שתף קטע נבחר

באה לשנות: קלדרון מבקשת חדר איפור בכנסת

חברת הכנסת מיש עתיד הסבירה את הבקשה יוצאת הדופן כשאמרה: "כשאת שם 12 שעות ואז עולה לשידור, יש צורך באיפור. ביקשתי מהמנכ"ל איזה חדר ואנחנו נשלם עבור מאפרת". ח"כ רגב: "אנחנו לא בתצוגת אופנה"

פודרה ומייק אפ בין הדיונים? ח"כ רות קלדרון (יש עתיד) העלתה לאחרונה יוזמה חדשה לפתיחת חדר איפור לטובת חברות הכנסת שנשארות שעות ארוכות במשכן.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

דיווח: צבא מצרים הרג עשרות אנשי חמאס בסיני

יש עתיד תומכת בהכרה במדינה יהודית בחוק

 

קלדרון פנתה למנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, וביקשה ממנו להקצות חדר לטובת הנושא, והציעה כי את המאפרת יממנו חברות הכנסת מכיסן. בכנסת טרם החליטו אם להיענות לבקשה, אבל בקרב ח"כיות ששמעו על היוזמה כבר נשמעה ביקורת: "אנחנו לא באות כאן לדגמן וזו לא תצוגת אופנה", אמרה ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו). ח"כיות רבות אחרות הביעו התנגדות למהלך אך לא רצו להזדהות בשמן.

 

רגב הבהירה: "לא סביר שבימים של אישור התקציב, כשהציבור נאבק כדי לגמור את החודש או מתלבט אם לשלוח ילדים לקטיינות, אנחנו נתעסק בהקמת חדר איפור בכנסת. זה מגוחך". היא אמרה כי מדובר ב"ימים רגישים, אנחנו מדברים על פגיעה בשכבות חלשות ובאוכלוסיות רחבות, אז לפנות לכנסת ולעסוק ביוזמה שתדאג לאיפור הח"כיות? זה מנותק מהמציאות. מה הבעיה לקנות איפור ולהתאפר לבד כפי שהיה עד עכשיו? גם אם זה במימון הח"כיות יש בכך מסר שלילי, מיותר ומנקר עיניים".  

 

קלדרון הסבירה כי יש ימים שבהם הנשים שוהות שעות ארוכות במשכן ונדרשות לעתים להופיע באופן ייצוגי, לכן ראוי שתהיה להן אפשרות לשפר את הופעתן. "כולנו יחד חשבנו לקנות לעצמנו את השירות הזה, כי לפעמים אנחנו צריכות אותו", הסבירה קלדרון. "כניסתן של נשים לכנסת הביאה עמה צרכים חדשים, שונים מאלו של גברים. כשאת שם 12 שעות ואז צריכה לעלות לשידור, יש צורך באיפור. ביקשתי מהמנכ"ל איזה חדר ואנחנו נשלם עבור מאפרת. נשים שמעוניינות אולי אפילו פעם בחודש, או מתי שצריך - ישלמו עבור זה".

 

קלדרון אמרה כי בימי עבודה ארוכים יותר יש צורך גובר בכך, אך הרגיעה: "זה לא יהיה איזה איפור תיאטרלי, אבל יש מי שחושבות שכדאי שהאופציה הזאת תהיה קיימת. בעונה הזאת אנחנו לא נמצאות בבית, ימים שלמים אנחנו שם".

 

קלדרון הוסיפה כי ההתאמה שנעשתה בכנסת לנשים החדשות שעובדות בה מורגשת היטב: "גם כאשר מביאים כיבוד בשעת לילה לאחורי המליאה, הוא כולל היום פירות וירקות לעומת העוגיות של פעם. מרגישים אותנו, זה סוג אחר קצת של צרכים. אנחנו אמנם אותו דבר, נשים וגברים, אבל יש צרכים לנשים. יש איזו סולידריות חוצת מפלגות בין נשים ויש ניסיון לעזור".

 

מנכ"ל הכנסת רונן פלוט הבהיר בתגובה כי לא הייתה כל בקשה בנושא, לא בכתב ולא בעל פה, אלא רק שיחה בלתי מחייבת לפני כחודש, שלא היה לה שום המשך לא מטעם ח"כ קלדרון ולא מטעם אף גורם אחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ קלדרון. "לא איפור תיאטרלי"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גיל יוחנן
ח"כ מירי רגב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים