שתף קטע נבחר

צילום: נועם מושקוביץ

מוטי אלון אחרי ההרשעה: "הכול בשמחה"

הרב שהורשע בביצוע מעשים מגונים ביקש "לא להתקיף" את מערכת המשפט אחרי הרשעתו, והקריא מתוך מזמור תהילים. אחותו: הצדק ייצא לאור בערעור. הרב הזמין את חסידיו לשיעור שיתקיים הערב במושבה מגדל

הרב מוטי אלון יצא הבוקר (יום ד') מבית המשפט, ולא היכה על חטא. אחרי הרשעתו בתקיפה מינית של נער, מול העיתונאים נמנע הרב אלון מהתייחסות ישירה למקרים, ורק הקריא מפרק תהילים את מילותיו של דוד המלך.

 

אלון אמר כי "זה לא רק ראש חודש היום, זה ראש חודש אלול, הוא חודש הרחמים והסליחות. ואני אומר באמת, באמת ובתמים. אני מודה לקדוש ברוך הוא, מודה לחבריי, מודה לעורך דיני, מודה למערכת המשפטית, מודה. מודה לכל מי שעשה את שליחותו של הקדוש ברוך הוא וירומם אותנו למקום הרבה יותר עליון".

 

בהמשך ביקש הרב "שלא לנהוג במנהג נלוז הנפוץ במחוזות רבים - להתקיף ולהחזיר בהתקפות. זו ממש לא הדרך ואני מבקש לומר מראש שאם מישהו יעשה את זה, זה לא על דעתי ומנוגד לכל התפיסה. קטונתי מכל החסדים ומכל האמת ומכל מה שמביא עלינו הקדוש ברוך הוא אנו מקבלים עלינו בשמחה ובטובה". הוא הזמין את חסידיו לשיעור שיתקיים הערב ביישובו, במגדל שליד הכנרת.

 

התובע, עו"ד שגיא אופיר, מפרקליטות מחוז ירושלים אמר כי "בית משפט קבע היום מעבר לכל ספק סביר שהרב ביצע את המעשים המגונים שטענו. בית המשפט קיבל את גרסתנו וחזר

ואישרר את הנורמה שמחייבת למנוע טשטוש גבולות בדמויות חינוכיות ומעבר לכך הוא קרא לכל אחד לפנות להעיד ולהתלונן, תהיה זהותו של הפוגע אשר תהיה".

 

אחותו טלי בן אשר ליוותה את הרב לירושלים, ואמרה אחרי הכרעת הדין שבית המשפט אינו פורום תקנה, ולכן היא נותנת בו אמון מלא, "במיוחד כבת של סגן נשיא בית המשפט לשעבר". לפיכך, לדבריה, היא מאמינה בערעור ובכך שהצדק ייצא לאור. "חשבנו שזה יקרה כבר היום, ולצערנו זה ייקח עוד קצת זמן. אלה רגעים קשים עבורנו, ואנחנו צריכים לשבת עם מוטי ועם העורך דין לראות לאן זה הולך. אנחנו ניזונים המון מהאמונה הגדולה של הרב עצמו באמת שלו".

 

פרקליטו של הרב אלון, עו"ד אשר אוחיון, אמר עם צאתו מאולם בית המשפט כי "הופתענו לרעה מהכרעת הדין, לא ציפינו לזה, אנו מתכוונים לערער על ההכרעה".

 

לא מתנצל. הרב אלון אחרי הכרעת הדין, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לא מתנצל. הרב אלון אחרי הכרעת הדין, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

 

לפני כן, עם הגיעו לאולם בית המשפט, חיבק הרב אלון ונישק את בני משפחתו הרבים שהגיעו למקום. הוא בירך את הנוכחים ב"בוקר טוב" ו"חודש טוב", לרגל ראש חודש אלול - חודש הרחמים והסליחות. בין תומכי הרב שהגיעו למקום גם ליאור קצב, אחיו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב המרצה שבע שנות מאסר בגין ביצוע עבירות מין.

 

"פורום תקנה" קבע עוד לפני הכרעת הדין כי בלי קשר לתוצאות המשפט,

 על הרב אלון להימנע מכל פעילות רבנית ציבורית ומייעוץ אישי ביחידות לפונים אליו ולא לשאת כל תפקיד חינוכי וניהולי. בהודעת הפורום צוין כי להכרעת הדין לא תהיה השפעה על עמדת חבריו בעניינו של הרב ולכן גם זיכוי לא ישנה את אזהרת הציבור מפניו.

 

"התלונות שהובאו בפני 'פורום תקנה' אינן אלה המופיעות בכתב האישום הנוכחי", הסבירו, "התלונות שנשמעו בפני חברי 'פורום תקנה' לא היו עבירות פליליות בעת ביצוען, או שחלה לגביהן התיישנות. התלונה שבגינה הוגש כתב האישום הייתה בגדר עבירה פלילית בעת ביצועה, ולכן הופנתה למערכת המשפטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב מוטי אלון, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים