שתף קטע נבחר

לא קיבלו דמי חגים - ויפוצו ב-1.2 מיליון שקל

בית הדין הארצי לעבודה אישר הסדר פשרה לפיו כ-1,100 עובדי חברה המספקת שירותי קרקע בנתב"ג, יקבלו פיצוי של 1.2 מיליון שקל בשל אי תשלום דמי חגים

כ-1,100 עובדי חברת קיו.איי.אס. המספקת שירותי קרקע בנתב"ג , יקבלו פיצוי של 1.2 מיליון שקל בשל אי תשלום דמי חגים. כך נקבע בהסדר פשרה שאושר בשבוע שעבר בבית הדין הארצי לעבודה.

 

עוד על זכויות עובדים - בערוץ קריירה

 

נגד החברה הוגשה תובענה ייצוגית, בטענה כי לא שילמה דמי חג לעובדים. התובענה אושרה כייצוגית באופן חלקי ולאחר מכן הגישו הצדדים הסדר פשרה לאישור בית הדין, לפיו העובדים יפוצו ב-400 אלף שקל. אולם היועץ המשפטי התנגד להסדר המוצע, בנימוק לפיו הוא קובע נורמה שעלולה לפגוע בזכויות העתידיות של העובדים.

 

בנוסף, סבר היועץ המשפטי לממשלה כי הצדדים לא סיפקו נתונים עובדתיים מספקים שאפשרו לגלות אם מדובר בהסדר פשרה ראוי הוגן וסביר עבור חברי הקבוצה. חרף זאת, בית הדין דחה את התנגדותו ואישר את הסדר הפרשה.

 

היועץ המשפטי לממשלה לא ויתר והגיש ערעור על אישור ההסדר לבית הדין הארצי לעבודה. לאחר שנשמעו טיעוני הצדדים בדיון, הציע בית הדין הארצי לצדדים לחזור ולנהל מו"מ לגיבוש הסדר פשרה מיטיב יותר עם חברי הקבוצה, תוך התייחסות לטיעונים שהועלו בערעור.

 

בעקבות זאת, המחלקה לסכסוכי עבודה בפרקליטות המדינה, שניהלה את התיק, גיבשה הסדר פשרה מתוקן שבין היתר, העלה את סכום הפיצוי לחברי הקבוצה בכ-800 אלף שקל. בנוסף, ההסדר תוקן כך שסכום מסוים משכר הטרחה שאמור היה להשתלם לבא כוחו של התובע המייצג, ישולם לו רק אם יצליח להגדיל את אוכלוסיית העובדים שיקבלו את הפיצוי מהחברה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים