שתף קטע נבחר

טכנאי חברת הוט שובתים עד 17:00

עובדי המערך הטכני ומוקד המכירות בנשר שובתים על רקע סירוב ההנהלה להכיר בוועד ובשל העברת העובדים לחברות קבלן ופגיעה בתנאי העסקתם. הוט: השביתה מתקיימת בניגוד לחוק; השירות ללקוחות יימשך כרגיל

טכנאי חברת הוט משביתים היום (ג') את פעילותם בכל רחבי הארץ עד לשעה 17:00 ואת מוקד המכירות בנשר עד לשעה 13:00. במסגרת השביתה לא יבצעו הטכנאים תיקונים בדיקות ושדרוגים. מחברת הוט נמסר כי הם נערכו בהתאם וכי השירות ללקוחות נמשך כרגיל.

 

בשבוע שעבר: שביתה ארצית של טכנאי הוט

 

מארגון כוח לעובדים, הטוען ליציגות בחברה, נמסר כי השביתה כוללת את עובדי המערך הטכני הכולל את הטכנאים, פקחים ועוד, וכן את עובדי המוקד. עוד נמסר, כי ההשבתה מתקיימת על רקע סירוב ההנהלה להכיר בוועד העובדים שהתאגד בחברה, וכן בשל חידוש הליך העברת העובדים לחברות קבלן ופגיעה בתנאי העסקתם. 

 

בארגון מציינים כי מתחילת השנה צומצמו צוות הטכנאים בכ-50% בממוצע, לאחר שהם הועברו להעסקה במיקור חוץ. מספר הטכנאים בחברה מסתכם ב-300 - וכל שאר הטכנאים מועסקים באמצעות חברות קבלן. אחת מהן היא חברת טאט - חברה בת של בעלי החברה פטריק דרהי. במכתב שוועדת העבודה והרווחה של הכנסת שלחה להנהלת הוט, היא קראה להנהלה להפסיק את העברת העובדים למיקור חוץ, להכיר בהתארגנות ולהיכנס עמם למשא ומתן.

 

עובדי המוקדים בנשר, חיפה ובאר שבע נדרשו השנה לעבור לעבודה במסגרת חברות קבלן. ואולם בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק כי העובדים אינם חייבים לעשות זאת. בכוח לעובדים מוסיפים וטוענים כי מהשבוע שעבר מנסה החברה להעביר כ-100 עובדים במוקד בבאר שבע לשתי חברות קבלן.  

 

אייל ראובני, טכנאי בחברה, אמר כי "טכנאים רבים ובהם טכנאים וותיקים ומקצועיים מפוטרים או נאלצים להתפטר ולא בשל צמצומים או שיקולים מקצועיים, אלא רק לצורך העסקתם מחדש כעובדי קבלן בתנאים מופחתים".

 

דודי עזרן מפקח התקנות בהוט, הוסיף, כי "עובד שהתפתה לעבור לחברת הקבלן, יודע שהוא עובד על זמן שאול. החברה תנסה לעודד אותו לפרוש ותשלח אותו לקריאות של לקוחות במקומות מרוחקים - הכול בכדי להחליף את העובדים הוותיקים בעובדי קבלן".

 

מחברת הוט נמסר בתגובה: "כוח לעובדים אינו הארגון היציג של עובדי הוט, לכן כל שביתה או שיבוש של העבודה אינם מוגנים על פי הדין. נערכנו בהתאם על מנת שהשירות ללקוחות יימשך כרגיל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
חברת הוט
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים