שתף קטע נבחר

סיפורי סבתא? הנכד מצא מומיה בעליית הגג

אלכסנדר קטלר, בן 10, שוטט בעליית הגג בביתה של סבתו בדיפהולץ שבצפון גרמניה. באחת הפינות המאובקות הוא נתקל בשלוש תיבות. באחת מהן נתגלתה מומיה ובאחרות - חפצים שנהגו במצרים העתיקה לקבור לצד מומיות. כך דיווח אתמול (ו') הטלגרף הבריטי.

 

עוד ידיעות בעולם

 

הילד, הסבתא והאב לא ידעו מה מסתתר בתיבות. הם הוציאו אותן מעליית הגג, פתחו אותן לרווחה ונדהמו למראה עיניהם. בתיבה הגדולה, שהיא למעשה סרקופג עץ ישן המעוטר באיורים אופייניים למצרים העתיקה, שכבה מומיה שאורכה 1.60 מטר. כך תיאר העיתון הגרמני "דר שפיגל".

 

המומיה שנמצאה בעליית הגג          (צילום: EPA) (צילום: EPA)
המומיה שנמצאה בעליית הגג (צילום: EPA)

 

בתיבה השנייה נמצאה מסכת מת דוגמת זו שנהגו המצרים בעת העתיקה להניח על פני המת. בתיבה השלישית היה כד כעין זה שבו נהגו במצרים העתיקה לשמר איברים פנימיים.

 

אביו של אלכסנדר, לוץ וולפגנג קטלר, אמר שאביו שלו רכש תיבה כשטייל בצפון אפריקה בשנות החמישים והיא נשלחה עבורו באונייה לגרמניה. הסב מת לפני 12 שנים. הוא נסע לצפון אפריקה, אך מיעט לדבר על נסיעותיו. הסב מעולם לא דיבר על התיבה ועל מה שבתוכה. אביו של אלכסנדר זכר רק: "הוא ציין שהוא היה בעיר דרנה בלוב". האב סיפר: "מסיבות הסרת תכריכים ממומיות היו פופולריות בקרב בני מעמד גבוה בגרמניה בשנות החמישים".

 

הוא שיער כי הכד והמסכה אינם מקוריים, אולם אמר כי הוא סבור שייתכן שהמומיה מקורית. "הדבר היחיד שאפשר לעשות הוא צילום רנטגן", הסביר קטלר, רופא שיניים במקצועו. לשם כך העביר את המומיה לבדיקתו של חברו הארכיאולוג בברלין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
המומיה שנמצאה בעליית הגג
צילום: EPA
מומלצים