברים שמסר בחקירה.

 

עו"ד שי שורר שמייצג את החשוד שעל פי החשד הותקף מינית על ידי שאול גונן, אמר: "הסיפור הזה מפתיע אותי. אמרנו כבר שהמשטרה מסתמכת על אדם שקרן, ומי שיצר את כל האנדרלמוסיה הזאת זה רק עד המדינה".

 

עו"ד משה שרמן המייצג את חגי פליסיאן, אמר: "זוהי צורת העבודה במשטרה מתחילת הדרך. מדובר באחד התיקים החשובים ביותר בעשור האחרון וככה היא מנהלת אותו? גם אם אני הייתי משקר למשטרה הייתי בורח בצורה כזאת. שהציבור ישפוט".

 

דירת המסתור הוחלפה

כבר בתחילת הדרך היה ברור למשטרה שאופיו של עד המדינה מורכב ובעייתי, שכן הוא שוחח עם כלי תקשורת, התכתב בהודעות אס.אם.אס עם מקורביו והפיץ הודעות בפייסבוק. בשלב מסוים אף אותרה דירת המסתור שלו, מה שהוביל את המשטרה להעבירו לדירה אחרת.

 

הידיעה על היעלמותו הכתה בהלם את אנשי ימ"ר תל אביב, בכירי המחוז ומשטרת ישראל. מיד הוקפצו כוחות גדולים של בלשים מכל רחבי המחוז לטובת החיפושים. מבחינת המשטרה מדובר במכה אנושה לתיק, וכעת לא ברור אם יצליחו להמשיך ולהישען עליו גם בהמשך.


פרדס כץ. שכונת מגוריו של העד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
פרדס כץ. שכונת מגוריו של העד(צילום: גיל יוחנן)

משטרת מחוז תל אביב. מבוכה גדולה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משטרת מחוז תל אביב. מבוכה גדולה(צילום: מוטי קמחי)
 

בשיחה שקיים עם מקורבים ממקום מחבואו לפני כשבוע והגיעה לידי ynet סיפר איש המפתח על הסיבות שגרמו לו להתוודות, וטען שרמז למשטרה על כך כבר בחקירה הראשונית. "אני לא מפחד, גם לא מהגנגסטר הגדול. אם יירו בי זו תהיה סגירת מעגל".

 

האיש הוא עבריין שישב כמה פעמים בכלא, בין היתר על עבירות אלימות. שבוע וחצי לפני הרצח, כשעוד היה בבית סוהר, פנו אליו שני החשודים ששיתפו איתו פעולה במקרים פליליים קודמים, וסיפרו לו על מה שקרה לכאורה לאחד מהם: פעיל מוכר בקהילה הגאה תקף אותו מינית. הם ביקשו מידע, והעד אמר שהאיש אמור להגיע לברנוער באותו ערב ב-1 באוגוסט 2009. "חשבתי שאולי ינקמו בו במכות", טען.

 

יומיים אחרי הרצח עד המדינה נחקר בעצמו, מפני שבעברו היה נוהג לפקוד רבות את הברנוער ולעתים אף התעמת שם עם אנשים. שמו עלה בפני השוטרים, שהגיעו לחקור אותו בכלא. הוא לא סיפר, אבל לדבריו רמז - כדאי לכם להתמקד באותו פעיל מוכר. לא ברור עד כמה באמת

 הקשיבו לו. הפענוח, בכל מקרה, ארך עוד זמן רב. מאז, העד סחב איתו את הסוד הנורא. אחרי שנתיים בערך, כשהשתחרר מהכלא, הנושא עלה בשיחה בין החברים במסיבת השחרור. סוכם שלא להזכיר זאת שוב.

 

עד המדינה היה מאז התפוצצות הפרשה במסתור תחת שמירת המשטרה כאמור. לחבריו אמר לפני כמה שבועות שאינו מפחד. "אני לא חושש מאף אחד, כי לי גם יש ביצים. לבוא להגיד לך שאני חושש מהמוות, אז לא. מבחינתי אם יירו בי, זו תהיה סגירת מעגל בשבילי, אני לא חושש. אני לא מפחד גם לא מהאח הגנגסטר הגדול, לא. יש לי רקע בעולם הפשע, ואני לא מפחד מאף אחד".

 

הרצח בברנוער אירע באוגוסט 2009. על פי חשד המשטרה, חגי פליסיאן הגיע למקום וירה למוות בניר כץ ובליז טרובישי, אף שהיעד לחיסול היה שאול גנון, מייסד המקום. גנון עצמו חתם עם המשטרה על הסכם עד תביעה שלפיו יודה בעבירת מין שביצצצע בקטין, ובתמורה לא יועמד לדין.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה
עו"ד שרמן. הציבור ישפוט
צילום: מוטי קמחי
עו"ד שורר. מופתע
צילום: אלי סניור
מומלצים