שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בתוך יומיים: גולשי ynet אספו 200 אלף ש' להראל

  "אני מודה ומתרגשת מכמות האנשים שפתחו את ליבם וכיסם למען הראל", כך אומרת מפילדלפיה אביגיל דבוש, אימו של הראל בן ה-5 שלקה במחלת הסרטן, בתגובה להתגייסות המהירה של גולשי ynet, שבתוך 48 שעות בלבד גייסו 200 אלף שקלים. הכסף שנאסף עד כה "קונה" לבנה עוד חצי שנה בטיפול הניסיוני בארה"ב, שמראה סימני הצלחה וגרם לנסיגה משמעותית בגידול

  בזכותכם הראל יוכל להמשיך בטיפולים להצלת חייו: לאחר הפרסום ב-ynet על כך שהכסף אזל באמצע הטיפול הניסיוני  שעובר הראל בן ה-5, פרסום שזכה לכ-5,000 שיתופים בפייסבוק, תרמו הגולשים בתוך פחות מ-48 שעות 200 אלף שקלים, שמאפשרים לו חצי שנה נוספת של טיפולים בארצות הברית, מתוך השנה הנדרשת. הטיפול הניסיוני מוכיח את עצמו, מצבו של הראל הולך ומשתפר ונראה כי הגידול נמצא בנסיגה.

   

  "אני מודה ומתרגשת מכמות האנשים שפתחו את לבם וכיסם למען הראל ומקווה שימשיכו לתרום ונגיע ליעד", אומרת ל-ynet אביגיל דבוש, אימו של הראל, השוהה לצד בנה בפילדלפיה. "כל גולשי ynet שתרמו להראל הם מלאכים שמצילים את הילד המתוק והמקסים שלי. אני מחכה כבר להגיע לארץ וחלומי הוא לראות את הראל בשנה הבאה צועד בבית הספר בריא ושלם, ומתחיל את כיתה א'. הכל בעזרתכם. תודה לכם על טוב לבכם ומי יתן ותקבלו שכרכם מהשמיים".

    

  לפני כשנתיים וחצי התבשרה משפחתו של הראל דבוש כי הוא לקה בסרטן נדיר מסוג נוירובלסטומה. הוא עבר השתלות מח עצם וטיפולים קשים בבית החולים שניידר, אך המחלה לא הרפתה. אביו, העובד כנהג, ואימו, העובדת כסוהרת ברשות בתי הסוהר, מפרנסים עצמם בדוחק רב ומתקשים לממן את טיפוליו של הראל לבדם.

   

  הראל דבוש ואימו, אביגיל. "התורמים הם מלאכים שמצילים את הילד המתוק והמקסים שלי" (צילום: דודו פרנקו) (צילום: דודו פרנקו)
  הראל דבוש ואימו, אביגיל. "התורמים הם מלאכים שמצילים את הילד המתוק והמקסים שלי" (צילום: דודו פרנקו)

   

  הטיפולים, האשפוזים הממושכים וההיעדרויות מהעבודה הביאו את המשפחה לקשיים כלכליים כבדים. האב עבר לעבוד בלילות כנהג משאית, ובכל בוקר הסיע את הראל מבאר שבע לבית החולים שניידר בפתח תקווה לצורך הטיפולים הנדרשים. הוא נשאר עם הראל עד שעות אחר הצהריים, וחוזר לעבודה בלילות. גם הנסיעות הרבות מבאר שבע לפתח תקווה מחמירים את מצבה הכלכלי של המשפחה.

    

  האם, העובדת אף היא, מטפלת בשני האחים הקטנים של הראל. מצבם העגום הביא את המשפחה למצוקה כלכלית קשה.

    

  כבר לפני מספר חודשים פורסם ב-ynet סיפורו של הראל, ובעקבותיו הצליחו הוריו לגייס
  את סכום הכסף הראשוני, 350 אלף דולרים, לתחילת טיפול נסיוני בארצות הברית. אבל במהלך הטיפולים בפילדלפיה, דווקא כשחל שיפור במצבו של הראל, אזל הכסף והטיפולים הנוספים שהוא אמור היה לעבור בשנה הקרובה נותרו בסימן שאלה. נכון לשבוע שעבר היו חסרים עוד 200 אלף דולרים כדי להשלים את הטיפול.

   

  אבל גם הפעם נחלצו לטובת המשפחה גולשי ynet. מרגע פרסום הכתבה הוצפו מרכזיות עמותת "להושיט יד", ובתוך יומיים נאספו 200 אלף שקלים. במהלך הלילה בישרה העמותה להוריו של הראל על הסכום שנאסף.

   

  "ממש לפני מספר ימים עבר הראל בדיקה חשובה שלשמחתנו הוכיחה כי הטיפול אכן מסייע", אומר ל-ynet אברהם עטר, מנכ"ל עמותת "להושיט יד". "נמצא כי ראשו של הראל נקי כרגע מסרטן. יחד עם זאת, בגלל שגופו הקטן כבר דחה טיפולים רבים שבעבר הצליחו, החליטו הרופאים להשאירו שנה נוספת בטיפול והשגחה בחו"ל, במטרה שהוא יחזור לישראל נקי מסרטן לחלוטין וכדי למנוע חזרה של המחלה.

    

  "ההורים היו, כמובן, מודאגים מאוד בשל העלויות הגבוהות של הטיפול, שהם אינם מסוגלים לעמוד בהן. אך לשמחתנו ההתגייסות למען הראל הייתה אדירה. מעולם לא ראיתי היענות כה גדולה ומיידית של תורמים, מ-18 שקלים עד אלפי שקלים. תוך 12 שעות מרגע פרסום הכתבה ב-ynet נאסף סכום של 100 אלף שקלים ובתוך יומיים כבר אספנו 200 אלף שקלים. קיימתי כבר מבצעי התרמה, אך זהו המרגש ביותר".

   

  כיצד אפשר לתרום להראל?

  העברה בנקאית: עבור הראל דבוש, חשבון 505097 בבנק הפועלים, סניף 614.

   

   

  משלוח בדואר: עבור עמותת "להושיט יד", יהודה הנשיא 81/5 אלעד 40800.

   

   

  תרומה בטלפון: משרדי עמותת "להושיט יד", טל. 03-9090882 (24 שעות ביממה).

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדבות עמותת "להושיט יד"
  הראל דבוש. מצבו משתפר
  צילום: באדבות עמותת "להושיט יד"
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים