שתף קטע נבחר

גנון בחקירה: "היו יחסי מין, לא ידעתי שהוא קטין"

כך נסללה הדרך לחתימה על הסכם עד תביעה בפרשת הברנוער: המשטרה נזקקה לעדות שתבסס את המניע ולחצה על גנון להודות בקשר מיני עם החשוד. הוא חיפש ניסוח מעורפל שיציל אותו מכתב אישום ומזעם הקהילה. המשטרה טוענת שבאמצעות איכון סלולרי אומת מפגש בין השניים לפני ארבע שנים

"קיימתי איתו יחסי מין, אבל לא ידעתי שהוא נער", כך הצהיר מייסד הברנוער שאול גנון בחקירתו, ולטענת המשטרה ביסס למעשה את המניע של שלושת החשודים בביצוע הטבח במרכז הלהט"בי באוגוסט 2009. על פי הודאתו, ואחרי שסיפר היכן קיים יחסי מין עם החשוד שהיה כבן 15 בעת המעשה, מיהרו חוקרי ימ"ר תל אביב להשיג הצלבה לקיומו של המפגש, ולאחר מכן לחתום על הסכם עד תביעה עם גנון.


גנון אחרי השחרור ממעצר. ביקש להגיע לעמק השווה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גנון אחרי השחרור ממעצר. ביקש להגיע לעמק השווה(צילום: מוטי קמחי)

 

את גרסתו המלאה של עד המדינה, כמו גם שתי הודאות מוקלטות של חגי פליסיאן בביצוע הרצח, היו לחוקרים כבר מאז מעצר החשודים לפני כשבוע וחצי, אבל עדיין חסר להם המניע. בהמשך הם עצרו את גנון בחשד לביצוע מעשה סדום בחשוד השני (קרוב משפחתו של פליסיאן), אבל הם ידעו שאם יכחיש שקיים איתו יחסי מין – ו"הקורבן" ימשיך לדבוק בגרסה שלפיה לא היו לו כל קשר עם גנון - הם לא יוכלו לבסס תשתית לכתב אישום.

 

פרשת ברנוער - כתבות נוספות ב-ynet:

 

לכן הפעילה המשטרה לחץ על גנון להודות ביחסים ולבסוף הגיעה איתו לעמק השווה. גנון, הבינו החוקרים, מודאג מאוד מהיחס כלפיו בתוך הקהילה הגאה. הוא חשש שהודאה בקיום יחסי מין עם נער תחריף את הסערה סביבו, וביקש לנסח גרסה מעורפלת של הודאתו. לבסוף השיגה המשטרה את הסכמת הפרקליטות לכך שגנון לא יועמד לדין אם יודה שקיים יחסים מבלי לדעת את גילו של הנער.

 

אלא שעל המשטרה היה עדיין לבסס את הטענה שלפיה אכן התקיים מפגש בין גנון לבין החשוד לפני כארבע שנים. החוקרים ידעו שהסנגורים של החשודים יטענו שגונן מסר גרסה שקרית כדי למלט את עצמו מעונש, ולכן היה עליהם להשיג ראיות נוספות. לפיכך, חרף הזמן הרב שחלף מאז, הם השיגו את ההוכחות באמצעות איכון הטלפונים הניידים וביקור במקום המפגש.

 

חרף ההערכות הפסימיות, ולמרות הביטחון העצמי שמציגים החשודים בימים האחרונים, בימ"ר תל אביב משוכנעים שבכך "נעלו" את המניע שבבסיס התיק. על פי ההסכם שחתם התחייב גנון להעיד בבית המשפט - אם וכאשר יוגשו כתבי אישום - ולספר על שהתרחש לפני ארבע שנים בינו לבין החשוד.

 

החשודים: מחייכים וממשיכים להכחיש

אתמול בבוקר האריך בית משפט השלום בתל אביב בשבוע את מעצרם של שלושת החשודים. בדיון טען החוקר יוני חג'ג' שתועדה התכתבות בנושא בפייסבוק בין חגי פליסיאן - שחשוד שלחץ על ההדק - לבין עד המדינה, שחשוד שסייע לו עם פרטים לגבי הברנוער.

 

הארכת המעצר של החשודים, אתמול בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הארכת המעצר של החשודים, אתמול בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

החשוד שלכאורה קיים קשר מיני עם גנון ממשיך להכחיש את הדברים ואף ביקש במהלך הדיון לפרסם את שמו. "בחיים לא נאנסתי. אף גבר לא נגע בי.

אני רוצה שיפרסמו את השם שלי ורוצה מכונת אמת", אמר לשופט. עורכי הדין של החשודים, שמשון וייס, שי שורר ומשה שרמן, הכחישו בשמם את החשדות וטענו שלנוכח חומר הראיות, יש לשחררם.

 

הסכם עד-תביעה שעליו חתם גנון עורר תגובות קשות וביקורת נגד משטרת ישראל. יונתן בוקס, מפצועי הברנוער, טען: "גנון צריך להיענש על כל השנים שהוא ידע ושתק". ערן האן, רכז קו הסיוע לגברים ונערים נפגעי תקיפה מינית, הוסיף: "גם אם מדובר היה ביחסי מין בהסכמה, חוק קיום יחסים בגילאי 16-14 מתייחס לכך שיהיו לא יותר משלוש שנים הפרש בין שני האנשים. מעבר לכך להסכמה אין ערך".

 

הרצח בברנוער בתל אביב אירע במוצאי שבת, 1 באוגוסט 2009. רעול פנים נכנס למרכז הלהט"בי ברחוב נחמני והחל לירות לכל עבר. מהירי נהרגו המדריך ניר כץ (26) והנערה ליז טרובישי (16), ונפצעו נערים ונערות נוספים. בביצוע הירי חשוד חגי פליסיאן, ואילו טרלן חנקישייב והצעיר ששמו אסור לפרסום חשודים בסיוע. שלושתם נעצרו ב-5 בחודש, בעקבות מידע שמסר מקרוב של אחד מהם, שהפך לעד מדינה. במשטרה מייחסים להם מניע של נקמה אישית בגנון.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/06/2013 23:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
שאול גנון
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים