שתף קטע נבחר

קפיצה קטנה לחו"ל: טוקיו על קצה מקלות האכילה

ב-3 ימי טיול לא תכירו את בבירת יפן לעומק, אבל למי שאין יותר מדי זמן בארץ השמש העולה יכול להתוודע לאחת מהערים הכי חדשניות ומרהיבות שיש באסיה. טוקיו בקטנה

להכניס את טוקיו, עיר המיליונים התוססת, לתוך סדן צר של לוח זמנים שאינו עולה על שלושה ימים היא מלאכה לא קלה. שכן ביקור, אפילו קצרצר, ברובעי העיר יחייב אתכם לוויתור על לא מעט אטרקציות, אבל יותיר לכם ודאי טעם של עוד.

 

>> טסים לחופשה הקיץ? לא בלי מדריך היעדים של ynet

 

עוד טיולים בעולם בערוץ התיירות:

 

יום א' - שוטי, שוטי ספינתי

בירת יפן הענקית שוכנת על גדותיו של נהר סומידה הרחב, שנשפך בסופו של דבר למפרץ טוקיו. אחד הדברים המומלצים למבקר בטוקיו הוא להצטרף לשיט בנהר, שיעניק לכם זווית פחות שגרתית על העיר,

כשתחלפו תחת 12 גשרים שכל אחד מהם הוא בצבע שונה. את כרטיס השיט תרכשו ברציף הינודה, שאליו מגיעים ברכבת התחתית בתחנת רובע אסאקוסה (Asakusa). כדאי אגב, לרכוש כרטיס יומי ברכבת התחתית כדי שתוכלו לנוע ברחבי העיר כאוות נפשכם.

 

אחרי השיט כדאי לבקר במקדש הסמוך והמרשים ביותר בטוקיו - מקדש סנסו ג'י (Senso-ji), שהוא בעצם ריכוז של לא מעט מקדשים. הכניסה למקדש היא דרך מספר שערים, כשניתן לבחור, למשל, בשער מבטון הנקרא בשם שער הוזו-מון. שימו לב לרצינות התהומית של המאמינים, המצטופפים מסביב לסיר הענק להבערת הקטורת. בין השאר, נמצאת שם פגודה של חמש קומות. הבילוי במקדש ירווה, לדעתי, את הרצון להכיר את הדת הבודהיסטית במהדורתה היפנית.

 

בניין טוקיו אינטרנשיונל פורום (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
בניין טוקיו אינטרנשיונל פורום(צילום: יוסף ג'קסון)

 

אחרי שיטוט בהיסטוריה הדתית של טוקיו, זה הזמן לעבור לטוקיו החדשנית, המעמידה אתגר רציני ל"טיימס סקוור" בניו יורק. מדובר ברובע "גינזה" שבו חנויות כל-בו ענקיות, כמו "מאצויה" או "וואקו", ובעיקר מומלץ להגיע לצומת המרכזי של הרובע - "יון-צ'ומה" ולהתרשם ממשחקי האורות שבסביבה, בעיקר של בניין סאנאיי, ולהשתדל לא להחמיץ את אולם התצוגה המרשים של חברת סוני.

 

ברובע "גינזה" תראו את מיטב חנויות המעצבים, וכאן הזמן גם להתמסר לאחת המסעדות שברובע וליהנות ממיטב המטעמים של המטבח היפני. אם נשאר לכם מרץ בתום היום הארוך, אתם מוזמנים לפקוד את תיאטרון "קאבוקי-זה", שנמצא בבניין מרשים שנבנה בסוף המאה ה-19 על גמלון המעוגל. מדי יום מתקיימות בו הצגות שכל השחקנים בהן גברים והן נמשכות כשלוש שעות. 

 

נוסעות בתחתית של טוקיו. שומרות את החיידקים לעצמן (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
נוסעות בתחתית של טוקיו. שומרות את החיידקים לעצמן(צילום: יוסף ג'קסון)

 

יום ב' - גיבורי על של יפן

השכימו קום כדי שתוכלו להגיע אל שוק הדגים "צוקיגי", שאליו מגיעים בתחנת Tsukjishijo. בשוק הענקי הזה מתחילה מדי יום בשעה 5 בבוקר, מלבד ימי ראשון, מכירה פומבית של שלל הדגים היומי ובה לא פחות מ-450 דגים מוצעים במאות הדוכנים במקום.

 

אחרי שתשבעו מתאוות הדגה שלכם, צאו ביציאה מהשוק שמאלה, לפני הגשר, אל סמטה של חנויות ומסעדות קטנות שבה תוכלו לטעום סושי וטמפורה. ברציף ליד הנהר תוכלו להתבונן בסירות הדייגים הפורקות את תכולתן.

 

אחרי עולם הדגה מומלץ לבקר באחת מ"אורוות" האימונים של מתאבקי הסומו, כמו אורוות Azumazeki, הנמצאות מעבר לנהר Sumida בתחנת JR Ryogoku. תחרויות הסומו נערכות בחודשי מאי, ספטמבר וינואר, אך כדי לחזות באימוני המתאבקים ניתן לבקר, ללא תשלום, באחת האורוות של גדולי הגוף הללו שנחשבים ביפן ל"גיבורי על".

 

כדי להתאושש מהחוויות הללו תוכלו לבקר במוזיאון Edo-Tokyo הסמוך, שבו ניתן ללמוד את תולדותיה של העיר טוקיו, ולקבל הדרכה באנגלית. אחרי כל זה מגיע לכם להתרווח בגן המזרחי היפה של ארמון הקיסר, הנמצא ליד תחנת טוקיו שנבנתה מלבנים בסגנון אירופי ב-1914.

 

הפארק המקיף את הארמון הקיסרי (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
הפארק המקיף את הארמון הקיסרי(צילום: יוסף ג'קסון)

 

הקיסר ומשפחתו עדיין מתגוררים במצודת הארמון, אך לצערנו לא ניתן לחזות בהם, אלא להסתפק במבט על גשר האבן המפורסם בעל שתי הקשתות - "ניג'ובאשי" ובשומרי הארמון המתחלפים.

 

אבל בהחלט אפשר להתנחם בשיטוט בפארק היפהפה, המקיף את הארמון הממוקם ממש בטבורה של העיר. את הערב של היום הגדוש תוכלו לבלות ברובע התענוגות קאבוקיצ'ו, הנמצא במזרח שינג'וקו ואליו מגיעים בתחנת Seibu Shinjuku, ובו מקומות אוכל ובילוי שונות.

 

הפארק הקיסרי בלב טוקיו (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
הפארק הקיסרי בלב טוקיו(צילום: יוסף ג'קסון)

 

יום ג'- להרגיש על הגובה 

זה היום היותר תרבותי שתבלו בעיר טוקיו. מדובר בביקור בפארק הפופולארי אואנו (Ueno Koen) -

שאליו מגיעים בתחנה הנושאת את שם הפארק. זהו הפארק הציבורי הראשון של טוקיו ויש בו פעילויות רבות, החל מגן חיות וכלה במוזיאונים החשובים ביותר של העיר.

 

סביב התחנה שבה יורדים על מנת להגיע לפארק, ממוקם שוק צבעוני. המוזיאון החשוב ביותר בטוקיו - המוזיאון הלאומי - נמצא בפינה הצפון-מזרחית של הפארק, והביקור במוזיאון על כל ביתניו מעניין ביותר ונותן למבקר מידע מלא על האמנות, ההיסטוריה והארכיאולוגיה של טוקיו ויפן.

 

המוזיאון הימי בפארק אואנו (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
המוזיאון הימי בפארק אואנו(צילום: יוסף ג'קסון)

 

ואפשר לסייר בטוקיו גם כך. רכב תיירותי יפני (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
ואפשר לסייר בטוקיו גם כך. רכב תיירותי יפני(צילום: יוסף ג'קסון)

 

משם מומלץ לעבור לאווירה אחרת, ולנסוע בעזרת הכרטיס היומי של הרכבות התחתיות אל תחנת שינג'וקו, שהיא אחת התחנות העמוסות בעולם. קחו כמה דקות להתרשם מההמולה במקום ולנסות ולמצוא את הדרך החוצה מהתחנה, כדי להסתובב ברובע של מערב שינג'וקו, שבו מרוכזים מרבית גורדי השחקים של העיר.

 

מומלץ ללכת לבניין סומיטומו (Sumitomo Building), שבו מרכז קניות גדול ועל ראשו ממוקמת מרפסת תצפית, המשקיפה על טוקיו כולה. הכניסה לתצפית ללא תשלום. מי שיעדיף תצפית אחרת, יכול ללכת למגדל Sky treeTower או למרפסת של מגדלי משרדי הממשלה של טוקיו, שהוא בעצם מתחם ענק של שני מגדלים - מסמליה המובהקים של טוקיו.

 

את הערב האחרון הייתי מציע להקדיש לחיי הלילה של טוקיו ולביקור באחד המועדונים המרשימים שלה, הנקרא בשם ALIFE, שאליו מגיעים בתחנת Roppongi. בקומת הקרקע של המועדון הזה נמצא בית קפה, כשהריקודים בקומת המרתף. לא רחוק משם נמצא מועדון מומלץ נוסף בשם Space Lab Yellow, שבו מוסיקה מצוינת לא פחות.

 

אחד ממגדלי טוקיו. העיר מלאה בהם (צילום: יוסף ג'קסון) (צילום: יוסף ג'קסון)
אחד ממגדלי טוקיו. העיר מלאה בהם(צילום: יוסף ג'קסון)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף ג'קסון
אחד מגורדי השחקים בטוקיו
צילום: יוסף ג'קסון
מומלצים