שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאיר: בן 7 חודשים בלע נורת LED ונחנק

  אמו של התינוק הבחינה כי הוא מחדיר חפץ כלשהו לפיו, אך לא הספיקה להוציא אותו. היא הזמינה אמבולנס - שפינה אותו מיד לבית החולים "מאיר", שם הוא הוכנס מיד לחדר הניתוח. הרופאים הוציאו את הנורה - וכעת מצבו של התינוק מוגדר טוב

  רופאי בית החולים "מאיר" בכפר סבא הצילו את חייו של תינוק בן שבעה חודשים שנחנק בביתו מנורת LED: התינוק הובהל הגיע לבית החולים כשהוא סובל מהכחלה והובהל לחדר ניתוח. הרופאים שלפו מראותיו את הנורה - והצילו את חייו.

    

  הבוקר (ה') הבחינה אמו של הפעוט כי הוא מכניס גוף זר לפיו. היא רצה לנסות להוציא אותו, אך לצערה הוא כבר שאף אותו לריאתו. "תוך שניות ספורות הילד החל להשתעל ולהכחיל", תיאר הפארמדיק אילן בנצקי. "הגענו עם צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א ואכן מצאנו אותו בכיחלון וברמת סטורציה (רוויון חמצן) בדם נמוכה ביותר".

   

  הנורה שהוצאה. הרופאים שלפו אותה בניתוח ()
  הנורה שהוצאה. הרופאים שלפו אותה בניתוח

    

  בהאזנה לריאותיו הבחינו הפארמדיקים של מד"א כי קיימת ירידה בכניסת אוויר, מצב המסמן את חדירת הגוף הזר סמוך לאחת הריאות. הוא הובהל לבית החולים כשהוא מקבל חמצן, לאחר הנחיה מבית החולים שלא להחדיר צינור הנשמה לריאותיו, מחשש שהגוף הזר יחדור עמוק יותר.

   

  הנורה בגופו של התינוק. הכחיל בתוך שניות ()
  הנורה בגופו של התינוק. הכחיל בתוך שניות

    

  עם הגעתו הובהל הפעוט לחדר הניתוח, שם נשלף הגוף הזר באמצעות מכשיר הברונכוסקופ. הרופאים הופתעו לגלות כי מדובר בנורת LED. מצבו של הפעוט מוגדר טוב, והוא הועבר להמשך אשפוז במחלקת הילדים.

      

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרופאים חששו שצינור הנשמה יגרום לנורה לחדור עמוק יותר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים