שתף קטע נבחר

צילום: AFP

משפחות אסירים ישראלים: "נפגין נגד אבו מאזן"

האפשרות לשחרור אסירים במסגרת חידוש השיחות עורר את קרוביהם של ערבים-ישראלים הכלואים על עבירות ביטחוניות. במסיבת עיתונאים שקיימו הם איימו להקים אוהל מחאה מול לשכת הראיס אם בניהם לא יכללו ברשימה: "הוא לא דואג לנו"

חידוש השיחות בין ישראל והפלסטינים, והאפשרות לשחרור אסירים ביטחוניים כמחווה, עוררה גם את משפחותיהם של אסירים אזרחי ישראל, שחוששות שקרוביהן לא יכללו ברשימה. "האגודה למען האסירים" ערכה היום (ה') מסיבת עיתונאים בבקה אל גרבייה בהשתתפות משפחות ערביות-ישראליות שבניהן כלואים בשל עבירות ביטחוניות. המשתתפים תקפו את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, וטענו: "הוא לא דואג מספיק לאסירים ערביי ישראל. הוא מתעלם מבקשתם להיכלל ברשימת המשוחררים".

 

המשתתפים טענו ש"עסקה לא תעבור ללא שחרור בנינו", ולקראת סוף מסיבת העיתונאים הודיעו שישקלו להקים אוהל מחאה מול לשכתו של יו"ר הרשות. בתגובה, גורמים פלסטיניים מנסים להרגיע וטוענים שחידוש השיחות מותנה בשחרור כל האסירים שנכלאו לפני הסכם אוסלו, כולל ערביי ישראל.

 

מוקדם יותר התראיינו באולפן ynet אסעד דקה (אחיו של וואליד דקה, שהורשע בחברות בחוליה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם ב-1984), ונדים יונס (אחיו של כרים יונס, שרצח ב-1981 את החייל אברהם ברומברג). צפו בראיון:

 

מסיבת העיתונאים בבקה אל גרבייה, היום (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מסיבת העיתונאים בבקה אל גרבייה, היום(צילום: חסן שעלאן)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

יושב ראש האגודה, מוניר מנסור, אמר במסיבת העיתונאים: "משפחות האסירים סובלות. הן קיבלו הרבה הבטחות בעבר, אבל כל העסקאות הקודמות לא לקחו אותן בחשבון".

 

אחריו דיבר ח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד), שאמר: "אני לא יכול לתאר לעצמי מצב שבו ההנהגה הפלסטינית לא תדרוש לשחרר את האסירים הביטחוניים הישראלים. יש לחץ אדיר על אבו מאזן לא להיכנס למשא ומתן שלא יכלול שחרור של אסירים ישראלים וממזרח ירושלים.

אם הם לא ישוחררו - תהיה מחאה קשה מאוד".

 

משפחות דקה ויונס השתתפו גם הן במסיבת העיתונאים בבקה אל גרבייה. אסעד דקה אמר: "על פי הדיווחים שאנחנו שומעים, האסירים ערביי ישראל לא יכללו בעסקה. קיבלנו בעבר הרבה הבטחות מאבו מאזן ומעוד גורמים פלסטיניים, אבל לצערנו הן לא התקיימו. ככה היה בעסקת גלעד שליט".

 

הוא הוסיף שהחלטה לא לכלול את הישראלים במחווה לא תתקבל על ידי האגודה למען האסירים: "אנחנו דורשים מכל הגורמים שמובילים את המשא ומתן לעצור הכול אם לא ישחררו את האסירים שלנו. אחרת זאת התאבדות".

 

נדים יונס הוסיף: "אם האסירים שלנו לא ישתחררו אז בשבילי זאת לא עסקה. וואליד דקה ואחי כבר לא ילכו באותה דרך. הם יחיו במדינה תחת השגחה ישראלית. הגיע הזמן לשחרר אותם כמו שמשחררים אסירים אחרים שביצעו עבירות מסוכנות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
מסיבת העיתונאים לשחרור האסירים הערבים-ישראלים, היום בבקה אל גרבייה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים